Mezi švihákem oblečeným s vtipem a "přeplácaným kreativcem" je rozdíl

Mezi švihákem oblečeným s vtipem a "přeplácaným kreativcem" je rozdíl | foto: Profimedia.cz

Ponožky v sandálech, zastrčený svetr. Vyhněte se faux pas při oblékání

  • 394
Nepodléhejte panice. Skutečně není nutné uposlechnout diktát doby, stát se metrosexuálem a zarputile řešit, jakým směrem si gelovat vlasy a jak těsně mají kalhoty obepínat vaše sexy pozadí. Trochu pozornosti byste ale oblékání věnovat měli: výrazný přešlap může zhatit rande i narušit dojem z obchodní schůzky.

A vedle se přitom šlápne tak lehce! Zvlášť jste-li mužem s plnou hlavou pracovních povinností a nápadů, který na dlouhé postávání před zrcadlem věru nemá čas.

Tím spíš byste si měli připomenout ty nejtrestuhodnější přehmaty, jichž se můžeme při oblékání dopustit… a jichž se čas od času dopustí i muž disponující průměrným vkusem.

1. Ponožky v sandálech jsou určitě pohodlné a v horkých dnech pěkně sají pot. Blížíte se v nich ale vzhledu školáka s aktovkou na zádech. Věřte, že spolehlivě odradí každou ženu, která za něco stojí.

Platí tedy: když sandály, tak bez ponožek, když ponožky, tak v uzavřené botě. Výjimku lze uznat pouze v případě ponožek kotníkových – velice nízkých, které se nosí do pantoflí a nad nimiž se v kombinaci se sandály dá přivřít oko.

2. Do kalhot můžete zastrčit pouze košili nebo velice přiléhavé triko. V žádném případě si do nich nesoukejte klasické triko, mikinu, či dokonce svetr. Vypadali byste jak zaměstnanec JZD z 80. let, který si do montérek strkal z praktických důvodů vše.

3. Na botách záleží. Kvalitní a čistá obuv by měla být zásadou číslo jedna.

V sešmajdaných a špinavých botách na nikoho dojem neuděláte. Jistou službu by vám snad taková image mohla přinést při žádosti o sociální dávky, to ale není váš případ.

Právě takovéhle reakce čekejte, obléknete-li se s takovou absencí vkusu jako pán na fotce

4. Pozor na kombinaci výrazných vzorů na oblečení! Nápadný vzor by měl být pouze buď na vrchní, či spodní části oděvu. K maskáčům se tedy nehodí pruhované triko ani kostkovaná košile.

Spousta mužů vyznávajících pohodlný styl oblékání takový "detail" neřeší, ženy ovšem ano – a vaše ležérnost v tomhle ohledu za sebou nechá věru otřesný dojem.

5. Pokud vaše profese vyžaduje jako každodenní outfit oblek, nepodceňujte materiál ani barvu.

Může se hodit

Inspirujte se módními trendy na Modissimo.cz a vyberte si z pestré nabídky pánského oblečení z pohodlí domova.

Vzhled materiálu  by měl být matný, nejlépe tvíd, vlna či vlna s příměsí, v létě může být oblek lněný. Barvy vybírejte nenápadné, příjemné odstíny: vhodná je například šedá, hnědá, béžová, sáhnout můžete i po jemných proužcích.

Oblek v černé barvě se hodí jen na některé příležitosti, a to spíše na večer. U pracovního obleku se rozhodně vyvarujte lesklých materiálů a výrazných barev (fialová, zelená, žlutá),  pokud ovšem nepracujete jako umělec v kabaretu. Tam tyto barvy patří, stejně jako výstřední  materiály.

6. Teplákové soupravy jsou pouze volnočasovou záležitostí a jsou určeny pro sportovní události či k návštěvě fitness-center.

I přesto, že ceny za značkové kousky dosahují cenové hladiny kvalitního obleku, jsou absolutně nevhodné pro běžné oblékání. Budete-li v nich chodit po městě, budete vypadat prostě jako balík… a tenhle dojem nezachrání ani sebelepší značka.

7. Trika i jiné druhy oblečení s reklamními nápisy a slogany patří jen na firemní akce nebo pracoviště. Jinde nebude na vaši praktickou úvahu "Přece to triko nevyhodím!" okolí rozhodně slyšet.

Obchodní jednání či seznamovací dostaveníčko s člověkem, jehož hruď zdobí název jakési pojišťovny nebo spotřebního produktu, patřičnou solidnost prostě postrádá.