Za polární kruh i kancelář a práce. Ministrům začaly vládní prázdniny

  17:35aktualizováno  17:35
Stejně tak jako školáci mají i ministři své prázdniny. V úterý proběhla poslední schůze vlády, ministrům začalo několikatýdenní volno, které každý hodlá strávit jinak. Většina z nich míří do zahraničí za teplem, někteří však dávají přednost tuzemským radovánkám.

Kde tráví politici letošní letní dovolenou? | foto: koláž iDNES.cz

„O mně se ví, že jsem nejšťastnější na Šumavě. Tam budu trávit většinu prázdnin. Vydám se na spoustu pěších túr, bylo by super, kdyby rostly houby, ale zatím to tak nevypadá, a večer si zapálím oheň. To mi úplně stačí,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec pro iDNES.cz.

Fotogalerie

Podobně to cítí i ministr zahraničí Tomáš Petříček, který se letos rozhodl nikam neodletět a strávit čas s rodinou v Česku. 

„Vyrazíme pod stan na Kokořínsko a také chceme nějaký čas strávit na chalupě,“ svěřil se. Nejvíce se pak ovšem těší na čtení knih, které musel doposud z důvodu nedostatku času odkládat.

Ministr obrany Lubomír Metnar uvedl na prvním místě rodinu. „Dovolenou budu trávit s rodinou a už se těším, že na sebe budeme mít víc času,“ dodává také, že se chystají i na jeho rodnou Moravu.

Svým dětem se chce věnovat také ministr zemědělství Miroslav Toman. Se svými třemi dcerami chce vyrazit na týden k moři. Týden pak stráví v českých horách, kde by rád načerpal energii.

Španělsko, Chorvatsko i daleký sever

Část ministrů chce relaxovat hlavně v zahraničí. Například ministr školství Plaga si užije 14 dní v Chorvatsku s rodinou a přáteli a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová bude zhruba dva týdny ve Španělsku u moře s rodinou.

Prezident Zeman stráví dovolenou v Lánech

Prezident Miloš Zeman bude při dvoutýdenní dovolené, která mu začala ve čtvrtek, odpočívat na zámku v Lánech. Dovolená mu skončí podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka zhruba v polovině srpna.

Zeman dříve trávil dovolenou téměř výhradně v Novém Veselí na Moravě, kde spoluvlastní nemovitost a kde trávil důchod před přesunem na Pražský hrad. Místní rybník proslavil plavbami na svém nafukovacím člunu. V posledních letech ale stále častěji zůstává na dovolené v Lánech.

Letos v létě si již Zeman část dovolené vybíral na přelomu června a července, v plánu měl strávit několik dnů právě na Vysočině v Novém Veselí. Dovolenou ale přerušil kvůli sporu o výměnu ministra kultury. V Lánech se pak setkal s Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. (čtk)

Španělsko láká i ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. Ta uvedla, že vládní prázdniny stráví částečně tam a částečně doma.

Naopak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch už Španělsko zná a chce poznat něco nového.

„Celou řadu let jsme jezdili do Španělska. A protože ho máme už celkem procestované, rozhodli jsme se toto léto půjčit auto a poznat pobřeží Portugalska,“ prozrazuje Vojtěch.

I Andrej Babiš většinu prázdnin stráví v zahraničí. Jako cíle své dovolené uvedl Krétu a Francii. „Do Řecka jezdíme nejvíce, máme to tam rádi,“ řekl.

„Jedu s rodinou na dva týdny do hor do Alp. Budeme chodit na túry, koupat se a hodně číst a spát," svěřila se ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Jan Hamáček, šéf ČSSD a ministr vnitra, chystá s rodinou cyklodovolenou. Pojedou společně do Polska k Baltskému moři.

Aktivnější dovolenou s rodinou chystá i ministr průmyslu Karel Havlíček. „Děti rozhodly, že vyrazíme na týden na polární kruh,“ říká Havlíček, který bude své volno trávit v malé Vikingské vesnici na ostrově Lofoty v nejsevernější části Norska.

Povinnosti volají

Pro některé však vládní prázdniny neznamenají volno ani oddech. Alena Schillerová, ministryně financí, uvedla, že zůstane v úřadu a bude se věnovat přípravě rozpočtu na příští rok, případně jiným povinnostem. 

„Dovolenou jsem si dopřála v červenci v podobě jednoho týdne na Mallorce. Pokud to vyjde, možná si prodloužím jeden víkend a strávím ho s rodinou na Moravě,“ dodává Schillerová ke svým pracovním prázdninám.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nalezen po 22 letech. Zmizelého muže objevil bývalý soused přes Google Maps

Potopené auto s tělem Williama Moldta se podařilo najít díky satelitním mapám...

Trvalo to 22 let, ale pozůstatky tak dlouho pohřešovaného muže se nakonec našly díky tomu, že někdejší obyvatel Floridy...

To se nedalo poslouchat. Zaorálek odešel ze schůzky s čínským velvyslancem

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (28. srpna 2019)

Nový ministr kultury z ČSSD Lubomír Zaorálek jednal v pondělí s čínským velvyslancem kvůli rušení koncertů českých...

Lidé létali jeden přes druhého, líčil strojvedoucí havarovaného vlaku

Kabina vlaku po srážce s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi (6. září 2019)

Jednal rychle a pohotově. Strojvedoucí Tomáš Kadlec minulý týden u Uhříněvsi zabránil neštěstí. „Od prvního momentu,...

Sedm her z časů minulých: bavte se a vyhrajte exkluzivní cestu kolem světa

Barevná Indie - Taj Mahal

Připomeňte si třicet let svobody se soutěží iDNES.cz a CK S.E.N. Výherce na podzim absolvuje cestu kolem světa. Soutěž...

Drama v Děčíně. Sedmnáctiletý syn shodil svého otce z balkonu, muž zemřel

ilustrační snímek

Těžko uvěřitelné drama se minulý týden odehrálo v severočeském Děčíně. Sedmnáctiletý syn zde podle policie shodil z...

Další z rubriky

Premiér slíbil pomoc s rumburskou nemocnicí i nákup nových přístrojů

Premiér Andrej Babiš (ANO) s ministry na návštěvě Ústeckého kraje. (18. 9. 2019)

Premiér Andrej Babiš a ministr Adam Vojtěch jednali s vedením Krajské zdravotní, která zastřešuje pět největších...

Tříletý kluk odešel bez povšimnutí ze školky domů, případ řeší inspekce

Malý chlapec bez povšimnutí opustil školku

Školní inspekce prověřuje mateřskou školu v brněnských Žabovřeskách, ze které bez vědomí učitelek odešel teprve...

Co očekává od klimatického summitu? Hostem Rozstřelu bude mladá aktivistka

Lucie Smolková, studentka a klimatická aktivistka

Česká studentka Lucie Smolková se zařadila mezi 100 mladých osobností z celého světa, které obdržely takzvanou zelenou...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO PROJEKTANT - SLABOPROUD

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 33 000 Kč

Najdete na iDNES.cz