Autofotka týdne: Slavný fotograf odhaluje krásu starých tatrovek

Exkluzivně aktualizováno 
Vladimír Cettl umí svými fotografiemi vyzdvihnout krásu starých aut. Letos se zaměřil na tatrovácké srazy v Německu a v USA, z parádních snímků vozů slavné značky, která patří k nejstarším výrobcům aut na světě, vznikl nový Cettlův kalendář pro rok 2019 s příznačným názvem “Tatra ve světě”.

Kalendář tatrovek pro rok 2019 od Vladimíra Cettla | foto: Vladimír Cettl

Kalendář bude mít premiéru na veteránské výstavě a burze Retro Garáž 17. listopadu v Lysé nad Labem. Vladimír Cettl tam svůj kalendář oficiálně představí, součástí premiéry bude také výstava fotografií a autogramiáda.

„Pavilón B nabídne úchvatnou podívanou v podobě expozice krásných fotografií pořízených panem Cettlem během mnoha let jeho usilovného hledání vraků veteránů značky Tatra,“ popisuje organizátor Retro Garáže Pavel Kočí pro iDNES.cz, kde jsou Cettlovy snímky premiérově k vidění. 

Kalendář tatrovek pro rok 2019 od Vladimíra Cettla

„Výstava provází letos vydanou knihu Zátiší s vraky Tatra, která si našla své příznivce již ve 14 zemích světa, vydaná letos v únoru v limitované edici 333 číslovaných výtisků. V létě proběhla autogramiáda i v Los Angeles, kde se při té příležitosti uskutečnil sraz kalifornských tatrováků,“ vysvětluje Pavel Kočí.

Vladimír Cettl

Vladimír Cettl

„V roce 2018 jsem navštívil dva německé srazy tamních fandů a majitelů značky Tatra. Nejprve jsem si dojel na setkání saských tatrováků v poklidném městečku Liepe, severovýchodně nad Berlínem, poblíž polských hranic a následně jsem dojel na sraz klubu Tatra Register Deutschland v Ostfrieslandu, poblíž hranic s Holandskem, kde bývá velká mezinárodní účast. I letos se jej účastnili majitelé tatrovek z Německa, Holandska, Belgie, Veliké Británie a jistě i několik posádek z Čech,“ popisuje Vladimír Cettl okolnosti vzniku fotografií.

„V srpnu jsem odletěl za oceán do Los Angeles, kde se konala autogramiáda mé knihy a při té příležitosti přátelé svolali sraz tamních kalifornských tatrováků.“

Fotogalerie

Na podívanou pro Američany velmi nevšední dorazil i známý televizní showman Jay Leno, který má ve své sbírce vozů také jednu Tatru 87.

Veteránská burza

Na letošní Retro Garáži v Lysé nad Labem se budou prezentovat renovační dílny, k mání budou nové díly a jejich repliky, specializovaná literatura. Hlavním lákadlem bude výstava auto-moto veteránů, část z nich bude i na prodej, proběhne i burza veteše.

Prezentovat se budou veteránské kluby a aktuální produkce motocyklů Jawa. „Chybět nesmí tombola, jejím zlatým hřebem bude Jawa 50/21 Pionýr,“ láká Pavel Kočí.

Hlavní hvězdou akce bude Škoda 105 v barvě žabince, kterou bude Pavel Kočí dražit. „Aukce startuje na symbolické jedné koruně,“ upřesňuje pro iDNES.cz.

Nejčtenější

ANALÝZA: Auta zdraží, hrozí kolaps trhu. Poděkujte Bruselu

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Volkswagen řekl, co se ostatní bojí říct nahlas: Kvůli přísnějším limitům CO2 auta výrazně podraží. Automobilky jsou...

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

Rodinný ideál: módní SUV a praktické MPV v jednom balení

Peugeot Rifter

V katalogu a asi i v prodejně vám budou tvrdit něco jiného, ale SUV opravdu není to nepraktičtější auto pro rodinu. Nad...

První ochutnávka nové škodovky, premiéra bude v březnu v Ženevě

Silueta nového crossoveru značky Škoda

Česká značka uveřejnila první obrázek nového modelu, který doplní nabídku vozů kategorie SUV po modelech Kodiaq a...

Velké ambice, žádné zkušenosti. Nové automobilky chtějí porazit Teslu

Rimac Concept One

Jsou početné, ambiciózní, průbojné, štědře podporované a většinou čínské. Mluvíme o start-upových automobilkách...

Další z rubriky

Autonarozeniny: Regata představila světu start-stop systém v Brně 1983

Fiat Regata

Před 35 lety vyrazily statisíce lidí na brněnský strojírenský veletrh obdivovat modernizovanou řadu škodovek. Čekalo je...

Před 150 lety v Londýně vyzkoušeli semafor, test ukončil až výbuch

semafory

První mechanický semafor v historii byl nainstalován před 150 lety, 10. prosince 1868, na křižovatce před sídlem...

Nejslavnější české auto. Rychlá tatra vozila celebrity i zlé estébáky

Tatra 87, rok výroby 1940

Nejslavnějším československým osobním automobilem je aerodynamická Tatra 87 určená původně pro vyšší klientelu. Za...

Toyota Avensis 2,0 MANUAL  D-4D
Toyota Avensis 2,0 MANUAL D-4D

r.v. 2017, naj. 11 800 km, diesel, 1. majitel
519 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz