Diskuse k článku

Koncert v Budějovicích podpoří stavbu pomníku válečným letcům RAF

Peníze na pomník českým letcům RAF má přinést benefiční koncert, který se v úterý uskuteční ve společenském sále Metropolu v Českých Budějovicích. Cena lístků je 200 korun. Akci svým vystoupením podpoří známé folkové skupiny i čestní hosté.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zuzu-ka

Památník letcům,účastníkům RAF

Dobrý večer  [>-].Na 2sv.válku by se nemělo zapomínat.Můj strýc byl u 311.  Byl letecký mechanik a později střelec. Spolu se svým kamarádem přeplaval řeku Rýn. Tyto odvážní lidé si cestou do Anglie prošli peklem.Nikdy by se nato nemělo zapomenout.!!!! Všichni víme co se dělo po roce 1948,strýc byl vězněn, sebráli mu žold. Nikdy se s námi o tom nechtěl bavit,zřejmě se bál a nechtěl nás vystavit riziku.Strýc pochází z Neratovic.Památník by měl patřit všem. Možná by stačilo zasadit symbol našeho státu lípu.,třeba i za každého kdo chránil naši krásnou zem.A mít úctu jak k padlím tak i těm co přežily. Za pár let nebude už nikdo,kdo by o tom mohl vyprávět.

0/0
19.9.2011 22:05

P.J.Šafařík-Skalinský

Je to O.K.

Je to v pořádku, pomník by měl být. Víme kolik Jihočechů (rodem) mezi padlými letci (nejen RAF) bylo? Známe všechna jména? Pomník nebude za "korun pět", to je jasné. Copak na to čb. radnice? V případě tzv. "zborovského" pomníku (stál  do 60.let na dvoře Žižkových kasáren) rsdnice už hezkých pár let zcela mlčí. A to z tohoto pomníku nám zbylo aspoň pár dílů (snad zatím stále ještě jako neevidované kusy kamene jsou uloženy  někde u AČ). Dobrý sochař  by to jistě dokázal doplnit o zbytek.

Ovšem k příslušníků prvního odboje, resp. legiionářům se dosud Č.Budějovice chovají macešsky. Ostatně chovaly se tak i v roce 1927 v případě zmíneného pomníku. Obávám se, že ani v tomto případě to nebude lepší.

A co na to vše Čsl.obec legionářská? Dá o sobě aspoň veřejně vědět?

Mimochodem, jména takřka všech jihočeských legionářů jsou známa i s dalšími daty.

+1/0
19.9.2011 13:43

swiss114-3

KSC (m nebo bez je fuk) se hlasi jako prvni

s velkou financni podporou...

0/0
19.9.2011 12:25

Najdete na iDNES.cz