Autofotka týdne: Slavný fotograf odhaluje krásu starých tatrovek

Exkluzivně aktualizováno 
Vladimír Cettl umí svými fotografiemi vyzdvihnout krásu starých aut. Letos se zaměřil na tatrovácké srazy v Německu a v USA, z parádních snímků vozů slavné značky, která patří k nejstarším výrobcům aut na světě, vznikl nový Cettlův kalendář pro rok 2019 s příznačným názvem “Tatra ve světě”.

Kalendář tatrovek pro rok 2019 od Vladimíra Cettla | foto: Vladimír Cettl

Kalendář bude mít premiéru na veteránské výstavě a burze Retro Garáž 17. listopadu v Lysé nad Labem. Vladimír Cettl tam svůj kalendář oficiálně představí, součástí premiéry bude také výstava fotografií a autogramiáda.

„Pavilón B nabídne úchvatnou podívanou v podobě expozice krásných fotografií pořízených panem Cettlem během mnoha let jeho usilovného hledání vraků veteránů značky Tatra,“ popisuje organizátor Retro Garáže Pavel Kočí pro iDNES.cz, kde jsou Cettlovy snímky premiérově k vidění. 

Kalendář tatrovek pro rok 2019 od Vladimíra Cettla

„Výstava provází letos vydanou knihu Zátiší s vraky Tatra, která si našla své příznivce již ve 14 zemích světa, vydaná letos v únoru v limitované edici 333 číslovaných výtisků. V létě proběhla autogramiáda i v Los Angeles, kde se při té příležitosti uskutečnil sraz kalifornských tatrováků,“ vysvětluje Pavel Kočí.

Vladimír Cettl

Vladimír Cettl

„V roce 2018 jsem navštívil dva německé srazy tamních fandů a majitelů značky Tatra. Nejprve jsem si dojel na setkání saských tatrováků v poklidném městečku Liepe, severovýchodně nad Berlínem, poblíž polských hranic a následně jsem dojel na sraz klubu Tatra Register Deutschland v Ostfrieslandu, poblíž hranic s Holandskem, kde bývá velká mezinárodní účast. I letos se jej účastnili majitelé tatrovek z Německa, Holandska, Belgie, Veliké Británie a jistě i několik posádek z Čech,“ popisuje Vladimír Cettl okolnosti vzniku fotografií.

„V srpnu jsem odletěl za oceán do Los Angeles, kde se konala autogramiáda mé knihy a při té příležitosti přátelé svolali sraz tamních kalifornských tatrováků.“

Fotogalerie

Na podívanou pro Američany velmi nevšední dorazil i známý televizní showman Jay Leno, který má ve své sbírce vozů také jednu Tatru 87.

Veteránská burza

Na letošní Retro Garáži v Lysé nad Labem se budou prezentovat renovační dílny, k mání budou nové díly a jejich repliky, specializovaná literatura. Hlavním lákadlem bude výstava auto-moto veteránů, část z nich bude i na prodej, proběhne i burza veteše.

Prezentovat se budou veteránské kluby a aktuální produkce motocyklů Jawa. „Chybět nesmí tombola, jejím zlatým hřebem bude Jawa 50/21 Pionýr,“ láká Pavel Kočí.

Hlavní hvězdou akce bude Škoda 105 v barvě žabince, kterou bude Pavel Kočí dražit. „Aukce startuje na symbolické jedné koruně,“ upřesňuje pro iDNES.cz.

Nejčtenější

Mezi Výrovkou a Luční boudou je až deset metrů sněhu, fréza razí naslepo

Většinu sněhu odhrnuly rolby, fréza odstraňuje poslední metry.

Travers mezi Výrovkou a Luční boudou v Krkonoších prorážela sněžná fréza. Stroj se musel prokousat zhruba třímetrovou...

Z Prahy do Brna autem na baterky. Jedno nabití elektrickému golfu nestačilo

Volkswagen e-Golf

Budoucnost automobilismu? Zatím ne. MF DNES zkoušela, jak se žije s elektrickým golfem. Ve městě funguje obstojně, ale...

Test litých kol na octavii: Některá se doslova rozpadla na kusy

Test litých kol pro Škodu Octavia

Kola dělají auto, říká se. Na designových osmnáctkách zkrátka vypadá o poznání lépe než na plechových zimních...

Ropu nahradí odpadky. Umíme z nich vyrobit naftu i plyn

Recyklační jednotka OMV ReOil ve vídeňské rafinérii vyrábí syntetickou ropu z...

Z přibližně sta kilogramů použitých plastů je speciální zařízení ve vídeňské rafinérii schopno během hodiny vyrobit asi...

Zastavení řidiče na základě údaje z tachometru bylo podle policie přiměřené

Policista v civilu zastavil muže na dálnici kvůli rychlé jízdě

Dohru v kázeňském řízení má netradiční policejní kontrola, která se odehrála v březnu na dálnici D46. Její videozáznam...

Další z rubriky

Spanilá jízda supersportů Evropou končila v Praze, policie měla manévry

Eurorally 2019

Desítky sportovních vozů se hnaly severem Německa, kde je zpomalila policie. Do cíle v Praze účastníci Eurorally...

Ojetin se stočeným tachometrem ubývá, kupující jsou obezřetnější

Ilustrační snímek

Podíl ojetých aut na českém trhu se stočeným tachometrem v prvním čtvrtletí klesl meziročně o zhruba sedm procentních...

OBRAZEM: Festival muzejních nocí odstartoval, v Mladé Boleslavi jezdilo RTO

Muzejní noc v expozicích Škody Auto

Mezinárodní den muzeí zahájil letošní jubilejní 15. ročník festivalu muzejních nocí. Muzea a galerie nabízejí nočním...

Najdete na iDNES.cz