Pražská restaurace chystá žalobu. Zmínil ji Toman v kauze polského masa

  10:50aktualizováno  10:50
Pražská restauraci U Moťáka zvažuje, že podá žalobu na ministerstvo zemědělství, protože její jméno zaznělo v kauze pochybného masa z polských jatek. Restaurace včera zela prázdnotou.

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Ministr zemědělství Miroslav Toman nejdříve včera dopoledne na zemědělském výboru řekl, že hovězí maso z polských jatek prodávaly luxusní pražské restaurace s asijskými názvy. Steaky za cenu kolem 1000 korun prý přitom vydávaly za argentinské hovězí. Ministr i Státní veterinární správa na dotaz iDNES.cz jména těchto podniků neprozradily.

Místo toho však na tiskové konferenci ke kauze masa z Polska zaznělo jméno pražské restaurace U Moťáka. V té v souvislosti s pátráním po rizikovém mase inspekce našla 31 kilogramů různých druhů neoznačeného masa. Není však prokázáno, že jde maso z polských jatek. Veterináři na místě maso znehodnotili barvou a podniku teď hrozí sankce až 50 milionů korun. 

Jednatel restaurace se podle deníku Právo cítí poškozen a v součinnosti s právníkem zvažuje žalobu na ministerstvo.

Pražská restaurace, která se nachází nedaleko metra Florenc, včera v podvečer podle listu zela prázdnotou. V zařízení pro zhruba šedesát lidí sedělo osm hostů, z nichž polovinu tvořili kamarádi hospodského.

Fotogalerie

„Nikde není napsáno, že je maso z Polska, a už vůbec ne od té polské firmy a šarže, po které pátrá veterinární správa,“ ukazoval majitel doklady od svého dodavatele.

V prohlášení pro Český rozhlas byl ještě ostřejší. „Pan ministr neví, co říká. Hovězí, o kterém se mluví, dodává firma Gaube. Nevěděli jsme, že jde o maso z Polska,“ řekl serveru iROZHLAS.cz. 

Podle něj se k zákazníkům žádné toto maso nedostalo. Odmítl také, že by maso z Polska zaměňovali v restauraci za argentinské. „Argentinské maso bereme úplně od jiné firmy,“ uvedl Moťovský. Hovězí maso z Polska používají například do guláše.

Toman na odpolední tiskové konferenci své prohlášení o luxusních pražských restauracích, které odebíraly hovězí z problematických polských jatek, označil za „příklad“. A následně na dotaz novinářů zmínil jen restauraci U Moťáka v pražské Sokolovské ulici. Ta přes oběd nabízí klasické „hotovky“ a stálé menu nevybočuje z průměrných pražských cen. 

Veterináři v tiskové zprávě sdělili, že se v této restauraci nejednalo jenom o hovězí maso – zajistili necelých deset kilogramů neoznačeného vepřového, necelý kilogram kuřecího a krůtího ořezu, kilogram mletého masa, přes dva kilogramy krůty a dále pak masa označená jako daněk, jelen či losos. Hovězího masa, které bylo neoznačené, našli veterináři 9,56 kilogramu. 

Veterináři dále konstatovali, že v průvodních dokladech doprovázejících hovězí maso do několika restaurací v Praze byly zjištěny nedostatky. „Na dodacích listech byl uveden původ Česká republika, přestože maso bylo originálně balené a na etiketách byl jasně vyznačen původ Polsko. Státní veterinární správa zjištění dále šetří jako nesprávné značení původu masa v průvodních dokladech,“ uvedli.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrolách vytipovaných pražských restaurací nezjistila žádné pochybení ve vztahu k původu masa, ani nenašla žádné maso neznámého původu, řekl mluvčí Pavel Kopřiva. Kontroly byly reakcí na podněty související s kauzu polského hovězího z mrtvých či nemocných zvířat. V kontrolách bude inspekce pokračovat.

SZPI při kontrole restaurací prohlíží veškerou dokumentaci, která se vztahuje k původu masa. „Dokumentace musí být nejen u restauratéra, ale i u všech předchozích článků řetězu v takovém stavu, aby bylo možné původ masa sledovat až k chovu,“ uvedl Kopřiva. Vzhledem k závažnosti polského případu bude SZPI pokračovat v intenzivních kontrolách nejen restaurací v celém Česku, ale bude se pohybovat v celé tržní síti.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Inspekce zveřejnila tři restaurace s podivným původem hovězího masa

Ilustrační snímek

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem provedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)...

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Máme o 30 procent hostů méně, podáme dvě žaloby, říká restauratér Moťovský

Restaurace U Moťáka v pražském Karlíně. (7. února 2019)

Pražská restaurace U Moťáka se chystá na dvojitou odvetu za to, že se její jméno objevilo v kauze dovozů pochybného...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Husákovy hradby. Symbol minulého režimu poskytl domov milionům Čechů

Sídliště na Slezském předměstí v Hradci Králové (5.2.2019).

Pozůstatek minulého režimu v podobě rozsáhlých betonových sídlišť bývá často kritizován jako nevzhledné, nekvalitní či...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Levná data? Musíme porovnat skutečné ceny a mluvit s operátory

Ilustrační snímek

Česko má jedny z nejvyšších cen mobilních dat v celé Evropě. Podle posledních porovnání u nás ceny mobilních služeb...

Cestovatele Zikmunda s Hanzelkou uctí i nově vydaná speciální známka

Příležitostný aršík Století cestovatelů Hanzelky a Zikmunda.

Cestovatel Miroslav Zikmund slaví 100. narozeniny a ke gratulantům se přidává i Česká pošta. Od čtvrtka budou na...

Ukážeme vám cestu, říká šéf Googlu. A slibuje, že soukromí uživatelů pohlídá

Šéf společnosti Google Sundar Pichai.

Společnost Google v mnoha oblastech určuje směr, kterým se začne hýbat Země. „Technologie se dál rozvíjejí v oblastech...

Najdete na iDNES.cz