Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zaútočte na spam. Technet.cz vám pomůže

Celý týden jste se mohli na tomto serveru získávat informace, jak co nejlépe bojovat proti spamové záplavě. Dozvědět jste se také mohli podrobnosti o novém Pentiu 4, či kde si můžete nechat přeložit anglické stránky do češtiny.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

 

Pátek

Proti softwarovým patentům protestovali i Češi

18.02. - Proti připravované směrnici Evropské unie o softwarových patentech manifestovalo v Bruselu několik desítek lidí, včetně Čechů. Současný návrh podle nich ohrozí malé a střední firmy. Směrnici by naopak uvítaly velké společnosti. Podle nich jim současná pravidla neumožňují dostatečně ochraňovat novinky a inovace, které vyvíjejí často řadu let.
rubrika: Byznys

Vaše milostné trampoty vyřeší voodoo

18.02. - Minulý díl našeho seriálu jsme celý zasvětili zamilovaným a svátku svatého Valentýna, aby to nebylo líto těm, kteří o osobu svých snů teprve usilují nebo si naopak léčí zlomené srdce, přinášíme jim sadu na voodoo, která jim pomůže. Kromě toho vám přinášíme i řadu dalších zajímavostí.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Vir Mydoom se vrací. Mějte se na pozoru

18.02. - Jeden z nejvíce se šířících virů minulého roku dostal novou podobu, které se bohužel také docela dobře daří. Mydoom.BB, ale také Mydoom.AX či Mydoom.AU používá různé triky, jak se dostat do všeho PC.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Za 17" LCD zanedlouho zaplatíme 7 500 a za DVD±RW jen 1 900 Kč i s DPH

18.02. - Sedmý týden letošního roku přinesl zajisté velikou radost těm, kdo se chystají k nákupu k některé z počítačových komponent. Po období stagnace se věci daly do pohybu a naštěstí tím správným směrem. Slevy až v řádech desítek procent na vás čekají.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Jak se bránit proti krádeži osobních dat?

18.02. - Chcete znát teplotu harddisku a mít neustále pod kontrolou jeho životnost? Nebaví vás instalovat video a audio kodeky jednotlivě? Víte jak se bránit novému způsobu kradení osobních údajů, nebo by se vám hodil program pro vedení deníku o narozeném dítěti? Tyto otázky vám pomohou vyřešit specializované softwarové nástroje.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Dvě Pentium M na 1 čipu a se sítí UMTS: představena budoucí generace Centrino

18.02. - Dvě jádra Pentium M na jednom čipu, nová čipová sada a bezdrátový modul s podporou sítí 3.generace - tak vypadá nová nabídka Intelu pro rok 2006. Yonah, Calistoga a Golan jsou tři čipy, které se zapíší do historie jako Centrino 3.generace. Nahlédněme pod pokličku budoucnosti.
rubrika: Notebooky

Rubikova kostka z Matrixu a hrr na mravence v Soldier Ants

18.02. - Hned na úvod tu máme úžasnou zprávu pro fanoušky RPG - slibovaná Arvale dorazila i na palmy, což znamená další a další hodiny zábavy. A nesmíme zapomenout také na souhrn novinek pro další handheldy, zvláště v rubrice V přípravě se skrývá velice zajímavý projekt jednoho vývojářského velikána...
rubrika: Palmare

Sobota

Na internetové porno se dívají všichni

19.02. - MyDoom se vrací a internet za pětistovku. Vedle internetového porna to byly hitovky tohoto týdne. Ještě jste si mohli udělat webovou fotogalerii, která se bude hodit do vašich stránek a nebo odnaučit Word automatické opravy.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Na obzoru je nový Internet Explorer. Jaký bude?

19.02. - Jako každý týden v aktualitách jsme pro vás vybírali zajímavé střípky z mozaiky digitálního světa. Takže kromě MP3, digitálního vysílání a novinek od Microsoftu jste se mohli dozvědět i něco o softwarových patentech a demonstraci, která kvůli nim proběhla.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Mozilla a Skype na PDA, jaký bude komunikátor iPAQ hw6500 a další

19.02. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o programu My Lovers, který eviduje vaše milé. Možná nevíte, že Skype bude předinstalováván na PDA, jak by mohl vypadat Tungsten C2 a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Neděle

Multimediální obr jetAudio a další novinky pro hudbu ve vašem počítači

20.02. - Po kratší odmlce pokračuje náš seriál o novinkách mezi programy na přehrávání, grabování, nahrávání, mixování, editování, organizaci a vypalování hudby. Opět jsme pro vás snažili vybrat nejzajímavější software na zpracování hudby, který určitě stojí za vyzkoušení.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Jak se zaplatí digitální televize? To nikdo neví...

21.02. - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) měla otevřít plánované digitální sítě i pro placené televize. Domnívá se to předseda představenstva Czech Digital Group Leoš Pohl. Český reklamní trh je podle jeho názoru malý a plánovaných 20 volně šířených komerčních programů zřejmě neuživí. Zaznělo to na diskusi o financování digitálních stanic, která se konala minulý týden.
rubrika: Digitální televize

Týden proti nevyžádané poště aneb Nenechte se otravovat spamem

21.02. - Na začátku tohoto měsíce se dohodly země Evropské unie, že budou společně postupovat proti nevyžádané poště. Co můžete proti záplavě nevyžádané pošty udělat vy, vám v následujících pěti dnech ukáže server Technet.cz. Dozvíte se co je spam, jaké používá zbraně a jak se jim můžete bránit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Morseovka na PDA, nový způsob psaní a vzdálená správa PC

21.02. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu Friday Shopping, se kterým už při nakupování na nic nezapomenete. LightMorse převede text do morseovky, PrestoScript zase může nahradí Graffiti.
rubrika: Palmare

Chraňte svoji e-mailovou adresu před spammery!

21.02. - Není nic smutnějšího než elektronická poštovní schránka přeplněná spamem, kde nalezení „normální“ zprávy připomíná ono pověstné hledání jehly v kupce sena. Co dělat pro to, abychom se nestali obětí ohromného množství spamu?
rubrika: Bezpečnost

Chcete miniaturní PC nepřístupné prachu a s tichým chlazením?

21.02. - Tichý provoz, vysoký výkon a netradiční vlastnosti nabízí Microspace PCF40. Má rozměr sotva listu A4, ale nabízí vše - kromě displeje, ten si k němu můžete dokoupit sami. Díky tichému provozu a protiprašné konstrukci se hodí takřka na cokoliv - třeba jako PC do obývacího pokoje.
rubrika: Notebooky

Úterý

A přepni na Novu, bude Superstar...

22.02. - Program norské firmy Opera Software, kterou známe především jako výrobce prohlížeče Opera, umožní uživateli dorozumívat se s digitálním televizorem nebo přehrávačem videa mluveným slovem. Program je zatím možné použít k přepínání programů.
rubrika: Digitál

Zbavte se spamu!

22.02. - Podle některých studií představuje nevyžádaná pošta (spam) více než tři čtvrtiny všech e-mailů. Bojovat se s ní dá hned několika způsoby. Jedním z nejlepších řešení je využít služeb tzv. antispamového klienta. My vás seznámíme s těmi, které by neměly ujít vaší pozornosti.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nejlevnější LCD projektory pro vaše domácí kino

22.02. - Minulý týden jste se v teoretickém článku o projektorech, ve kterém jste se mohli dozvědět řadu informací o různých typech projektorů, jejich kladech a záporech a které projektory se nejvíce hodí pro potřeby domácího kina. Dnes vám přinášíme přehled desíti projektorů do 37000 Kč.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Steve Jobs je Edison internetového věku

22.02. - Apple, Macintosh, iPod, Pixar. To jsou nejdůležitjší a nejznámější nápady Stevea Jobse, který zítra oslaví padesát let. Podívejme se blíže na kariéru jedné z nejdůležitějších osobností světa techniky.
rubrika: Internet

Mějte své výdaje za palivo pod kontrolou

22.02. - Fuel Consuption vám pomůže při sledování ujetých kilometrů vašeho auta. Program také spočítá průměrnou spotřebu na 100km, nechybí ani grafické statistiky či ukládání celkové spotřeby paliva.
rubrika: Palmare

Kupte si pracovní stanici Gericom v Plusu za 1.399 euro

22.02. - Ego GT 1780 je výkonná alternativa ke stolnímu počítači - a současně také odolný notebook, s nímž řetězec Plus míní pokořit konkurenci. Namísto levných potravin dostanete levný výkon: ATI X800, Pentium M, 512 MB a 15palcový displej 1400 x 1050 je k dostání za méně než 1400 euro.
rubrika: Notebooky

Středa

Kdo by nechtěl Pentium 4 s 64 bity a úspornými mechanismy v notebooku?

23.02. - Nový čip jako by ani nepocházel od Intelu. Vyznačuje se efektivním řízením spotřeby podle zátěže, nabízí ochranu proti virům a podporu 64 bitových instrukcí AMD. Že též nabízí takt až 3,6 GHz a současně 2 MB vyrovnávací paměti, už ani nepřekvapí - nový téměř mobilní král je zde!
rubrika: Notebooky

Sony definitivně opouští trh PDA

23.02. - Japonská společnost Sony včera oznámila, že již nevyrobí žádný další kapesní počítač Clié a opustí japonský trh. Ještě před několika dny se přitom spekulovalo, že se na jaře dočkáme dalšího nového modelu.
rubrika: Palmare

Jak vás ochrání antispamové filtry?

23.02. - Některé studie hovoří o tom, že na konci letošního roku bude spam představovat 98 procent veškeré elektronické pošty! K tomu, abychom v záplavě všemožných nabídek na zboží či služby nemuseli zoufale vyhledávat skutečně důležité e-maily, slouží tzv. antispamové programy.
rubrika: Bezpečnost

Co můžete očekávat od nových procesorů Intel Pentium 4

23.02. - Před pár dny Intel oficiálně uvedl novou sérii procesorů Pentium 4 řady 600. V čem se tyto nové procesory liší od svých předků a jaké podávají výkony? Podívejte se co můžete očekávat.
rubrika: Hardware

Digitální televize: ředitelé bojují o pozice

23.02. - Jak se liší pohled na digitální televizní vysílání v médiu veřejné služby a komerčním subjektu? Co si od digitálního vysílání slibují, jaké hlavní problémy vidí?
rubrika: Digitální televize

Jak ufinancovat digitální televizi?

23.02. - Reklama, placené kanály či specializace na cílovou skupinu? Co dokáže ufinancovat vznik 12 až 64 nových televizních stanic? To jsou otázky, které padaly na diskuzi o budoucnosti DVB u nás.
autor: Josef Mašek
rubrika: Digitální televize

Čtvrtek

Nabídka nejlevnějších DLP projektorů je dostatečně bohatá

24.02. - Poté, co jsme se v úterý podívali na deset tříčipových LCD projektorů v nejnižší cenové kategorii, přinášíme vám deset projektorů, které využívají konkurenční a vývojově mladší technologii DLP, o která se obecně soudí, že je pro domácí kino vhodnější.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Mluvící screensaver, pitvoření tváří a 3D bojovka

24.02. - Další přehled programů pro Symbian je zde. NiceClock vám zobrazí aktuální čas, poslouží jako organizér či alarm. Se ZenoMorphem můžete vyrobit z pěkných tváří roztodivné obrázky a Fatal Arena 3D prověří váš postřeh.
rubrika: Palmare

Návod: Jak vyhnat spam z Outlooku

24.02. - V úterý jsme vám představili jedenáct programů, které účinně bojují s nevyžádanou poštou v e-mailových schránkách. Jejich používání však nemusí být každému jasné a někomu může činit problémy. Proto vám poradíme, jak jeden z nich nainstalovat a nakonfigurovat tak, aby co možná nejdříve začal zachytávat spam.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Přinese spam konec elektronické pošty?

24.02. - Problémy, které trápí e-mail, už dosáhly proporcí epidemie. Jen málo uživatelů uniklo záludnostem spamu a řada z nich již padla i za oběť phishingu. Šíří se zlomyslné kódy, které dokážou změnit počítač nic netušícího uživatele na zombie, která se po spuštění stává poštovním serverem, chrlícím spamy.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Bezpečnost

Přenášejte data podáním ruky nebo opřením se o stůl - až 10 Mbit/s!

24.02. - Že si podáním ruky můžete vyměnit digitální vizitku? Ale ano - a nejen to, RedTacton umožňuje daleko více. Dokáže přenést po lidském těle data rychlostí 10 Mbit/s použitím elektrických polí povrchu kůže. Stačí se opřít o stěnu, stůl, dotknout se kolegy a vyměnit si data...
rubrika: Notebooky

Pátek

Vyzkoušejte výborný překladač anglických internetových stránek

25.02. - Máme pro vás užitečný nástroj, který vám přeloží jakékoliv anglické stránky do českého jazyka. Dále jsme pro vás nachystali doplněk pro Firefox, jenž vás bude informovat o počasí, aplikaci pro tvorbu fotoprezentací a utilitku pro nastavení výchozího browseru.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zastřílejte si v Blazaru a namáhejte mozek ve WordBlock

25.02. - Týden se konečně chýlí ke svému závěru a to znamená, že na Palmare.cz opět nalézáte přílohu se všemi herními novinkami, aktualizacemi a připravovanými hrami. Kromě toho si také můžete zahrát jednu starší arkádu, kterou si představíme v Klasice.
rubrika: Palmare

Spameři v Česku riskují vysokou pokutu, udejte je

25.02. - Spam se nevyhýbá ani uživatelům v České republice. Podle firem, jenž provozují webové e-mailové služby zdarma, je podíl nevyžádaných zpráv na celkovém e-mailovém provozu zhruba 80procentní.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Nanotechnologie slibují akumulátorovou revoluci

25.02. - Léta zkoumají laboratoře Altair nové lithiové akumulátory na bázi nanotechnologií. Pokud se podaří převést plody výzkumu do reality, akumulátory by měly nabídnout 3x tolik kapacity, nabití do 5 minut a tisíce cyklů. Byly uděleny již dva patenty a vývoj vstupuje do slibné fáze.
rubrika: Notebooky

Vsadili jste se, že paměti ještě zlevní? Vyhráli jste

25.02. - Konec února přináší další potěšující zprávy pro ty, kdo si chtějí pořídit nový počítač, nebo jen dokoupit nové součástky. Ceny všech pamětí a většiny procesorů zase klesly. Navíc se můžeme těšit na nové modely.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Profoukněte své přátele Air Zookou

25.02. - Dnešním šestadvacátým dílem se loučíme s naším seriálkem o hračkách a zajímavostech. Na rozloučenou vám přinášíme Air Zooku, se kterou se můžete utkat se svými přáteli, kdo bude nejrozcuchanější. Dále zde naleznete legrační svítící deštník, létají talíř, světýlko na záchod a magickou kouli.
rubrika: Digitál

Autor:
  • Nejčtenější

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 106 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

v diskusi je 13 příspěvků

14. června 2024

Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

v diskusi je 6 příspěvků

13. června 2024  10:15

Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

v diskusi nejsou příspěvky

19. června 2024

U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 1 příspěvek

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Nedávno odepisovaná nejvzdálenější sonda Voyager zase posílá všechna data

v diskusi je 20 příspěvků

18. června 2024  16:51

Přelom minulého a letošního roku byl pro sondu Voyger 1 velice dramatický. Pozemní tým se s ní...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...