Diskuze

Janota chce domluvit bankám, aby půjčovaly

Ministr financí Eduard Janota se setká se šéfy největších tuzemských bank, aby se s nimi pobavil o tom, že finanční domy málo půjčují. V tomto ohledu ale nemá velkou šanci něco změnit. K jednání ho přimělo naléhání odborů a zástupců firem, že mají podniky velké problémy se získáváním půjček.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

pavel.n

29. 1. 2010 20:27
Podnikání

chtěl jsem začít podnikat ( řemesla ) potřeboval jsem půjčit cca 1,5 mil/kč.

Mám dům ,auto .......nikdo Vám v této zemi nepůjčí - největším nesmyslem bylo , že nedokážu prokázat své budoucí příjmy - podnikatelský záměr , byznys plán atd nikoho nezajímá .......

0 0
možnosti

Behro

29. 1. 2010 10:50
Dluhopisy ZONERu

Firmám zůstáva jiný způsob, jak získat cizí zdroje, vydávání corporátních dluhopisů. Lidi již můžou investovat do dluhopisů ZONERu, za zajímavý úrok 10% p.a. Dluhopisy ZONER SOF.10,00/14 jsou veřejně obchodovatelné na oficielním volném trhu BCPP, víc info zde: http://www.zoner.cz/zoner/informace-pro-investory.asp. Banky se asi takovýmto aktivitám budou bránit.

0 0
možnosti

herodes I.

28. 1. 2010 21:26
poníženě prosíme

zloděje a lumpy, jak, spolu s námi, tu střední třídu ještě víc voškubat...RvRvRv

........   a když milí bankéři proděláte, pak vám to bohatě zase zaplatíme!!!!!!

0 0
možnosti

blecha1

28. 1. 2010 19:39
To by mě zajímalo kolik lidí ví, že banky

nejvíce nevydělávají na půjčování peněz za úroky, ale na vytváření peněz z ničeho, kdy půjčku vezmou jako aktivum, uloží z ně 2 - 5% povinných rezerv a zbytek - 95% půjči dalšímu zájemci o půjčku, úroky jsou jen takový menší bonusek. Já vím, pravda většinu lidí bolí, tak radši nechtějí znát realitu. Proto banky byly vykulený, protože si vzájemně na chvíli loni přestaly půjčovat!! Ať žije bankovní systém částečných rezerv, který inflačně snižuje hodnotu peněz cca 50 x za století, jupííí!! :-)

0 0
možnosti

Martin Jirousek

28. 1. 2010 21:04
Re: To by mě zajímalo kolik lidí ví, že banky

Njn, ale jak z toho marasmu ven? Nevěřím tomu, že by politici měli jakoukoli šanci tento stav změnit (mám na mysli světové politiky, protože systém frakčních rezerv by se musel změnit všude). Bankovní lobby drží ekonomiku pod krkem. Stačí jim zastavit úvěrování a to položí v krátké době jakoukoli ekonomiku na kolena. Je prostě nepochopitelné, že měnu národa ovládají soukromé firmy.

0 0
možnosti

NovoCZ

28. 1. 2010 18:06
Nejdřív trest, pak prosbička?

Takže nejdřív jim řekne, že jim zvedne daně (manažerům) a pak za nima přijde že by na něj měli být hodní a půjčovat mu za dobrých podmínek? :-P

0 0
možnosti

pepinolupino

28. 1. 2010 17:39
Problém je v našem bankovním systému...

Problém je v našem bankovním systému, na kterém je závislá celá ekonomika! Vypíchnu jeho dva zjednodušené aspekty-střadatel uloží své peníze do banky a čeká zhodnocení (úrok) jako obranu před inflací (poklesu hodnoty). Banka mu v současné době dá úrok menší než inflaci (hodnota financí poklesne) a ještě mu nechá zaplatit poplatky. Takže se ztrácí smysl banky jako jistoty pro finance, současně banku nic nenutí v prospěch střadatele efektivně zhodnocovat uložené finance. Mezi zhodnocení uložených peněz patří m.j. i půjčování za úrok-to je druhý aspekt systému. Podnikatel má dvě možnosti: za vlastní hotové peníze postaví firmu a veškeré finanční toky tečou v hotovosti z ruky do ruky (stav tak min. 100 let zpět) a zisky dává do truhly-ale pak není potřeba banka! Druhá možnost, na které je založený náš dnešní systém-investuje budoucí zisky ve formě bankovní půjčky. Takže jakmile nedostane od banky půjčku, prakticky se může zastavit celá ekonomika! A o to zřejmě Janotovi jde!!

0 0
možnosti

Masculine reloaded

28. 1. 2010 18:16
Re: Problém je v našem bankovním systému...

Dovolím si (opět) oponovat. Pokud chcete spořit, pak využijete finančního produktu s co nejvyšším úročením. Asi nikdo nemůže čekat, že úroky na běžném účtu, který můžete kdykoliv vybrat, budou dosahovat výšek úroků u např. termínovaných vkladů. Banky nemají jen funkci zhodnocování vložených prostředků ale rovněž zajišťují finanční transakce, které potom vkladatel nemusí provádět "ručně". Já například inkaso, pravidelné platby za net, nájem, využití embosovanékarty pro platby přes PAY PAL, samozřejmě možnost přijímání plateb na můj účet a našlo by se spousta dalších. Něco za poplatek, něco zdarma. Pokud započtu inflaci, úroky a poplatky, pak to vyjde šul nul jako bych měl prachy doma pod polštářem. Jenže to bych musel vypisovat složenky, chodit na poštu, atd. takže účet u banky je pro mne jednoznačně + a jelikož už nejsou 90. léta m.s., tak i jistota. A co se týče té druhé části půjčování, pak si dovolím naprosto souhlasit. Je jen potřeba, aby banky nepůjčovaly na ztrátové projekty.

0 0
možnosti

0100

28. 1. 2010 16:19
Za současných úrokových sazeb neustále snižovaných ČNB je

to vůbec nenutí poskytovat levné úvěry, protože pod pláštíkem krize vydělají mnohonásobně více. ČNB snížila již úrokové sazby 4x a nic z toho se neprojevilo na úrokových sazbách půjček u bank.:-/

0 0
možnosti

fo_cz

28. 1. 2010 16:24
Re: Za současných úrokových sazeb neustále snižovaných ČNB je

Ano, jedine na co ma vliv je snizovani depozitnich sazeb a tim jen marzi bank. ;-D

0 0
možnosti

krultheking

28. 1. 2010 14:28
pricinna souvislost

vede vysoke riziko k vysoke rizikove prirazce nebo

vysoka rizikova prirazka zvysuje riziko

0 0
možnosti

jeste asocialnejsi grupa

28. 1. 2010 13:47
asi tak ...

banky samozrejme radi pujci ... za patricne vysoke roky. pokud se nekdo (podnikatele, cnb, janota ...) domniva, ze soukromy podnikatelsky subjekt dobrovolne naleze do pomerne znacneho rizika s tim, ze uroky takove riziko nedostatecne zohlednuji, je dotycny ducha mdleho.

0 0
možnosti

krultheking

28. 1. 2010 14:24
Re: asi tak ...

treba jenom chtel, aby dotceni zamestnanci bank ono riziko posuzovali stejne jako pred 2-3 lety

(pokud by se nekdo neorientoval, delalo se to bud mavnutim rukou nebo pohledem z okna)

0 0
možnosti

jeste asocialnejsi grupa

28. 1. 2010 13:26
asi tak ...

banky samozrejme radi pujci ... za patricne vysoke roky. pokud se nekdo (podnikatele, cnb, janota ...) domniva, ze soukromy podnikatelsky subjekt dobrovolne naleze do pomerne znacneho rizika s tim, ze uroky takove riziko nedostatecne zohlednuji, je dotycny ducha mdleho.

0 0
možnosti