Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Google není pouze vyhledávač. Nabízí i spoustu skvělých aplikací.

Nelze si nevšimnout, že Google již není pouze synonymem pro vyhledávání. Tato společnost totiž vyvíjí tolik služeb a programů, že o nich někteří novináři ani nestíhají psát. Pojďte se podívat na desítku aplikací, které by se vám mohly hodit.

Google News | foto: Profimedia.cz

 Společnost, která nedávno oslavila své deváté narozeniny toho již dokázala opravdu hodně a dnes patří mezi jednu z nejdynamičtějších na světě vůbec. Avšak nejen vyhledávač Google.com z ní dělá to co je. Ve svém portfoliu má totiž i další esa. Některé v podobě on-line služeb a další jako aplikace pro počítače. My vám některé z nich přinášíme v tomto přehledu.
 
Picasa 2.2 – freeware
Picasa umožňuje nejen automatické kopírování fotografií z fotoaparátu, ale i jejich organizování, vyhledávání či prezentaci a samozřejmě i následnou editaci. Velmi slušné funkce nabízí i nástroj pro tvorbu webové galerie. Odstranit tak lze jev červených očí, snímky můžete ořezávat či různě natáčet a ke každému z nich můžete přidat několik klíčových slov, popisujících zachycený okamžik. Dobrou vlastností je i možnost přímého kopírování snímků na Gmail. Ještě lepší je však možnost vytvářet fotogalerie přímo na internetu z aplikace. Nechybí ani čeština.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Google Earth 4 – freeware

  Google Earth je virtuální model zeměkoule. Aplikace obsahuje podrobné satelitní mapy, trojrozměrné snímky, fotografie od desetitisíců uživatelů články z Wikipedie a nedávno přibyla i hvězdná obloha. Google Earth tak spojuje sílu vyhledávače Google s dalším obsahem a přináší světové zeměpisné informace na dosah ruky. Zkuste nalézt svůj dům. Stačí zadat adresu, kliknout na tlačítko Hledat a přejdete přímo na místo. Plánovat můžete trasy vašich výletů a to jak automobilem, tak i pěšky či na kole. Pohledy lze naklánět a otáčet, terén lze vidět trojrozměrně a jste–li příznivci noční polohy, nezapomeňte se přepnout do „nočního“ režimu.

 • Stahujte na této adrese (12,7 MB).

 • Google Desktop Search 5.1 – freeware

  Google Desktop Search (GDS) prohledává nejen všechny soubory na PC, ale i elektronickou poštu v programech Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, Netscape Mail, Thunderbird, historii chatovacího programu AOL Instant Messenger, MSN Messenger a Google Talk, internetové stránky prohlížené programem Internet Explorer, Netscape, Firefox, PDF soubory, videosoubory, obrázky a hudební soubory. Vedle dalších funkcí umí vyhledávač projíždět také texty vytvořené pro Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Problémy mu nečiní ani prohledávání klasického textu.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Google Talk 1.0 – freeware

  Společnost Google vstoupila na trh instant messagingu v srpnu 2005. Oproti svým konkurentům nabídla uživatelům nejen možnost, jak rychle komunikovat, ale zároveň vytvořila jednoduchého klienta, který nezabírá tolik místa v operační paměti. Google Talk pomáhá lidem na celém světě v on–line komunikaci. Poskytuje tak snadný a bezplatný způsob, jak mluvit, chatovat a telefonovat (VoIP) se svými kontakty.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).

 • Google Toolbar 4.0 – freeware

  Google Toolbar je lišta pro internetové prohlížeče Firefox a Internet Explorer. Uživatelům umožňuje lepší práci s internetem a zajišťuje, aby hledané informace byly k dispozici co nejrychleji a nejsnadněji. Pomocí Google Toolbar můžete vyhledávat prostřednictvím Google z jakékoli webové stránky, aniž byste museli navštívit domovskou stránku Google. Google Toolbar nabízí vytváření záložek, dokonalejší a jednodušší vyhledávání i nové možnosti sdílení souborů.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).

 • Google Web Accelerator – freeware

  V dobách vytáčeného připojení (tedy, kdy se většina uživatelů připojovala k internetu přes modem) jsme se museli spokojit s velmi pomalou rychlostí. Proto někteří používali různé fígle. Na webech vypínali zobrazování obrázků a reklam, načítali pouze jednu stránku a pokoušeli se o zrychlení internetu dalšími utilitami. Mezi ty funkční patřily akcelerátory internetu. Avšak i v dnešní době si tyto programy mohou najít své uživatele. Proto jednička v celosovětovém vyhledávání na internetu nabízí Google Web Accelerator. Jde o doplněk pro internetové prohlížeče Firefox a Internet Explorer.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Google Video Player 1.0 – freeware

  Také Google má svůj vlastní přehrávač médií. Jmenuje se Google Video Player a umožňuje přehrávat videa ze stránek Video.google.com. Ty se v něm přehrávají přímo, můžete je posunovat podle libosti v časové ose snímku, i přestože ještě nedošlo ke stažení dat. Nechybí ani podpora celoobrazovkového režimu.

 • Stahujte na této adrese (4,8 MB).

 • Gmail Notifier 1.0 - freeware

  Máte freemailový účet na Gmailu? Pokud ano, potom by se vám mohlo hodit zajímavé rozšíření umožňující správu účtů a upozorňování na nové e-maily na této službě. Dokáže zobrazit detaily účtů, nepřečtené zprávy, nevyžádanou poštu atd. Jednoduchý nástroj běžící na pozadí v systémové liště a v předem zadaný časový interval kontroluje a upozorňuje na došlé zprávy.

 • Stahujte na této adrese (292 KB).

 • Google Browser Sync – freeware

  Google Browser Sync je rozšíření pro prohlížeč Firefox, umožňující synchronizaci některých nastavení mezi různými počítači. Rozšíření podporuje sdílení záložek, historie, cookies a uložených hesel. Dále lze pomocí něj obnovovat skupiny panelů a okna na různých stanicích. Data jsou ukládána na serveru společnosti Google a vlastní přenos probíhá šifrovaně.

 • Stahujte na této adrese (111 KB).

 • Google Pack – freeware

  A na závěr jsme si nechali rovnou celý balík aplikací. Všechny sice nejsou od Google, ale jeho stažením získáte řadu užitečných programů v jednom setu. Balík programů Google Pack představuje jakousi základní softwarovou výbavu počítače, všechny aplikace v něm obsažené je přitom možné používat zdarma. GooglePack obsahuje –  Google Earth, Norton Security Scan, Google Desktop, Firefox with Google Toolbar, Adobe Reader, Skype, StarOffice, Google Toolbar for IE, Spyware Doctor, Picasa, Google Photos Screensaver, Google Talk a RealPlayer. Není samozřejmě nutné stahovat si a instalovat všechen nabízený software, na stránkách balíku Google Pack si můžete vybrat požadované aplikace i jejich jazykovou verzi.

 • Stahujte na této adrese (862 KB až desítky MB).
  • Nejčtenější

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  v diskusi je 54 příspěvků

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

  v diskusi je 13 příspěvků

  14. června 2024

  Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Apple naučil sluchátka nové kousky a chystá se zaplavit vaše obrazovky

  v diskusi jsou 2 příspěvky

  11. června 2024

  Ačkoli byla konference WWDC především o novinkách v operačních systémech a představení „AI“ jako...

  Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

  v diskusi je 6 příspěvků

  13. června 2024  10:15

  Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Apple nám ukázal novinky a kde všude nasadil umělou inteligenci

  v diskusi jsou 4 příspěvky

  10. června 2024  18:27,  aktualizováno 

  V pondělí začal Apple ukazovat novinky v softwarových produktech. Na každoroční konferenci WWDC se...

  Už 100 let mohou fotbalisté vstřelit gól přímo z rohu

  v diskusi je 11 příspěvků

  16. června 2024

  Už 100 let mohou dát fotbalisté gól přímo z rohu. V červnu 1924 tuto možnost otevřelo svým...

  Jakmile zacvaknou kola, přijde uvolnění. Z Austrálie domů v letadle z roku 1960

  v diskusi je 5 příspěvků

  16. června 2024

  Na konci ledna přistála na letišti v Podhořanech nedaleko Chrudimi malá formace letadel v čele s...

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  v diskusi je 54 příspěvků

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  KVÍZ: Poznáte motor podle zvuku?

  v diskusi jsou 3 příspěvky

  15. června 2024

  V neděli 16. června se rozsvítí v kalendáři Den otců. Nejen pro všechny táty jsme – v dostatečném...

  Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
  Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

  Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...

  Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

  Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

  Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

  Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

  Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

  Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

  Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

  Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

  Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

  Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...