Nehoda se stala v červnu 2012 ve středním Chorvatsku na dálnici A1 u tunelu Krpani. Řidič najel do svodidel a konstrukce s dopravním značením. Nehoda si vyžádala celkem osm obětí a 40 lidí se při ní zranilo. Miliony korun už v minulosti vyplatila zraněným a pozůstalým pojišťovna.
Rodině, která při nehodě přišla o babičku s vnučkou, přiznal původně Městský soud v Brně v červnu 2016 pět milionů korun. Peníze měla vyplatit cestovní kancelář a přepravní společnost, a to „společně a nerozdílně“. Rodina ale později vzala žalobu proti přepravní společnosti zpět, odvolací Krajský soud v Brně tak vůči ní řízení zastavil a zabýval se jen nárokem uplatněným proti cestovní kanceláři.
Odvolací krajský soud nakonec dospěl k závěru, že náhrada nemajetkové újmy není vyčíslená správně. Zdůraznil, že každá dopravní nehoda, při níž někdo zemře, je tragédií, jejíž následky mívají výrazný dopad do osobního a rodinného života blízkých pozůstalých. Nelze však co do intenzity následků srovnávat újmu spojenou se smrtí dítěte a člověka důchodového věku. Krajský soud proto odškodnění snížil na 3,24 milionu korun.
Cestovní kancelář ho rodině v souladu s rozsudkem vyplatila. Zároveň se ještě obrátila na Nejvyšší soud, který její dovolání stručným usnesením odmítl kvůli tomu, že firma dostatečně nevymezila důvody dovolání a nenastolila žádnou zásadní právní otázku.
Podle ústavních soudců Nejvyšší soud při odmítnutí dovolání nechyboval. „Nelze konstatovat, že by Nejvyšší soud svým postupem zasáhl do základních práv stěžovatelky (Atlas Adria) a odepřel jí tak svévolně soudní ochranu,“ stojí v usnesení.