Škoda při požáru v Choustníku je odhadována na deset milionů korun. | foto: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje

Na Táborsku vzplál areál výrobny chipsů. Škoda bude v milionech korun

  • 1
V Choustníku na Táborsku hoří v areálu firmy vyrábějící chipsy. Na místě jsou profesionální i dobrovolní hasiči. Vyhlášen je druhý stupeň požárního poplachu. Nikdo se nezranil, škoda bude zřejmě kolem deseti milionů korun.

V areálu hoří střecha bramborárny a částečně skladu výrobků. Ohněm je zasaženo asi 1 600 metrů čtverečních plochy. Střecha se propadla.

„Na místě jsou profesionální jednotky ze Soběslavi a Tábora a dobrovolní hasiči z Choustníku, Tučap, Plané nad Lužnicí, Chýnova a Deštné,“ upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dodala, že z nezasažené části vyvezli chemikálie a pohonné hmoty. V objektech nikdo nebyl a při zásahu se nikdo nezranil.

„Požár je lokalizován, dohašování bude trvat řádově hodiny. Příčina vzniku je v šetření, škoda se bude pravděpodobně pohybovat okolo deseti milionů korun na objektu i na výrobcích,“ upřesnila Matějů.

Podle starosty Choustníku Jana Kubarta se zdá, že by výroba bramborových chipsů neměla být výrazně zasažena. „Byl jsme na místě krátce po vypuknutí požáru a vypadalo to, že jsou zasažené spíše skladovací prostory. Všiml jsem si, že zde hořela jedna z nejstarších budov v areálu,“ vysvětlil Kubart.

Ve výrobně je podle něho zaměstnána velká část lidí z regionu a nejbližšího okolí. „Co vím, tak zde moc agenturních zaměstnanců nepracuje. Pro místní z řad zaměstnanců podniku je to vedle koronaviru další velká rána,“ hodnotil starosta Choustníku.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.