Škrlová si zvykla na stísněné vězení, říká přítel. Chtěla by komponovat

  12:49aktualizováno  12:49
Sedmatřicetiletá Barbora Škrlová, jeden z aktérů kuřimské kauzy týrání dětí, kterou soud ve středu podmínečně propustil z vězení, má za sebou první den na svobodě. Navštívila už psychologa a nyní se pro ni hledá chráněné bydlení.

Barbora Škrlová v červené mikině a s panenkou v ruce 8. února po 13:00 odjela autem s ostravskou značkou z věznice ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. | foto: ČTK

První kroky Barbory Škrlové po středečním propuštění z věznice ve Světlé nad Sázavou vedly k psycholožce. "Celá středa byla hodně hektická, večer na osmou jsme byli domluveni k psycholožce," napsal její kamarád Michal Říha, který Škrlovou ve středu po poledni z věznice odvezl.

Pravidelné psychologické konzultace domlouval přítel Škrlové, která byla odsouzena na pět let za podíl na týrání dvou chlapců v kuřimské kauze, už před jejím předčasným propuštěním (o propuštění Škrlové čtěte více zde).

"Budou nezbytné hlavně v počátku pobytu na svobodě," dodal Říha. Tehdy dvaatřicetiletá Škrlová hrála v kauze kuřimské sekty bizarní roli, když se před úřady i okolím vydávala za třináctiletou sestru týraných chlapců.

Bojí se otevřených prostor, chybí jí stísněnost vězení

Nyní sedmatřicetiletá žena byla podmíněně propuštěna po čtyřech letech, dalších sedm let na ni bude dohlížet probační úředník. V prvních dnech bude navštěvovat psychoterapie, vyřizovat formality, musí také na úřad práce.

"Vybíráme pro ni optimální chráněné bydlení," píše Říha. "Báru zajímá vše, v tom je jako malé dítě. Vypadá šťastně, i když má poněkud obavy z otevřených prostor. Chybí jí navyklá stísněnost za katrem," dodává kamarád.

Barbora Škrlová má už alespoň vzdálenou představu, co by chtěla dělat. "Má vystudovanou kompozici na JAMU, hraje na klavír. Ke kompozici by se chtěla vrátit," poznamenává Říha.

Za týrání dětí si v kuřimské kauze vyslechlo rozsudek celkem šest lidí. Odsouzena byla matka chlapců, jejich teta, Barbora Škrlová, její bratr, Hana Nancy Bašová a Jan Turek. Vězení zatím opustila jen Barbora.

Týraní chlapci už nejsou u otce, vzali si je prarodiče

Oba týrané chlapce, Ondřeje a Jakuba svěřil soud do péče otce Radka Coufala. U něj už ale nežijí. V polovině minulého roku si je vzali k sobě prarodiče z matčiny strany.

"Ano, jsou u nás. Mají se dobře, jsou spokojení a zdraví. Žádné podrobnosti ale říkat nebudu. Cítím povinnost je chránit. Jsou to už velcí kluci a všechno citlivě vnímají," řekla MF DNES Eliška Mauerová.

Prozradila jen, že jsou s nimi chlapci momentálně na horách, protože mají prázdniny. "Užívají si to, jezdí na snowboardu a daří se jim dobře," dodala ještě babička.

Podle důvěryhodného zdroje si otec chlapců našel novou partnerku a na tomto řešení se s prarodiči dohodl. Nyní probíhá opatrovnický soud o svěření chlapců ve věku 12 a 14 let do jejich péče.

Autoři: ,

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

„Vlevo dole, vole.“ Timo připsal prezidentovi další citát pod mostem

Pod mostem v Bítešské ulici v Brně se objevil další nápis odkazující na kauzu...

V Brně se po čase znovu objevil nápis odkazující na kauzu prezidenta Miloše Zemana kolem jeho obvinění zesnulého...

Plekanec se rozloučil s Kometou. Gól nedal, ale v bránění byl vzorem

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

V seznamu střelců hokejové Komety byste jeho jméno hledali marně, přesto si služeb hvězdného Tomáše Plekance v Brně...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Další z rubriky

Nejstarší listina v Česku je z roku 994. Údajně ji donesl voják v botě

V Brně je k vidění kopie nejstarší dochované listiny na českém území z roku 994...

Schovanou v botě donesl voják z Itálie do českých zemí za první světové války vzácnou listinu z roku 994. Alespoň o tom...

Z garáže vyrostli v lídra trhu, podnikatelům roku pomohl i krizový rok

Manželé František Fabičovic a Radka Prokopová z břeclavské firmy Alca plast se...

Začínali v garáži, dnes mají obrat přes miliardu korun a zaměstnávají stovky lidí. Manželé František Fabičovic a Radka...

Vysušené střední Moravě průměrný déšť stačit nebude, varuje předpověď

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Zima se blíží ke konci a začíná bilancování, jak srážkami pomohla krajině loni sužované extrémním teplem a suchem. A...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz