Parta bodyguardů ochrání váš počítač úplně zadarmo

Za ochranu počítače před viry, červy a dalšími útoky z internetu nemusíte zaplatit ani korunu. Vyzkoušejte sadu bezpečnostních aplikací, které lze používat zcela zdarma.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - Policejní bodyguard | foto: Profimedia.cz

Snadno si z nich poskládáte kompletní zabezpečení počítače před všemi škodlivinami z internetu. Všechny programy jsou od jednoho výrobce, proto nehrozí, že by se spolu navzájem nesnesly.

Comodo Internet Security

Dva základní prvky ochrany počítače před útoky ze sítě – antivir a firewall – v sobě spojuje Comodo Internet Security. Snadno použitelný program zajistí ochranu vašeho počítače před útoky z internetu, vynášením dat z počítače, viry, červy a dalším škodlivým softwarem.

Samozřejmostí jsou pravidelné aktualizace databáze škodlivých programů i kontroly počítače. Comodo Internet Security zároveň také chrání důležité systémové soubory před jejich neoprávněnou změnou zákeřnými programy. Bezpečnostní nástroje z Comodo Internet Security jsou snadno ovladatelné a nastavitelné i pro méně zkušené uživatele.

Comodo Firewall Pro

Firewall se po instalaci a restartu začne automaticky učit nastavení aplikací běžně komunikujících se sítí. U programů které nejsou rozpoznány automaticky, musíte sami zvolit, zdali bude jejich síťová komunikace povolena nebo zakázána. Další důvěryhodné či zakázané programy můžete definovat v nastavení firewallu. Až na výjimky nemusíte práci firewallu nijak řídit ani provádět rozsáhlá nastavení jeho funkcí. Očekávejte ale řadu hlášení, požadujících povolení nebo zákaz aktivit programů.

Pro zkušenější uživatele jsou k dispozici bohaté možnosti nastavení úrovně zabezpečení počítače, jako například definice bezpečnostních pravidel pro aplikace nebo porty, nastavení povolených a blokovaných sítí, zabezpečení vybraných souborů a záznamů v registru proti neautorizovaným změnám, definování důvěryhodných dodavatelů softwaru nebo uložení potenciálně nebezpečných souborů do karantény. Samozřejmostí je i přehled aktivních síťových připojení a běžících procesů.

Comodo Firewall Pro

Comodo Firewall Pro

Comodo AntiVirus

Antivir automaticky kontroluje otevírané soubory, e-maily i soubory stahované z internetu na výskyt virů, červů, trojských koní a další nebezpečné havěti. Kromě kontroly v reálném čase můžete manuálně nebo automaticky spouštět kontroly celého počítače nebo vybraných souborů či složek. O nainstalovaný Comodo AntiVirus se nemusíte příliš starat, kontrola i aktualizace probíhají automaticky.

Nakažené soubory antivir buďto vyléčí, uloží do karantény nebo smaže. V možnostech nastavení najdete například volbu typů kontrolovaných souborů, interval aktualizací virové báze, úpravu seznamu povolených a blokovaných aplikací, kontrolu e-mailů a samozřejmě i plán automatických kontrol počítače.

Comodo Internet Security stahujte ze Slunečnice zde (45,2 MB, freeware)

Comodo AntiVirus

Comodo AntiVirus

Comodo BoClean

Anti-Malware je vhodným doplňkem antiviru a firewallu, jelikož si poradí i s dalšími typy škodlivého softwaru, jako je spyware, keyloggery, rootkity, adware a další nebezpečný kód ohrožující vaše data a osobní údaje. Aplikace pracuje zcela automaticky na pozadí operačního systému, pravidelně se aktualizuje a spolehlivě likviduje nebezpečný software ještě dříve, než stihne napáchat ve vašem počítači škody. V možnostech programu najdete především nastavení výjimek, kontrolovaných oblastí nebo četnosti aktualizací. Ke správné funkci programu není třeba žádné z výchozích nastavení měnit.

Comodo BoClean stahujte ze Slunečnice zde (1,8 MB, freeware)

Comodo BoClean

Comodo BoClean

Comodo VerificationEngine

S ohledem na stále se množící phishingové útoky, snažící se od uživatelů získat čísla platebních karet, hesla k účtům a další osobní údaje, je použití nástroje Comodo VerificationEngine velmi aktuální. Aplikace prověřuje autentičnost internetových stránek elektronického bankovnictví, e-shopů a dalších webů, kde vkládáte citlivé údaje. Zdali je web originál či podvrh zjistíte po najetí kurzorem myši na hlavní logo stránky.

Jestliže VerificationEngine zobrazí kolem okna prohlížeče zelený rámeček, je stránka v pořádku. VerificationEngine slibuje prověřování stránek otevíraných v prohlížečích Internet Explorer, Firefox a Netscape, korektně ovšem funguje pouze v Internet Exploreru. V nastaveních nástroje najdete například volbu barvy informačního rámečku nebo možnost přehrávání zvuku jako součásti upozornění na autentizaci webu.

Comodo VerificationEngine stahujte ze Slunečnice zde (1,1 MB, freeware)

Comodo VerificationEngine

Comodo VerificationEngine

Comodo Memory Firewall

Dalším speciálním nástrojem na ochranu vašeho počítače před zákeřnými útoky je Comodo Memory Firewall, který zabrání útokům způsobujícím tzv. přetečení vyrovnávací paměti (buffer overflow). Tento typ útoku způsobí havárii vašeho počítače, což může vést ke ztrátě dat, poškození operačního systému a dalším následkům.

Zdatný útočník si také prostřednictvím tohoto útoku může vytvořit zadní vrátka do vašeho počítače a získat tak přístup k vašim datům. Memory Firewall chrání počítač v reálném čase a zabrání běžným typům buffer overflow útoků. Funkci tohoto nástroje není třeba nějak nastavovat, vše funguje automaticky. O zaznamenaných útocích se vytváří protokol, program vás také může o útoku informovat e-mailem. K zamezení planých poplachů je možné nastavit seznam povolených aplikací.

Comodo Memory Firewall stahujte ze Slunečnice zde (3,3 MB, freeware)

Comodo Memory Firewall

Comodo Memory Firewall

Comodo AntiSpam

Od nepříjemného spamu vám pomůže vyčistit schránku Comodo AntiSpam. Program používá speciální technologii ověřování neznámých odesílatelů e-mailů pomocí kontrolních kódů. Aplikace neznámým odesílatelům automaticky odešle zprávu s kódem, který musí odesílatel opsat a poslat zpět. Tímto způsobem je možné v podstatě úplně eliminovat strojově odesílaný spam.

Všechny vaše stávající kontakty můžete samozřejmě jednorázově zařadit mezi povolené odesílatele, jejichž e-maily nebudou dále ověřovány. Comodo AntiSpam pracuje s e-mailovými klienty Outlook, Outlook Express, Eudora, Netscape Messenger, Opera a dalšími klienty stahujícími poštu přes POP3.

V nastaveních AntiSpamu najdete především seznamy povolených a zakázaných odesílatelů pošty (vč. možnosti zahrnutí celých domén, IP adres atd.), nastavení AntiSpamu pro e-mailové účty, předvolby nakládání s nevyžádanou poštou (počet pokusů ověření uživatele, interval smazání spamu atd.), synchronizaci s mailserverem a další podrobnější nastavení. Ve svém e-mailovém klientovi naopak nemusíte nastavovat vůbec nic. AntiSpam filtruje poštu ještě dříve, než do schránky v Outlooku či v jiné poštovní aplikaci dorazí.

Comodo AntiSpam stahujte ze Slunečnice zde (3,7 MB, freeware)

Comodo AntiSpam

Comodo AntiSpam

Důvěřujete bezplatným programům na ochranu počítače nebo si raději připlatíte za komerční nástroje od renomovaných dodavatelů? Podělte se o svoje zkušenosti se čtenáři v diskusi.

Autor:
  • Nejčtenější

Vtipně překonali „neřešitelný problém“, astronauti na ISS jsou nadšení

v diskusi je 32 příspěvků

27. února 2024  14:16

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Udržet se třeba půl roku v uzavřeném nehostinném prostoru v dobré psychické i fyzické kondici je...

Chytrý telefon nahradí kartičkami a televizorem. Nevíme, zda nejdou pozdě

v diskusi je 16 příspěvků

28. února 2024  9:21

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Překlenout „digitální propast“ mezi těmi, co mohou a nemohou, případně umí a neumí se snaží německý...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Drahé, nebo předražené? Televizor Sony ukazuje kouzlo špičkových přístrojů

v diskusi je 1 příspěvek

1. března 2024

Stejně velký televizor se shodným rozlišením můžete koupit za desetinu ceny, stejně velký OLED...

Na trh přijde tak za rok, ale už víme, jak bude chytrá elektronika vypadat

v diskusi je 29 příspěvků

2. března 2024

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Chcete-li nahlédnout do blízké budoucnosti spotřební elektroniky, prohlédněte si nabídku prototypů...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

To že má nahradit recepční? Největší exponát vyvolal spíš rozpaky

v diskusi je 13 příspěvků

26. února 2024  9:30

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Velký zájem a údiv v různém smyslu slova vzbudil v předvečer veletrhu Mobile World Congress exponát...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Apple představil nové notebooky a vyřadil z nabídky dva jiné

v diskusi je 7 příspěvků

4. března 2024  16:47

Tak trochu nenápadně představila společnost Apple dva nové notebooky MacBook Air. Zůstávají v...

VIDEO: Do Kurierwagenu se vešli čtyři západoněmečtí „soudruzi“, hipíků hromada

v diskusi jsou 2 příspěvky

4. března 2024

Lehký automobil Volkswagen Typ 181 Kurierwagen vznikl původně jako vojenský pro Bundeswehr, ale...

Turecko před 100 lety zrušilo osmanský chalífát. Abdul uprchl do Švýcarska

v diskusi je 5 příspěvků

3. března 2024

3. března 1924 zanikl osmanský chalífát. Jeho existenci ukončil formálně nový turecký parlament....

Na ISS vyrazila nová posádka. NASA veze i jednoho Rusa

v diskusi je 6 příspěvků

3. března 2024,  aktualizováno  4.3 6:37

K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) v pondělí vyrazila mise Crew-8 se třemi astronauty amerického...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Okouzlil mě v uniformě pilota a sbalil na Bali, říká Vondráčková o manželovi

Helena Vondráčková (76) zavzpomínala na první seznámení se svým manželem Martinem Michalem (64), kdy ji okouzlil v...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...