Zloděj středního věku se vloupal do nezajištěného domu v obci Sudoměřice u Tábora 25. ledna odpoledne. „K odcizení si připravil nejrůznější elektroniku, která je v běžné domácnosti,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.
Lup se mu ale odnést nepodařilo. Při akci ho totiž přistihl majitel domu, který ho vzápětí zadržel. Jelikož byl zloděj silně opilý, nebyla to těžká práce. Poté na místo dorazili policisté, kteří pachatele dobře znali. Má za sebou totiž obdobnou trestnou činnost.
„Vzhledem ke stavu muže ho hlídka vyzvala k testu na alkohol. V době zadržení mu policisté naměřili bezmála tři promile v dechu,“ informoval Doubek.
„Zodpovídat se bude před soudem, a to z přečinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody,“ uzavřel policejní mluvčí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.