Řidiči by měli být opatrní. Dopravu opět omezuje mlha a namrzání silnic

  7:50aktualizováno  7:50
Výrazně se ochladilo a k ránu byly teploty mezi minus dvěma až minus deseti stupni Celsia. Silničáři proto opět varují před namrzáním vozovek. Pozor by si měli dát řidiči i na mrznoucí mlhy.

Zasněžená alej u Zašovic. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Varování před rizikem námrazy platí pro čtyřproudovou silnici 35 z Liberce do Turnova či silnici 13 z Liberce na Frýdlant. Povrchy vozovek v kraji jsou podle dopravního webu převážně mokré a na Českolipsku vlhké. Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem leží na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a ujetá vrstva v západní části Krkonoš na Semilsku.

Na menších cestách na Příbramsku a Benešovsku místy leží také ujetá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. Zvýšenou opatrnost cestáři doporučují i na některých hlavních tazích, například na dálnici D1, Pražském okruhu nebo silnici I/3. Vozovka je tam místy mokrá po chemickém ošetření.

Holé a vymrzlé jsou hlavní tahy včetně dálnice D1 na Vysočině. Na silnicích nižších tříd leží někde ujetá vrstva sněhu. Podle silničářů by měli být řidiči obezřetní při jízdě v lesních úsecích, kde může být sníh zledovatělý. 

Mrzne také v Jihomoravském kraji

Namrzání silnic hrozí ráno také na některých místech v Jihomoravském kraji. Na komunikacích nižších tříd leží místy zbytky rozbředlého sněhu. Někde se objevuje i mlha. Pro nákladní auta nad 12 tun je na Vyškovsku uzavřená silnice z Drnovic do Podomí. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Na Blanensku se na méně využívaných úsecích nachází zbytky ujetého sněhu. Na Břeclavsku a Hodonínsku hrozí namrzání silnic nižších tříd a také se místy objevuje mlha. Na Znojemsku jsou na méně využívaných silnicích zbytky sněhu po pluhování, na lesních cestách je místy ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na silnicích nižších tříd na Vyškovsku, Brněnsku a v Brně leží zbytky rozbředlého sněhu.

Na Zlínsku snižují dohlednost mlhy

Silnice ve Zlínském kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. V nižších polohách jsou po chemickém ošetření většinou holé a mokré, na Kroměřížsku na nich místy leží i zbytky rozbředlého sněhu. V některých úsecích navíc hrozí jejich namrzání. Vozovky ve vyšších polohách Vsetínska pokrývá uježděná vrstva sněhu o tloušťce od pěti do deseti centimetrů krytá posypem. Dohlednost snižují na mnoha místech regionu mlhy. 

Pro těžká vozidla nad 3,5 tuny zůstává nesjízdná silnice třetí třídy mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku, kterou silničáři přes zimu neudržují. Pro osobní vozidla je sjízdná pouze se řetězy.

Na řadě silnic nižších tříd v Královéhradeckém kraji leží vrstva ujetého a místy i zledovatělého sněhu. Opatrní musejí být řidiči hlavně v Krkonoších, Orlických horách a na Broumovsku. 

Sníh na silnicích v Pardubickém kraji leží už jen místy ve výše položených oblastech. Většinou tvoří uježděnou vrstvu s inertním posypem. Lokálně však mohou vozovky namrzat, upozorňují silničáři. Opatrní by měli být řidiči zvláště v okolí Lanškrounu, Vysokého Mýta a Žamberku. Sníh zůstává i na menších komunikacích v Železných horách.

Zvýšenou opatrnost vyžaduje jízda v Moravskoslezském kraji

Jízda po silnicích v Moravskoslezském kraji vyžaduje od řidičů zvýšenou opatrnost. V Jeseníkách jsou zbytky sněhu po pluhování. Ve vyšších polohách Beskyd je zajetá vrstva sněhu, ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu je místy i na silnicích na Novojičínsku a Opavsku. Většinou jsou silnice vlhké nebo mokré po chemickém ošetření, někde je námraza. 

Pro kamiony je stále uzavřena silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko. Pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun je uzavřen rovněž úsek silnice I/48 Rybí - Příbor na Novojičínsku, který se přestavuje na dálnici.

Autoři: ,

Do Evropského parlamentu v ČR kandidovalo 39 uskupení. Vyhrálo hnutí ANO (6 mandátů) před ODS (4), Piráty a koalicí TOP 09+STAN (po 3). Do parlamentu se dostaly i SPD, KDU-ČSL (po 2) a KSČM (1).

Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Alexandr Vondra, Marcel Kolaja, Luděk Niedermayer, Hynek Blaško, Tomáš Zdechovský


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Zemřel Niki Lauda, trojnásobný šampion formule 1 a idol generací

Rakouský jezdec Niki Lauda (vpravo) a britský závodník James Hunt na velké ceně...

Trojnásobný vítěz mistrovství světa formule 1 Niki Lauda zemřel ve svých 70 letech. Rakouská tisková kancelář citovala...

Další z rubriky

Dostala doživotí, od soudu odcházela s úsměvem. Krutý výslech ji nezlomil

Politická vězenkyně a dlouholetá funkcionářka Svazu junáků - skautů ČR Dagmar...

Obětovala se pro ostatní. Před sedmdesáti lety, v polovině května 1949, se měl uskutečnit třetí pokus o...

VIDEA TÝDNE: Mayová v slzách, návrat Terminátora a druhý nejchytřejší Čech

Theresa Mayová reaguje na rezignaci (24.5.2019)

Britská premiérka oznámila rezignaci. Během emotivního proslovu se Mayová neubránila slzám. Arnold Schwarzenegger se v...

Mezi Prahou a Olomoucí srazil vlak člověka, provoz je obnovený

Ilustrační snímek

Vlak jedoucí z Prahy do Havířova srazil odpoledne člověka u Štěpánova na Olomoucku. Tragédie zastavila v místě nehody...

Najdete na iDNES.cz