Tři ještěři v lihu aneb alkohol, který není pro každého

aktualizováno 
V jedněch jsou naložená myší mláďátka či gekoni. Další jsou v lahvích posázených zlatem, platinou či diamanty nebo schovaných v mrtvých veverkách. Následující nápoje si nejspíš nedopřejete. Buď na ně nebudete mít kuráž, nebo peníze.

Ještěři a hadi naložení v alkoholu mohou leckoho odradit

Vraz do toho tři myši

Recept na výrobu tohoto tradičního čínského zdravotního nápoje je vcelku jednoduchý, o to víc budí rozpaky. Jeho základem je zmocnit se tří myších mláďat (pozor, nesmějí být starší tří dnů), která utopíte v rýžovém víně. V něm je necháte rok hezky kvasit a můžete podávat. Podle Číňanů je myší víno lékem na všechno, od nemocí srdce až po astma.

Napijte se z veverky

Chlapi z pivovaru BrewDog se nezastaví asi před ničím. Už přivedli na svět dvaatřicetiprocentní pivo nazvané Taktický jaderný tučňák a jednačtyřicetiprocentní Potopení Bismarcku, ovšem před několika měsíci vytvořili zatím nejsilnější, pětapadesátiprocentní, pivo titulované jako Konec historie.

Pivovar tím nenaznačuje nic jiného, než že se má jednat o poslední vývojové stadium piva. Jako by ale nebyl dostatečně bizarní sám procentní údaj, svůj výrobek se jeho tvůrci rozhodli ozvláštnit i designem. Pivní lahve proto nacpali do těl veverek, lasic a zajíců.

V první várce bylo vyrobeno dvanáct lahví a všechny už skoupili sběratelé. Po uvedení piva na trh se ozvali ochránci práv zvířat, majitelé je však ujišťují, že jsou to zvířata přejetá autem. A veřejnost si může oddechnout i proto, že na rozdíl od čínského modelu nejsou živočichové nacpaní dovnitř lahví.

Alkohol s kobrou

Hadí víno

Následující asijský alkohol neslibuje zdravotní zázraky všeho druhu jako víno s myškami a drží se při zemi: léčí "jen" impotenci. Snake Wine se vyrábí tak, že se vykuchá jedovatý had, naloží se do rýžové pálenky a nechá se několik měsíců fermentovat na slunci. Poté se klasicky stáčí do lahví, do nichž se pro potěchu oka přidávají další hadi, želvy, stonožky nebo štíři. Hadího jedu se nebojte, je to bílkovina a v pálence se rozpustí.

Tři ještěři v lihu

Otázka: Co může být lepšího než mrtvé zvíře v lihu? Odpověď: Více mrtvých zvířat v lihu. V čínských a vietnamských vesnicích, kde se tento nápoj dělá, rozhodně nevěří, že méně je více. Proč by jinak do lahve cpali tři gekony místo jednoho? Konzumenti tohoto nápoje totiž věří, že jim naložení gekoni předají svou energii. Takže čím víc gekonů, tím víc energie.

Burčák z agáve

Ke konzumaci všech vyjmenovaných nápojů potřebujete notnou dávku kuráže, ten následující, mexické pití pulque, je výjimečný něčím jiným. Je velmi vzácný. Podle více než dva tisíce let starého receptu potřebujete k jeho výrobě dvanáctiletou rostlinu agáve. Odřízne se její pupen a uprostřed se vydlabe prohlubeň, v níž se posléze hromadí sladký nektar.

Indián, který získává šťávu z agave

Můžete hp z agáve vypouštět každý den po dobu tří měsíců a vždy si domů odnesete kolem pěti litrů šťávy. Necháte ji asi pět hodin kvasit, aby měla od dvou do šesti procent alkoholu, a můžete rovnou pít. Nevýhoda je, že se šťáva z agáve kazí ještě rychleji než burčák. Proto ji nelze exportovat.

Tequila s diamanty

Jedinečnost tequily, kterou výčet uzavřeme, není ani ve zvláštním obsahu, ani v unikátní přípravě. Tequila Platinum and White Gold je výjimečná cenou. Anonymní mexický sběratel za ni dal v přepočtu přibližně čtyři miliony korun. Pravda, není to ledajaký nápoj a není v ledajakém balení. Láhev je pokrytá platinou, zlatem a čtyřmi tisíci diamantů. Pro ty z vás, kteří si tolik peněz za lahev pití nemohou dovolit, je na trhu levnější Tequila Gold and Platinum za 2,7 milionu korun a Silver and Gold za 450 tisíc.

Nejčtenější

Podvrh s nahou fotkou kongresmanky neprošel. Odhalili ho fetišisté

Alexandria Ocasio-Cortezová je konzervativní Americe trnem v oku. Provokatéři...

Ona fotografie měla zdiskreditovat mladou levicovou americkou kongresmanku. Ale ukázalo se, že nahé nožky ve vaně a...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Extrémní gastronomie: nejdražší mořské okurky přijdou na 3 500 dolarů

Mořská okurka Apostichopus japonicus láká nejvíc.

Nevalná chuť, bizarní vzhled a ještě k tomu připočtěte fakt, že dýchají svým konečníkem. Přesto stojí stovky dolarů....

Vyhazovače dělám občas dál, adrenalin neškodí, říká MMA bojovník Martínek

Neporažený MMA fighter Michal Blackbeard Martínek

V zápasech organizace Oktagon je neporaženým šampionem těžké váhy. Začínal docela odzdola, místo rehabilitace...

Další z rubriky

Nekonvenční turistika: lidé jezdí za chudobou i vlastní sebevraždou

Bílý turista s bonbony a chudí z ulice. Navštívit dnes můžete i „skrytou tvář...

Je to odvrácená strana turistiky nebo přímo její nemorální a zločinná tvář. Do dalekých zemí se však lidé vydávají též...

Brzký sex pomůže navázat romantický vztah, tvrdí studie

Sexuální touha a žádostivost pár může postrčit k vážnému vztahu, soudí vědci.

Sexuální žádostivost a duševní blízkost jsou odlišné emoce, vývojové a společenské procesy je však propojily. Sex tak...

Náš bůh měl 24 druhů letadel, zaznělo na vědeckém kongresu v Indii

Z ohýbání vědy podle potřeb hinduistického nacionalismu viní kritici premiéra...

Newtonova teorie gravitace je mylná, její indická verze, pojmenovaná po tamním premiérovi, je dokonalá. Za objev...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz