Sazka zvažuje prodej O2 arény

  18:19aktualizováno  18:19
Pravděpodobnost, že libeňská O2 arena v budoucnu změní majitele, je den ode dne vyšší. Zadlužená Sazka by se tak zbavila své největší zátěže, která stojí za jejími současnými problémy.

Sazka se zadlužila právě při stavbě vysočanské arény. | foto: Profimedia.cz

V dokumentu, který od vedení Sazky dostali ve čtvrtek její akcionáři, se uvádí, že je třeba vyřešit budoucnost obří haly, včetně případného prodeje malé nebo velké arény. Informoval o tom server Aktuálně.cz, který má materiály ze včerejší schůzky k dispozici.

Úvahy o prodeji arény iDNES.cz potvrdil Roman Ječmínek, který v představenstvu Sazky zastupuje jednoho z minoritních akcionářů. "Pokud by se našel kupec, který přinese zajímavou nabídku, je možné o ní uvažovat. Není to žádné tajemství, výrazně by nám to ulevilo od úvěrových závazků," řekl Ječmínek. Případný zájemce by však podle něj musel nabídnout minimálně tři miliardy korun.

Úvahy o prodeji arény jsou logické. Právě při její stavbě se Sazka zadlužila a nyní má problémy dluhy splácet. Podle informací iDNES.cz by se objektu chtěli zbavit všichni zájemci, kteří se o Sazku ucházejí. V minulosti to otevřeně přiznala finanční skupina Penta i realitní magnát Radovan Vítek, který je v současné době největším věřitelem Sazky.

True

Zpráva podle Aktuálně.cz shrnuje i všechny dosavadní nabídky, které Sazka nebo její akcionáři dostali. Nejkonkrétnější je prý Synot Holding. Podle zprávy tento konkurent v loterijním byznysu nabízí pět miliard korun za získání podílu 66 procent v Sazce. Zbylých 34 procent by měli v držení nynější akcionáři a navíc by ročně po dobu pěti let dostávali 250 milionů. Ve zprávě ji Sazka nijak nekomentuje.

Nabídku Sazce udělal také podnikatel Martin Ulčák, dlouholetý přítel a obchodní partner šéfa Sazky Aleše Hušáka. Podle informací iDNES.cz plán vznikal právě ve spolupráci s vedením Sazky.

Ulčák údajně půjčí tolik, kolik Sazka bude potřebovat, na oplátku má dostat domluvený podíl ze zisku rozděleného na valných hromadách v následujících 10 až 15 letech. Nepožaduje za to žádný podíl v Sazce, uvedl server.

Akcionářům nabídne ročně vyplácet minimálně 200 milionů Kč. To je o sedmdesát milionů více, než nabízí Penta, která se o Sazku začala ucházet už loni, stejně jako realitní magnát Radovan Vítek, který už vlastní tři pohledávky za Sazkou ve výši 1,5 miliardy korun.

Podle Ječmínka je nabídka Penty jediná, která akcionářům přišla písemně, ostatní návrhy jsou podle něj neúplné. "Proto jsme se rozešli s tím, že k tomu (k návrhům) budeme chtít detailnější informace," dodal Ječmínek.

Autor:

Nejčtenější

Čech vyhrál v loterii Eurojackpot 1,4 miliardy, k výhře už se přihlásil

Ilustrační snímek

V evropské loterii Eurojackpot v pátek vyhrál sázející z České republiky 1 411 860 488 korun. Je to druhá nejvyšší...

Podnikatelský „zázrak“ socialismu. Za úspěchem JZD Slušovice stála StB

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Fenomén, socialistický zázrak – tak se o třítisícových Slušovicích obvykle mluví. Legenda praví, že JZD Slušovice byl...

Zemřel Štěpán Popovič, uznávaný manažer, který pomohl Petru Kellnerovi

Předseda představenstva a generální ředitel AGC Flat Glass Czech Štěpán Popovič

Ve věku 73 let zemřel Štěpán Popovič, nejvýraznější polistopadový manažer, který působil na severu Čech, a jeden z...

Jak vyvést stamiliony z dopravního podniku? Plán vznikal už v roce 2016

Bývalý ředitel DPMLJ Luboš Wejnar, jehož v roce 2017 spolu s Pavlem Šulcem...

MF DNES rozplétá složitou korupční síť, kdy se lidé napojení na firmu BusLine pokoušeli vytunelovat a zničit liberecký...

Druhý měsíc bez zakázek. Aerolinky přestaly objednávat letadla Boeing

Zaparkované Boeingy 737 MAX v továrně ve městě Renton na severovýchodě USA

Krize společnosti Boeing nekončí. Jeden z největších výrobců letecké techniky na světě oznámil, že už druhý měsíc v...

Další z rubriky

Policisté si na 2 500 nových aut počkají. Antimonopolní úřad zrušil tendr

Ilustrační foto

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na osobní i policejní auta pro ministerstvo vnitra...

Kraje chtějí víc na dani z paliv, každoročně bojují o peníze na opravu silnic

Oprava povrchu Západní ulice od Chebského mostu po křižovatku s ulicí Dr....

Vedení krajů došla trpělivost s každoročním dohadováním o státním příspěvku na opravy silnic druhé a třetí třídy. Z...

Češi se naučili být nároční. U exotických dovolených vyžadují německou kvalitu

Zanzi Resort, Zanzibar

Na luxusní exotickou dovolenou vyrážejí Češi nejčastěji směrem do Asie. I když jsou asijské země synonymem pro levnou...

Najdete na iDNES.cz