Tady sídlit nebudete, pře se myslivecká pojišťovna se swingers klubem

  4:00aktualizováno  4:00
Je to spor, který spojuje dvě nesourodé skupiny - myslivce a příznivce swingers party. První je reprezentována mysliveckou pojišťovnou Halali a druhá provozovatelem klubu, který roky fungoval v suterénu budovy zmíněné pojišťovny. Jenže právě o prostory klubu se nyní vede ostrý střet doprovázený výhružkami i trestním oznámením.

Budova v pražské Jungmannově ulici | foto:  František Vlček, MAFRA

Spor o prostory v budově v Jungmannově ulici má kořeny v roce 2012. Pojišťovna Halali, která spadá pod Českomoravskou mysliveckou jednotu, tehdy pronajala suterénní místnosti společnosti DevClub, mělo zde vzniknout „Centrum volnočasových aktivit“.

Z centra se ale nakonec vyklubal swingers klub, tedy podnik, kde se scházejí příznivci nezávazného sexu (více zde). Členové jednoty to přijali se značnou nevolí, na dům v Jungmannově ulici se totiž na začátku 90. let skládali, aby si ho jednota mohla dovolit.

Situace se nakonec postupně utišila a klub začal v plné parádě ve sklepních prostorách fungovat. Stal se z něj velmi vyhledávaný podnik svého druhu. Po 3,5 letech dostal ale loni výpověď.

Způsobili nám škodu 8 milionů, tvrdí provozovatel klubu

Podle ředitelky pojišťovny Halali Lenky Zumrové vše odstartovalo zjištění, že firma DevClub provedla v pronajatém prostoru nepovolené stavební úpravy. „Zjistili jsme, že si postavili dům v domě,“ tvrdí Zumrová.

O pět měsíců později následovala v domě kontrola ze stavebního úřadu. „Vyzvali nás k odstranění nepovolených úprav. Od té doby jsme adresovali firmě DevClub několik výzev, aby tyto nepovolené úpravy odstranila,“ dodává ředitelka pojišťovny.

Fotogalerie

Když se to nestalo, dostala firma DevClub výpověď z nájmu s výzvou, aby do 31. července 2015 uvedla vše do původního stavu. Majitelka klubu ale odmítla pronajaté prostory opustit. „Provedli jsme jen interiérové úpravy, jaké máme povolené ve smlouvě. Jediné, co přesahovalo interiérové úpravy, bylo vybourání plastových dveří. Na to nám ale paní ředitelka dala písemný souhlas,“ řekla Stanislava Šůsová, majitelka DevClubu. Protože s výpovědí nesouhlasila, podala k soudu žalobu na její neplatnost.

Jenže než se k žalobě dostal soud, nechala pojišťovna budovu 30. listopadu uzavřít. K její ostraze postavila ochranku, aby zamezila vstupu provozovatelky klubu. „Stálo tam osm namachrovaných chlapů, a ti nás tlačili násilím ven. Nedostala jsem se a stále se nedostali ani ke svým věcem,“ popsala Šůsová. Později prý zjistila, že z domu jezdí nákladní auta a vyvážejí věci a sutiny z klubu.

„Ředitelka pojišťovny nechala strhnout stropy, podlahy, všechno, co tam bylo. Nezůstalo tam nic, jen obvodové zdivo. To, co jsme tam vytvořili, odvezli na skládku, to znamená rozbourané dlaždice, záchody, všechno, co se tam udělalo. Minulých 14 dní jsme jezdili po skládce a nacházeli jsme tam své věci, účetnictví,“ uvedla na konci února Šůsová. Majetek, o který takto přišla, spolu s cenou za zničené interiérové úpravy je podle ní osm milionů korun.

Podle ředitelky Zumrové jen firma pověřená rekonstrukcí domu odstranila nepovolené stavební úpravy. Své věci má prý Šůsová uschované a může si je kdykoli vyzvednout. „My jí je chceme vrátit, jenže ona nechce,“ upozornila ředitelka, podle které se bývalá nájemkyně snaží zdiskreditovat vedení pojišťovny.

Garáže místo swingers klubu?

Rekonstrukce domu v Jungmannově ulici se týká celé budovy. Pověřená firma například opravila střechu nebo zavedla v domě výtah. Šůsová si v minulosti stěžovala na to, že výtahovou šachtou zatéká do jejích prostor, že byly ubourány šachty sloužící k odvětrání suterénu nebo že kvůli lešení nejdou otevřít dveře na více než 20 centimetrů. Pojišťovna to podle ní nechtěla řešit.

Šůsová naznačuje, že skutečným důvodem k výpovědi může být něco jiného. „Pojišťovna Halali nám pronajala prostory v roce 2012. Ale v roce 2010, to znamená dva roky předtím, bylo vydáno na tyto prostory stavební povolení na stavbu garáží. Nicméně mně o tom nikdo neřekl,“ vysvětluje.

Vedení pojišťovny to označilo za spekulaci, Šůsová ale předložila redakci iDNES.cz k nahlédnutí dokument ze stavebního úřadu, podle kterého bylo skutečně vydáno stavební povolení i na garáže a od 17. října 2012 se podle něj staly prostory klubu staveništěm.

Spor o prostory swingers klubu řeší i někteří řadoví myslivci, na odborných fórech ČMMJ se dají najít dotazy, co se v Jungmannově ulici děje. Vedení pojišťovny proto nakonec na stránkách jednoty zveřejnilo loni v prosinci své stanovisko (najdete ho zde).

Vedení jednoty se ke sporu nechce příliš vyjadřovat, její současný šéf Jiří Janota stojí za pojišťovnou. „Vedení pojišťovny má naši důvěru v krocích, které podniklo. Nechceme se snížit na úroveň mediálních útoků, vyčkáme si na rozhodnutí soudu,“ reagoval na dotaz iDNES.cz.

Střet vyeskaloval až tak, že obě strany na sebe podávají trestní oznámení. „Mohu potvrdit, že jsme přijali několikero oznámení od zmiňovaných subjektů. Prověřování všech těchto oznámení je momentálně skončeno buď uložením s odůvodněním, že se v dané věci nejedná o trestný čin, nebo odložením, neboť oznamovaným jednáním nedošlo k naplnění skutkové podstaty žádného trestného činu,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí policie Tomáš Hulan.

Samotný spor o prostory nyní putuje před soud. První jednání má proběhnout na konci dubna.

Sametová revoluce

Připomeňte si události, klíčové osobnosti a atmosféru roku 1989 ve speciálu 30 let svobody.


  • Nejčtenější

Nehoda autobusu na Slovensku. Dvanáct mrtvých, zvažuje se státní smutek

Nejméně 12 lidí, z toho minimálně čtyři nezletilí, nepřežilo srážku nákladního vozu a autobusu u Nitry na jihu...

Je nás 300 tisíc, rezignujte, znělo z Letné. Máte právo na názor, vzkázal Babiš

Na Letenské pláni skončila krátce po čtvrté hodině demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi....

Skandinávie zažila vlastní Křišťálovou noc, neonacisté útočili koordinovaně

Ve Skandinávii se minulý víkend u příležitosti výročí Křišťálové noci odehrála řada koordinovaných útoků namířených...

Dnes už rozlišujeme přes 40 variant pohlaví, řekl v Rozstřelu genderový expert

Za totality se o problematice LGBT nemluvilo, což bylo paradoxně výhodné, že příslušníci sexuálních menšin nepodléhali...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Babiš: Proč mi vyčítají KSČ? Benešovou neodvolám, s Minářem se nesejdu

Ministryni Marii Benešovou neodvolám a s šéfem spolku Milion chvilek pro demokracii se nesejdu. Tak v rozhovoru pro...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Vémoly je mi líto. Bez něj bychom O2 arenu nevyprodali, říká šéf Oktagonu

Karlos Vémola a Attila Végh. První jmenovaný po dvou minutách padá v Oktagonu k zemi a píše tím další část příběhu,...

  • Další z rubriky

Policie zadržela exposlance ODS Šnajdra kvůli zakázce pro Bulovku

Bývalého poslance ODS Marka Šnajdra v pondělí zadržela policie. Podle informací Lidových novin ho obvinila kvůli...

Do buněk nechceme, říkají v Chanově. Pokus stěhovat lidi z ghett selhává

Plány na přestěhování lidí z ghett selhávají. Obyvatelům z vyloučených lokalit se do nových montovaných bytů nechce....

Lékařskou fakultu Ostravské univerzity čeká změna a boj o přežití

Akademický senát Ostravské univerzity na rozdíl od „malého“ senátu vyhověl návrhu rektora na odvolání děkana lékařské...

Pancíře proti Praze. Sametovou revoluci mohlo utopit v krvi 94 tanků

Ještě týden po brutálním zásahu bezpečnostních složek na Národní třídě v listopadu 1989 patřil ministr národní obrany...

Najdete na iDNES.cz