Diskuze

Obyvatele ústeckých Předlic trápí zápach z polí. Řeší to inspekce

Obyvatelé ústeckých Předlic si stěžují na zápach, kvůli kterému nemohou ani větrat. Bojí se škodlivých látek. Společnost, která tu hospodaří, říká, že jde jen o organické hnojivo, kterému už lidé odvykli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ten smrad byl a je cejtit všude mezi Ústím a Teplicemi. Místní vědí, že tam už skoro žádný pole nejsou, jsou z nich sekané louky (když tam nestojí bedny průmyslových hal). Takže tam ten odpad z bioplynek (do kterých se hodí všemožný bordel) nikdo nezaorává - pak se divte, že to tam imrvére smrdí. No aspoň to překryje smrad z krupskéhé Knaufu - o něm též hygienici (prý nezávislí na byznys politickém panstvu) tvrdí, že je to božská ambrozie co ničemu nevadí.

0 0
možnosti

To je divny. Pamatuju, kdyz se hnojilo hnojem, smrdelo to jen par dni.

4 0
možnosti

Už ani ten hnůj není, co býval.

0 0
možnosti

Starostka je poprosila a oni se uráčí to zaorávat. Kam jsme s tou demokracií došli ...:-(. Nejen na chudý lid, ale i na podnikatele musí být přísnost.

1 0
možnosti

Sice bydlim na druhe strane republiky a tamejsi pomery neznam, ale pochybuju, ze tamni zemedelci to tam vyvazi od jara az do ted. U nas je vzdycky obdobi (prave ted v srpnu) kdy zemedelci tyto kejdy na pole vyvazi a vzdycky to tak 14 dni tady ruzne smrdi. Urcite to tam ale nenavazi celou sezonu. Bud obyvatele prehani a nebo je zdroj nekde jinde.

7 0
možnosti

Bioplynka se vyváží celoročně podle potřeby. A smrdí ukrutně. To nemá s kejdou ani hnojem nic společnýho. Pokud jste to nikdy nezažil, pak jste šťastný člověk.

0 0
možnosti

A jak hnoji biozemedelci?? .... Pouze v noci... :-)

0 0
možnosti

„Podle něj je celý problém v tom, že se v posledních letech často využívala chemická hnojiva a lidé si odvykli na odér z těch organických.“

Lidé si odvykli na pach digestátu? To by si na něj museli někdy nejdřív přivyknout, což je nemožné jak kvůli jeho charakteru, tak proto, že se jím dříve nehnojilo, protože bioplynky neexistovaly. Pan jednatel je tak na pár facek.

5 5
možnosti

Dřív se pole hnojila prasečí kejdou.To už si dneska nepamatujete.Kam se hrabe odpad s bioplynky.A kravskej hnůj se hned zaorával.

4 1
možnosti

Pokud v bioplynové stanici zpracováváte odpadky, je v nich to, co do nich lidé dají.

Klidně tedy i NiCd baterie, léky,... tomu nezabráníte, klidně může jít o občasné omyly, ne o úmysl.

Zatímco (bio)plynu bych se tedy nebál, odpad možná obsahuje jen stopy škodlivin, ale ty se na polích kumulují.

0 2
možnosti

Produkty z bioplynek smrdět nemusí nebo jen málo, to by ale bioplynka z biomasy nevytěžila všechno. takže jde o peníze.

Jinak dříve, když zemědělci hnojili klasickým hnojem a kejdou, nikdy nehnojili soustavně .Shromažďovali to na hnojištích a v nádržích a hnojili potom najednou. takže zápach byl jen pár týdnů v roce a po zbytek roku byl čistý vzduch. Hnojilo se vždy nějaký den před menším nebo středním deštěm, co se nevsáklo do půdy a a smrdělo dál, déšť opláchl a zapravil do půdy a byl čistý vzduch.

A to právě dnes zemědělcům zřejmě chybí, příslušná infrastruktura. Všelijaké zásobní nádrže či podobné prostory na tuto hmotu s pár měsíční kapacitou. Aby to mohli skladovat a potom najednou po polích rozvést. A být tak k nosům okolních obyvatel šetrní, nesmradit jim pořád, ale jen občas, když už je to nutné.

6 0
možnosti

No tak většině místních hlavně smrdí práce.

2 2
možnosti

A to jste poznal jak?

0 0
možnosti

Odbor životního prostředí nemá kompetence kontrolovat životní prostředí...

0 0
možnosti

No to me taky pobavilo, v tom pripade tento spolek vyzirku okamzite rozpustit, sedi tam uplne k nicemu :-(

2 0
možnosti