Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 21. února 2024 Lenka

Chcete jednoduše ukládat obrázky a animace z internetu?

  11:10
Stali jste se obětí internetového prohlížeče Firefox? Snažíte se jej doplnit a rozšířit o další, nové a lepší funkce? Pokud ano, neopomeňte prvotřídní aplikaci SnagIt v poslední, sedmé verzi. Ukládání webových stránek a snímání obrázků (nejen) z internetu se stane vašim koníčkem.

Pokud při brouzdání internetem potřebujete z obrazovky sejmout obrázek aktuální stránky, aplikace, okna apod., můžete k této operaci využít klávesy Print Screen, a poté v jakémkoli grafickém editoru tento obrázek uložit. Pokud jste ovšem zastáncem komfortnější práce, pouvažujte o sofistikovanější aplikaci, kterou je například SnagIt. Tento pomocník se neomezuje pouze na snímání statických obrazovek, ale poradí si i s textem, videem, flashovými animacemi, bannery atd.

            Ovládání a nastavení jednotlivých akcí je přehledné a velmi jednoduché

Programů pro snímání obrazovky jsou stovky, nicméně SnagIt je něčím opravdu výjimečným. Nejenže se umí velmi chytře integrovat do vašeho internetového prohlížeče (Firefox nevyjímaje), ale poskytuje také několik nadstandardních funkcí, které budete u ostatních hledat jen stěží.

SnagIt profesionál

Nechoďme kolem horké kaše; SnagIt dokáže sejmout texty, grafiku a videa z obrazovky. Velmi přesně zachovává formátování, typy písem. Obrovskou devizou je možnost aktivace tzv. rolování, což znamená, že např. při snímání internetové stránky, která je delší, než dokáže váš monitor zobrazit, bude tato sejmuta celá. Vyhnete se tak otravnému spojování jednotlivých částí postupně sejmutých obrazovek.

Co je nového v poslední verzi?

Zachytávání všech typů souborů z webu – SnagIt podporuje zachytávání veškeré grafiky, audia nebo videa z internetových stránek. Stejně tak podporuje zachytávání obsahu dokumentů aplikace Word, PowerPoint, Excel apod. Záleží na vás.

Zachytávání s nastavením parametrů – SnagIt je možné nastavit tak, aby snímaný obsah automaticky upravoval, měnil hloubky barev, ořezával obsah na specifickou velikost, převracel jej a mnoho dalšího. Všechny tyto akce a efekty jsou dostupné z nové nabídky a prostřednictvím jediného klepnutí myši.

Vylepšené editování – úpravy zachytávaného textu je možné provádět velmi jednoduše; k dispozici je změna velikosti písma, fontu, tedy typu písma, barev atp. Těmto úpravám patří nově také samostatná záložka.

Vylepšené nastavení stránky a tisk – pokud budete chtít zachycený obsah rovnou tisknout, k dispozici vám SnagIt nabídne vylepšenou správu tiskových nastavení a parametrů. Změny pozic, uspořádání na stránce, horizontální a vertikální posuny, změny poměrů… Tohle vše a mnoho dalšího je možné opět velmi jednoduše a rychle. 

Integrace v systému Windows – prostřednictvím pravého tlačítka myši kdekoli v systému Windows zpřístupníte základní funkce SnagIt. Znamená to, že tato aplikace je vám neustále při ruce a k dispozici. SnagIt je možné pro složitější úpravy asociovat s vašim grafickým editorem (Photoshop, ACDSee apod.).

Víc, než čekáte

Při popisu novinek aplikace SnagIt nesmím opomenout zmínit i starší, ovšem velmi propracované funkce: efekty s nasnímaným obsahem.

Perspektivní naklánění/stínování - SnagIt umožňuje pro zvýšení efektu prostorovosti otočit a upravit například sejmutá okna aplikací. Tento efekt je možné řídit a nastavit podle vašich představ: úhel, směr náklonu, stupně otočení.

Zvýraznění/rozostření – Chcete-li například na vašich internetových stránkách zvýraznit část snímaných oken, jako jsou nabídky, seznamy apod., využijte tohoto efektu. Stačí označit oblast, kterou chcete upravit a spustit akci. Práce s tímto efektem je více než podobná práci se zásuvnými moduly například v Adobe Photoshop.

Stojí SnagIt za to?

SnagIt 7.2

TechSmith, www.techsmith.com

Shareware: 39,95 USD (30denní zkušební verze)

Velikost instalačního souboru: 9,3 MB

Podporované OS: Windows 98/Me/NT/2000/XP

Systémové požadavky: 90 MHz CPU (doporučeno 400 MHz), 64 MB RAM, 20 MB volného místa na pevném disku, Internet Explorer 5.5 nebo vyšší

Jste-li webmasterem, resp. zajímáte se a pracujete s grafikou, rozhodně. Práce s tímto produktem je velmi komfortní a šetří nejen čas, strávený tzv. típáním obrazovek, ale také ulehčuje při následném zpracování sejmutých obrázků, textů a objektů. Nejste-li spokojeni s cenou, vyberte si podobný, ovšem funkčně již ne tolik vyspělý alternativní program níže. Pokud se zdráháte instalovat, podívejte se na video, jehož obsahem je popis práce s programem.

Firefox i MSIE

Na začátku článku jsem se zmínil o možnosti integrovat SnagIt do prohlížeče Firefox a samozřejmě i do Microsoft Internet Exploreru. Není problém. Při instalaci je možné zvolit, zda požadujete doplnit prohlížeč internetu o lištu, prostřednictvím které je možné využít všechny funkce aplikace SnagIt. Pro doplnění vašeho Firefoxu je nutné nejprve SnagIt nainstalovat a teprve poté spustit Firefox SnagIt doplněk. Ten naleznete zde.

O čem se mluví? *

Pic Cutter 3.0 – Freeware – Download – 917 kB

Velmi jednoduchý program pro snímání obrazovek. Po spuštění se Pic Cutter 3.0 usídlí v systémové liště. Chcete-li sejmout celou, resp. část obrazovky, je nutné aplikaci vyvolat, označit snímanou oblast a z nabídky vybrat požadovanou akci: kopírování do schránky, uložení do souboru, nastavení pozadí plochy systému Windows. Nic víc, nic míň. Pokud potřebujete pouze tyto základní funkce, tento freeware je určen právě pro vás. Požadavky na OS: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP.

HyperSnap-DX 5.62.03 – Shareware – Download – 2,98 MB

HyperSnap-DX je profesionálem mezi aplikacemi, které slouží k zachytávání obrazovky. Je kombinací prvotřídní technologie zachytávání obrazu a doplňkových editačních funkcí. Pomocí (nejen) HyperSnapu velmi rychle sejmete a upravíte obrázky pro jakékoli použití v rámci internetu, prezentací, marketingových materiálů, e-mailů apod. HyperSnap má velmi jednoduché uživatelské prostředí, ale i ovládání. Tak, jako umí zachytávat statické obrázky, dokáže zachytit obrazy v DirectX, 3dfx, DVD a videa.

Fox Screen Capture 3.0 – Shareware – Download – 2,4 MB

Fox Screen Capture je dalším z podařených snímačů obrazovky, tzv. snapperů. Podporuje zachytávání oken Windows, jednotlivých tlačítek, objektů, celých obrazovek, kompaktních celků, ale i nestandardních ploch (mnohoúhelníky), oválů apod. Fox Screen Capture navíc dokáže otevřít a upravit více než 30 grafických formátů a grafiku ukládá nejen ve formátech BMP, JEPG, GIF, PNG, TIF a ICO.

Wall Photo Maker 2.1 – Shareware – Download – 2,07 MB

Wall Photo Maker je velmi zajímavou aplikací, která vám umožní (rozuměj pomůže) zvětšit a vytisknout vaše fotografie či snímky na několik stran tak, že je možné je po vytištění spojit v jeden velký plakát. Součástí Wall Photo Maker 2.1 je osm efektů, grafických zásuvných modulů. Aplikace umožňuje vaši práci ukládat jako projekty a otevírat je na jiných počítačích. Chcete-li si tedy vytvořit z vašich fotografií billboardy o (teoreticky) jakékoli velikosti, směle do toho. Program pracuje při transformacích fotografie s kvalitním interpolačním algoritmem, prostředí aplikace je jednoduché a snadno pochopitelné. Wall Photo Maker pracuje s více než dvaceti grafickými formáty, BMP, GIF, PCX, JPEG, PNG a TIFF nevyjímaje.

Flashincrypt 2.7 – Shareware – Download – 2,37 MB

Flashincrypt je profesionálním programem pro zabezpečení flash souborů a jejich zdrojů proti zpětnému dekódování. Podporuje zdroje z Flash 5, Flash MX, Flash MX 2004 a Actionscript 2.0. Celý proces ochrany je možné provést jak u jednotlivých souborů zvlášť, tak dávkově.

* Nové nebo inovované verze grafických aplikací

Autor:
  • Nejčtenější

Světová premiéra sluchátek, co jsou tak pohodlná, že je v uchu zapomenete

v diskusi je 35 příspěvků

16. února 2024  11:19

Světovou premiéru si dnes odbyla první open-ear sluchátka společnosti Bose, nazvaná Ultra Open...

Lepší než terapie. Tato sluchátka skvěle zahrají ticho i muziku

v diskusi je 20 příspěvků

14. února 2024

Ani jedna z těchto sluchátek nejsou šlápnutím vedle. Jsou mezi nimi však velké rozdíly a každý se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lodní výzbroj na pásech. Sturmtiger používal náboje o hmotnosti 350 kg

v diskusi je 12 příspěvků

19. února 2024

Německý vůdce Adolf Hitler byl známý megaloman. V řadě případů nebyla při zavádění techniky do...

Pravda o mobilech. Profesor Vrba vysvětluje vliv záření na lidské zdraví

20. února 2024

Premium Francouzi vloni zakázali prodej celé série mobilních telefonů iPhone 12. Podle nich z přístrojů...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Firma OpenAI ukázala generátor dechberoucích videí, nyní zkoumá bezpečnost

v diskusi je 57 příspěvků

15. února 2024  22:09

Jmenuje se Sora a je to nová služba firmy OpenAI, která se svým chatbotem ChatGPT zbláznila svět do...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Vědci objevili nejrychleji rostoucí černou díru a nejsvítivější objekt

v diskusi je 35 příspěvků

21. února 2024  9:33

Pomocí dalekohledu Very Large Telescope (VLT) v Evropské jižní observatoři (ESO) v Chile byl...

Dočkáme se letos Windows 12? Patrně ne, protože to nedává smysl

v diskusi je 36 příspěvků

21. února 2024

Microsoft se připravuje na uvedení další dávky novinek v systému Windows. Zatímco dřív se...

Pravda o mobilech. Profesor Vrba vysvětluje vliv záření na lidské zdraví

20. února 2024

Premium Francouzi vloni zakázali prodej celé série mobilních telefonů iPhone 12. Podle nich z přístrojů...

Generativní umělá inteligence změní vyhledávání, to klasické čeká propad

v diskusi je 18 příspěvků

20. února 2024  19:43

Řada odborníků i běžných uživatelů si všímá, že výsledky vyhledávání přes dominantní Google se...

České univerzity vyvinuly pro policii systém, kterým zastaví auto na dálku

Pražská ČVUT a brněnská VUT se chlubí unikátním systémem vyvinutým na základě poptávky policie, která chce umět...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Tak dokonalý, že tu můžete propadnout alkoholu. Čech žil v karibském ráji

Po studiu na vysoké škole ekonomické Tomáš Šapovalov cítil, že nastal ideální čas vystoupit ze zaběhlého stereotypu a...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Nikdy už nebudu hubená. Selena Gomezová se smířila s přibíráním po lécích

Selena Gomezová (31) na sociálních sítích sdílela srovnání dvou svých fotografií. Na snímku z roku 2013 je v plavkách a...