Diskuse k článku

Na Rallye Český Krumlov musí organizátoři sehnat téměř pět set pořadatelů

Jak sám říká, na Rallye Český Krumlov si vyzkoušel téměř všechno. Jako dítě u tratí sledoval jezdce, pak si sám zazávodil jako navigátor, jako novinář o rallye psal i fotografoval a od roku 2012 pomáhá organizátorům. Teď je Pavel Kacerovský hlavním pořadatelem a zároveň ředitelem New Energies Rallye.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

R78o95b83e50r54t 33Š37i61n23d27e88l43k13a 2162789280

Jako dlouholetý návštěvník rally u nás i ve světě patřím právě k těm, jimž se bezpečnostní opatření při rally u nás zdají až kontraproduktivní. Chápu, že pořadatelé čelili tlakům médií a spousta opatření vznikla jen a pouze jako reakce na mediální kampaň, která u nás proti rally probíhala, ale je třeba si na rovinu a natvrdo říct, že stejně jako třeba při leteckém dnu ani na rally neexistuje místo, které je stoprocentně bezpečné. Za nešťastné a právě poněkud kontraproduktivní považuji vyjádření, že pokud budou diváci chodit do vyznačených míst, nic se jim nestane. V některých jedincích by to mohlo vyvolat dojem, že se netřeba řídit zdravým rozumem a třeba nebudou sledovat dění na trati, nebo do první řady šoupnou své nezletilé ratolesti. A říkám to naprosto veřejně a otevřeně, osobně se diváckým místům vyhýbám ne proto, že bych chtěl komplikovat práci pořadatelům, ale děsí mě ta představa, že jsem součástí davu na který se řítí závodní vůz a není kam uhnout. Nehledě na skutečnost, že jsem na vlastní oči zažil a viděl pořadatelsky vytýčená místa, která z mého laického pohledu byla sakra nebezpečná. Jako příklad uvedu právě výstaviště. kde byla divácká zóna před dvěma lety přímo naproti ostré levé (předposlední zatáčka před vjezdem na cílovku na tu širokou centrální silnici napříč výstavištěm) a při selhání jednoho z historiků jsem jen v němém úžasu sledoval maminku s kočárem, která se právě spolehla na to "bezpečné místo" a když se na řítila Škůdka, jen pustila kočár a ten doputoval doprostřed závodní dráhy. Naštěstí to dopadlo dobře a v loňském ročníků už to tam pochopitelně divácké místo nebylo, ale pokud by se pani řídila zdravým rozumem a ne pokyny pořadatelů, nikdy by jí nenapadlo si tam stoupnout. O pořadateli, který nás vykázal přes naše protesty do brzdné zóny na Lipně se ani zmiňovat nebudu, až bezpečnostní delegát mu musel vysvětlit, že máme pravdu a pak nás nechal vypáskovat divácké místo za stromy, kde to z pohledu bezpečnosti bylo mnohem vhodnější.

0/−1
9.5.2016 16:19
Foto

R13o75b30e18r40t 78Š37i53n60d19e75l73k46a 2842869370

Chápu, že pro pořadatele je banda diváků volně se potulujících podél rychlostky lesem děsivá představa, ale pro mě je zas děsivá představa malého prostoru, na kterém se tísní stovka lidí bez šance na únik. Je třeba zajímavé, že v sousedním Německu nebo Rakousku fungují pořadatelem hlídané přechody přes trať, kde má člověk možnost popojít i na jiné divácké místo, zatímco u nás se pořadatelé vydali spíše nepříliš vhodnou cestou hordy diváků držených daleko od trati. Stejně tak by u nás jistě pomohla i součinnost s policií, která je ve světě naprosto běžná, protože taková výchova neukázněného diváka, se kterým přímo na místě sepisuje policista protokol o maření řádně nahlášené sportovní akce s náhradou vzniklých škod by pořadateůlm jistě pomohla. Panu Kačerovskému popřeji pevné nervy, pokud možno bezpečný průběh celé Krumlovské rally pro celý pořadatelský tým a budud tajně doufat, že jednou i u nás dospějí diváci rally natolik, aby si dokázali najít to své bezpečné místo a konečně si uvědomí, že za své zdraví a životy odpovídají oni sami a ne žádný pořadatel.

0/0
9.5.2016 16:37

J89o49s33e87f 33Z52a27h48á98l64k24a 4263229878576

Právě přesný čas na daný úsek je to co dělá klasickou rally. Nikoliv smršť rychlostních zkoušek a okruhy.

0/0
9.5.2016 14:18

Najdete na iDNES.cz