Hrad má nové profily na sociálních sítích. S kritikou Ovčáčka nesouvisejí

  10:49aktualizováno  10:49
Pražský hrad má nový účet na sociálních sítích Facebook a Twitter. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka bude informovat o dění na Pražském hradu, zatímco jeho účet na Twitteru bude dál informovat o aktivitách prezidenta. Ovčáčkův účet, který bývá kritizován za to, že na něj mluvčí píše svoje názory, tak bude nadále aktivní.
Pražský hrad (ilustrační foto)

Pražský hrad (ilustrační foto) | foto: Stefan Bauer (Wikimedia Commons)

„Vítejte na oficiálním profilu Pražského hradu - Kanceláře prezidenta republiky. Věřím, že zde naleznete celou řadu zajímavých informací a přeji si, abyste se na Pražský hrad vraceli nejen virtuálně, ale i osobně,“ napsal ve středu na nový Facebook Pražského hradu kancléř Vratislav Mynář.

Mynář iDNES.cz sdělil, že na tvorbě obsahu se bude podílet malý tým odpovědný za přípravu akcí pro veřejnost, spolupracovat na něm bude Správa Pražského hradu, Lesní správa Lány, ale třeba i Hradní stráž.

Dosud se o dění na Pražském hradu mohla veřejnost dočíst buď na webu Hradu, nebo na twitterovém účtu mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten však veřejnost i někteří politici kritizují kvůli tomu, že na něm Ovčáček často publikuje svoje názory.

Kritiku v minulosti schytal například za vyjádření související s útokem západních zemí proti Sýrii. „Nadšení čeští novináři, neziskovkáři a pražskokavárníci prý už brzy vyrazí do první linie v Sýrii. Stále ale hledají velitele. Nějaký tip?“ napsal tehdy Ovčáček. Hradní kancléř Vratislav Mynář poté slíbil, že Ovčáčkovy příspěvky prověří, později se ho ale zastal s tím, že jeho názory souzní s názory prezidenta.

Podle Ovčáčka však zřízení nových účtů s kritikou nesouvisí.

„Realizace návrhu je výsledkem kolektivní práce v kanceláři s cílem rozšířit informační službu veřejnosti. Nové účty budou uveřejňovat informace o dění na Pražském hradě, můj Twitter a Facebook budou i nadále přinášet informace o aktivitách a stanoviscích prezidenta republiky,“ reagoval pro iDNES.cz Ovčáček.

„Myslím, že žádnou souvislost s kritikou zřízení nového účtu nemá. Jediný člověk, který může funkčně kritizovat Ovčáčka, je pan prezident, a tomu se naopak líbí, že je Ovčáček kritizován. Pro něj je vítaným zdrojem kontroverze, když vyvolá skandál a Ovčáček jde za něj do boje,“ říká odborník na sociální média Jakub Horák.

Na novém účtu se tedy lidé dočtou například o výstavách pořádaných Pražským hradem, na twitterové stránce Ovčáčka (@PREZIDENTmluvci) pak o dění, které se týká prezidenta Miloše Zemana. 

„Rozšiřujeme nabídku informací. Občané mají možnost blíže poznat činnost úřadu hlavy státu i život celého Pražského hradu. Zveme je také k návštěvě prostor, kde pan prezident pracuje a které reprezentují naši republiku,“ dodal Mynář.

06.září 2018 v 08:31, příspěvek archivován: 06.září 2018 v 10:52

Zámek v Lánech je otevřený! Návštěvu letního sídla prezidenta republiky zahájili žáci základních škol z celé republiky, od 13.00 do 18.00 je areál přístupný široké veřejnosti. https://t.co/GlRpUF7ovO

Ovčáček nové účty přirovnal k americkému modelu, kdy prezident Donald Trump spravuje svůj účet @realDonalTrump a Bílému Domu obecně patří účet @POTUS, který založil už Trumpův předchůdce Barrack Obama.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Školačka utekla k IS. Teď je opět těhotná a kvůli zdravotní péči chce zpět

Britské školačky Amira Abaseová, Kadiza Sultanaová a Shamima Begumová (zleva)...

Britka Shamima Begumová přijela v roce 2015 se svými dvěma přítelkyněmi do Sýrie, aby se připojila k Islámskému státu...

Další z rubriky

Výrok Novákové není důvodem k zásadním krokům, řekl Babiš z Jeruzaléma

Premiér Andrej Babiš při rozhovoru pro iDNES.cz (20. prosince 2018)

Výrok ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) ohledně ceny mobilních dat není důvodem k zásadním krokům,vzkázal...

Bývalý uhlobaron Koláček u soudu prováděl duchovní cvičení

Někdejší spolumajitel Mostecké uhelné společnosti Antonín Koláček u soudu,...

Pouhé modlení už nestačí. Bývalý uhlobaron a buddhista Koláček, který si změnil křestní jméno z Antonína na Antonio,...

Gama nůž se dostane i tam, kam chirurg ne. Odoperoval už 20 tisíc pacientů

Dagmar a Marcela přežily rakovinu díky gama noži.

I přes slovo „nůž“ v názvu, s ostrou čepelí nemá dvacet tun těžký přístroj mnoho společného. Leksellův gama nůž umí...

Najdete na iDNES.cz