Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 21. května 2022 Monika

Chcete jednoduše ukládat obrázky a animace z internetu?

  11:10
Stali jste se obětí internetového prohlížeče Firefox? Snažíte se jej doplnit a rozšířit o další, nové a lepší funkce? Pokud ano, neopomeňte prvotřídní aplikaci SnagIt v poslední, sedmé verzi. Ukládání webových stránek a snímání obrázků (nejen) z internetu se stane vašim koníčkem.

Pokud při brouzdání internetem potřebujete z obrazovky sejmout obrázek aktuální stránky, aplikace, okna apod., můžete k této operaci využít klávesy Print Screen, a poté v jakémkoli grafickém editoru tento obrázek uložit. Pokud jste ovšem zastáncem komfortnější práce, pouvažujte o sofistikovanější aplikaci, kterou je například SnagIt. Tento pomocník se neomezuje pouze na snímání statických obrazovek, ale poradí si i s textem, videem, flashovými animacemi, bannery atd.

            Ovládání a nastavení jednotlivých akcí je přehledné a velmi jednoduché

Programů pro snímání obrazovky jsou stovky, nicméně SnagIt je něčím opravdu výjimečným. Nejenže se umí velmi chytře integrovat do vašeho internetového prohlížeče (Firefox nevyjímaje), ale poskytuje také několik nadstandardních funkcí, které budete u ostatních hledat jen stěží.

SnagIt profesionál

Nechoďme kolem horké kaše; SnagIt dokáže sejmout texty, grafiku a videa z obrazovky. Velmi přesně zachovává formátování, typy písem. Obrovskou devizou je možnost aktivace tzv. rolování, což znamená, že např. při snímání internetové stránky, která je delší, než dokáže váš monitor zobrazit, bude tato sejmuta celá. Vyhnete se tak otravnému spojování jednotlivých částí postupně sejmutých obrazovek.

Co je nového v poslední verzi?

Zachytávání všech typů souborů z webu – SnagIt podporuje zachytávání veškeré grafiky, audia nebo videa z internetových stránek. Stejně tak podporuje zachytávání obsahu dokumentů aplikace Word, PowerPoint, Excel apod. Záleží na vás.

Zachytávání s nastavením parametrů – SnagIt je možné nastavit tak, aby snímaný obsah automaticky upravoval, měnil hloubky barev, ořezával obsah na specifickou velikost, převracel jej a mnoho dalšího. Všechny tyto akce a efekty jsou dostupné z nové nabídky a prostřednictvím jediného klepnutí myši.

Vylepšené editování – úpravy zachytávaného textu je možné provádět velmi jednoduše; k dispozici je změna velikosti písma, fontu, tedy typu písma, barev atp. Těmto úpravám patří nově také samostatná záložka.

Vylepšené nastavení stránky a tisk – pokud budete chtít zachycený obsah rovnou tisknout, k dispozici vám SnagIt nabídne vylepšenou správu tiskových nastavení a parametrů. Změny pozic, uspořádání na stránce, horizontální a vertikální posuny, změny poměrů… Tohle vše a mnoho dalšího je možné opět velmi jednoduše a rychle. 

Integrace v systému Windows – prostřednictvím pravého tlačítka myši kdekoli v systému Windows zpřístupníte základní funkce SnagIt. Znamená to, že tato aplikace je vám neustále při ruce a k dispozici. SnagIt je možné pro složitější úpravy asociovat s vašim grafickým editorem (Photoshop, ACDSee apod.).

Víc, než čekáte

Při popisu novinek aplikace SnagIt nesmím opomenout zmínit i starší, ovšem velmi propracované funkce: efekty s nasnímaným obsahem.

Perspektivní naklánění/stínování - SnagIt umožňuje pro zvýšení efektu prostorovosti otočit a upravit například sejmutá okna aplikací. Tento efekt je možné řídit a nastavit podle vašich představ: úhel, směr náklonu, stupně otočení.

Zvýraznění/rozostření – Chcete-li například na vašich internetových stránkách zvýraznit část snímaných oken, jako jsou nabídky, seznamy apod., využijte tohoto efektu. Stačí označit oblast, kterou chcete upravit a spustit akci. Práce s tímto efektem je více než podobná práci se zásuvnými moduly například v Adobe Photoshop.

Stojí SnagIt za to?

SnagIt 7.2

TechSmith, www.techsmith.com

Shareware: 39,95 USD (30denní zkušební verze)

Velikost instalačního souboru: 9,3 MB

Podporované OS: Windows 98/Me/NT/2000/XP

Systémové požadavky: 90 MHz CPU (doporučeno 400 MHz), 64 MB RAM, 20 MB volného místa na pevném disku, Internet Explorer 5.5 nebo vyšší

Jste-li webmasterem, resp. zajímáte se a pracujete s grafikou, rozhodně. Práce s tímto produktem je velmi komfortní a šetří nejen čas, strávený tzv. típáním obrazovek, ale také ulehčuje při následném zpracování sejmutých obrázků, textů a objektů. Nejste-li spokojeni s cenou, vyberte si podobný, ovšem funkčně již ne tolik vyspělý alternativní program níže. Pokud se zdráháte instalovat, podívejte se na video, jehož obsahem je popis práce s programem.

Firefox i MSIE

Na začátku článku jsem se zmínil o možnosti integrovat SnagIt do prohlížeče Firefox a samozřejmě i do Microsoft Internet Exploreru. Není problém. Při instalaci je možné zvolit, zda požadujete doplnit prohlížeč internetu o lištu, prostřednictvím které je možné využít všechny funkce aplikace SnagIt. Pro doplnění vašeho Firefoxu je nutné nejprve SnagIt nainstalovat a teprve poté spustit Firefox SnagIt doplněk. Ten naleznete zde.

O čem se mluví? *

Pic Cutter 3.0 – Freeware – Download – 917 kB

Velmi jednoduchý program pro snímání obrazovek. Po spuštění se Pic Cutter 3.0 usídlí v systémové liště. Chcete-li sejmout celou, resp. část obrazovky, je nutné aplikaci vyvolat, označit snímanou oblast a z nabídky vybrat požadovanou akci: kopírování do schránky, uložení do souboru, nastavení pozadí plochy systému Windows. Nic víc, nic míň. Pokud potřebujete pouze tyto základní funkce, tento freeware je určen právě pro vás. Požadavky na OS: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP.

HyperSnap-DX 5.62.03 – Shareware – Download – 2,98 MB

HyperSnap-DX je profesionálem mezi aplikacemi, které slouží k zachytávání obrazovky. Je kombinací prvotřídní technologie zachytávání obrazu a doplňkových editačních funkcí. Pomocí (nejen) HyperSnapu velmi rychle sejmete a upravíte obrázky pro jakékoli použití v rámci internetu, prezentací, marketingových materiálů, e-mailů apod. HyperSnap má velmi jednoduché uživatelské prostředí, ale i ovládání. Tak, jako umí zachytávat statické obrázky, dokáže zachytit obrazy v DirectX, 3dfx, DVD a videa.

Fox Screen Capture 3.0 – Shareware – Download – 2,4 MB

Fox Screen Capture je dalším z podařených snímačů obrazovky, tzv. snapperů. Podporuje zachytávání oken Windows, jednotlivých tlačítek, objektů, celých obrazovek, kompaktních celků, ale i nestandardních ploch (mnohoúhelníky), oválů apod. Fox Screen Capture navíc dokáže otevřít a upravit více než 30 grafických formátů a grafiku ukládá nejen ve formátech BMP, JEPG, GIF, PNG, TIF a ICO.

Wall Photo Maker 2.1 – Shareware – Download – 2,07 MB

Wall Photo Maker je velmi zajímavou aplikací, která vám umožní (rozuměj pomůže) zvětšit a vytisknout vaše fotografie či snímky na několik stran tak, že je možné je po vytištění spojit v jeden velký plakát. Součástí Wall Photo Maker 2.1 je osm efektů, grafických zásuvných modulů. Aplikace umožňuje vaši práci ukládat jako projekty a otevírat je na jiných počítačích. Chcete-li si tedy vytvořit z vašich fotografií billboardy o (teoreticky) jakékoli velikosti, směle do toho. Program pracuje při transformacích fotografie s kvalitním interpolačním algoritmem, prostředí aplikace je jednoduché a snadno pochopitelné. Wall Photo Maker pracuje s více než dvaceti grafickými formáty, BMP, GIF, PCX, JPEG, PNG a TIFF nevyjímaje.

Flashincrypt 2.7 – Shareware – Download – 2,37 MB

Flashincrypt je profesionálním programem pro zabezpečení flash souborů a jejich zdrojů proti zpětnému dekódování. Podporuje zdroje z Flash 5, Flash MX, Flash MX 2004 a Actionscript 2.0. Celý proces ochrany je možné provést jak u jednotlivých souborů zvlášť, tak dávkově.

* Nové nebo inovované verze grafických aplikací

Autor:

80 let od atentátu na Heydricha

27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora na území Čech a Moravy Reinharda Heydricha.

  • Nejčtenější

Ukrajinci dostali západní superhoufnice M777. Do akce šla i Bohdana

Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém...

Dohoda s Německem: na stole jsou Leopardy, Pumy a raketomety MLRS

Válka na Ukrajině významně rozhýbala nejen nákupy nových zbraní, ale paradoxně také jejich výměny v rámci evropského...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

PODCAST: Říkalo se mu zvoneček. Motor, který běžel i po dávce z kulometu

Letecké motory obnášejí jistá specifika, která vycházejí z prostředí, v němž pracují. Řídký vzduch, nízké teploty, ale...

Hydroplán s proudovými motory měl být strategickým jaderným bombardérem

Mezi zajímavá letadla studené války patřil i americký těžký hydroplán Martin P6M SeaMaster s proudovými motory, který...

Do Česka konečně dorazí nové videoslužby. Poradíme, jak na ně se starou TV

Premium Český divák s nabídkou služeb videa na přání dlouho paběrkoval, letos se to však zásadně změní. Příchod nových služeb...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  • Další z rubriky

Mýty nejen o počítačových virech, kterým byste neměli věřit

Premium Bez ohledu na to, jak technicky zdatní jste, může být velmi snadné propadnout mylným představám o škodlivém softwaru....

Windows 11 můžete spustit i z „flešky“. Přinášíme návod, jak na to

Premium Jestliže stále váháte, zda upgradovat na novou verzi operačního systému Windows, potom máte skvělou možnost si ho...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Dejte si pozor na QR kódy. Útočníci je mohou zneužít

Nacházíme se ve věku QR kódů. Jejich boom umocnila pandemie. Tato technologie je užitečná, rychle a přímo nás dovede k...

Windows mají jednu skvělou funkci, o které málokdo ví

Premium Automatické uzamykání počítače v případě, že se od něj vzdálíte, se dá připodobnit systémům u vybraných automobilů,...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Jelínek z Luneticu byl u smrtelné nehody, po koncertě srazil na dálnici muže

V sobotu vystoupili Lunetic na koncertě Leoše Mareše. Když se zpěvák skupiny Václav Jelínek (43) vracel domů do...

Hrušínského dcera se svlékla pro Playboy. Manžela to překvapilo, říká

Pro nové číslo Playboye se svlékla a nafotila sexy snímky Kristýna Hrušínská (37). Dcera Jana Hrušínského a Miluše...

Ukrajinci dostali západní superhoufnice M777. Do akce šla i Bohdana

Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém...

Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté na místě zjišťují, že bydlí jinde

Premium Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté si zaplatí zájezd v zahraničí, přijedou do hotelu a teprve na jeho recepci...