Diskuse k článku

O azbestu ve školách věděli budějovičtí radní už před dvěma měsíci

O zvýšené koncentraci škodlivého azbestu ve třech školách v Českých Budějovicích informovali krajští hygienici v protokolu už na začátku října. Magistrát ale školy uzavřel až o dva měsíce později. Mohlo tak dojít k ohrožení zdraví dětí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Scarlett from Scottland

nevím jestli to zase neni nějak zbytečně nafouknutý problém

to nikde jinde myslíte azbest neni? jen ve škole?

0/0
14.12.2011 8:49

modroslizák

Koukám, vo tomhle azbestu píšou každou chvíli

To bude firma, provádějící rekonstrukci v rukou někoho s pořádně dlouhými prsty, když přes tisk tak tlačí na budějovické.

+1/0
14.12.2011 0:25

ddtx

Re: Koukám, vo tomhle azbestu píšou každou chvíli

no asi tak, predtim ten azbest nikomu nevadila nikoho neohrozoval

0/0
16.12.2011 17:04

Kidkid

Neděláte kolem toho asbestu

zbytečný humbuk? Předně se nikde neuvádí jaké jsou naměřené a jaké přípustné limity. Za druhé, děti ve škole jsou pár hodin a ne celoročně. To, že v panelech použitých ve škole je asbest se ví všeobecně od doby kdy se ty panely vyráběly a vzhledem k tomu, že azbest se nevypařuje ani nesublimuje tak pokud se do panelů nevrtá nebo se nelámou tak jsou zcela bezpečné.

Pokud se dělala přes prázdniny oprava, tak snad měla být na ni vybrána firma která umí asbest zlikvidovat a následně kvalitně vyčistit školu. Na netu je takových firem několik. Pokud se vyčištění po stavebních pracích neprovedlo, tak popotahujte toho, co zvolil nekompetentní firmu nebo včas nezajistil dodatečné kvalitní vyčistění školních prostor.

+1/0
13.12.2011 22:40

Madqwert _liberalni komunista

U Huberta na Hluboké se dohodlo,

že trocha azbestu dětem vadit nebude. Tak co do toho má v kraji kdo co kafrat? A pan Dlouhý se musel postarat o to ministerstvo, to má přece prioritu! ;-D

0/0
13.12.2011 21:13

KL1

Re: U Huberta na Hluboké se dohodlo,

No mně to moc k smíchu nepřijde, že město v čele s primátorem vědělo, že ve škole azbest je a nic s tím nedělali. Přitom primátor nejméně dvakrát všechny ujišťoval, že předchozí měření z ,tuším, července a října jsou v pořádku. Tak jak to tedy bylo? Lhal on nebo lhali jemu?

+2/0
13.12.2011 21:49

jessi-ann

Re: U Huberta na Hluboké se dohodlo,

No jo, Dlouhý může fakt za všechno, i za azbest ve školách. Tahle levičácká demagogie, to je fakt věc 8-o . Za budovy škol má odpovědnost vedení radnice a jim tu odpovědnost nikdo neodpáře.Jestli věděli už v říjnu, že tam azbest je, tak jestli čekali na konec listopadu, je to od nich pěkné svinstvo a otázkou zůstává, jestli ta odpovědnost a důsledky vyvozeny budou, nebo zas Thoma jen populisticky uklidňuje veřejnost, na to je mistr.O neschopnosti P.Podholy už cvrlikají budějovičtí brabci na střechách dlouho.

+2/0
13.12.2011 22:21

grospic

Re: U Huberta na Hluboké se dohodlo,

to už si ale musí ohlídat rodiče dotčených dětí

0/0
13.12.2011 23:01

běhavka

Re: U Huberta na Hluboké se dohodlo,

To, jak je kdo schonej či neschonej, nehraje roli. Roli hraje barva stranické knížky a dohody mezi stranami, aby nenažraní byli u koryt. A to není případ jen Budějc, to je i na krajské i republikové úrovni.

0/0
14.12.2011 11:35

Najdete na iDNES.cz