Krajní pravice má problém. Po zprávách o listopadové „konspirační schůzce“ v Postupimi se zvedla v Německu vlna statisícových demonstrací, na snímku aktivistka z východoněmeckého Meklenburska. | foto: ČTK

Jak začal pád německé AfD. Co tehdy (ne)padlo při setkání v hotelu Adlon?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Usnadnit vyšetřování „pravicových extremistů“ chce německá sociálnědemokratická ministryně vnitra Nancy Faeserová, dohlédne na jejich finanční toky. Mezi tyto „nepřátele demokracie“ řadí zejména Alternativu pro Německo (AfD), druhou nejsilnější německou stranu, která v průzkumech posilovala. Až donedávna.

Vzestup AfD se zastavil. Německými městy už týdny otřásají mnohasettisícové demonstrace proti „krajní pravici“ poté, co veřejnost nadzvedly informace levicového portálu Correctiv o listopadové schůzce v Postupimi. Tam údajně řečníci požadovali masové vypovídání „milionů lidí žijících v Německu“, kteří mají migrační kořeny. Přibyl tak i požadavek zakázat AfD. Jenže zaznělo vše v Postupimi tak, jak uvedl zmíněný web? Nikdo to zprvu nezpochybnil.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video