Testujeme český Dropbox. Zkuste Capsa.cz a dostanete 25 GB zdarma

  13:49aktualizováno  13:49
Máme pro vás dárek. České úložiště Capsa, funguje podobně jako známé služby Dropbox nebo Box.net, ale v základu nabízí víc místa: celých 12 GB. A pro prvních 100 čtenářů Technetu je připraveno dokonce 25 GB zdarma. Jeden GB navíc pak měsíčně vyjde na jednu korunu.

Capsa.cz česká cloudová služba zatím běží v betaverzi

V úterý byla spuštěna česká cloudová služba Capsa.cz pro jednotlivce. Data, která si zde uživatel uloží, má přístupná odkudkoliv prostřednictvím internetu. O přípravě služby jsme vás již informovali v tomto článku. V základu nabízí všem, kteří se přihlásí přes mojeID 12 GB zdarma. To je více než poskytuje stávající konkurence Box, Dropbox, SugarSync, Skydrive a další.

25 GB v cloudu

ZDARMA

  1. Klikněte na tento odkaz
  2. Pokud máte již založen účet v mojeID, stačí se přihlásit v pravém horním rohu.
  3. Pokud mojeID nemáte, využijte poslední odkaz na stránce - Založit MojeID a Capsu.
  4. Budete-li mezi prvními 100 přihlášenými, získáte 25 GB úložného prostoru. Všichni ostatní získají 12 GB. POZOR: nenechte se zmást, na přihlašovací stránce je vždy napsána informace o 12 GB. Po dokončení registrace automaticky proběhne navýšení na 25 GB.

Prvních 100 čtenářů Technetu dostane při přihlášení 25 GB zdarma, podle provozovatele služby navždy. Berte to tedy jako takový malý vánoční dárek od redakce. Stačí se přihlásit přes tento odkaz. Pokud v budoucnosti dojde k navýšení kapacity uložiště pro běžné uživatele (například z 12 GB na 25 GB), máme přislíbeno od zástupců společnosti Capsa.cz, že i bonusová uložiště čtenářů Technetu budou navýšena poměrově (tj. například na 50 GB).

Služba je zatím v beta verzi, proto prosím buďte shovívaví a příslušně opatrní. Chystá se také redesign. Na druhou stranu, Capsa.cz provozuje už léta stejnojmennou cloudovou službu pro firemní klientelu a osvědčenou Úschovnu (Uschovna.cz) pro komfortní přenášení většího objemu dat mezi uživateli.

Capsa je zatím dostupná pouze po registraci přes službu mojeID. Přihlašovací údaje lze použít i pro bezpečné přihlášení do dalších služeb nebo například e-shopů. MojeID provozuje Sdružení poskytovatelů internetu CZ.NIC (více zde).

Samozřejmostí je nejen webové rozhraní, které vychází do velké míry z Capsy jako nástroje pro sdílení dat a spolupráci ve firmách a týmech, ale také aplikace pro Windows, která zajišťuje synchronizaci lokálních složek s on-line úložištěm na pozadí.

Capsa.cz - základní obrazovka

Capsa.cz - základní obrazovka

Uživatel se tak nemusí o zálohování svých dat vůbec starat, všechny lokální změny se bezprostředně zálohují na server. Starší verze se přitom archivují, takže ani přepsání souboru chybnou verzí není nenapravitelným problémem. Software lze stáhnout na této stránce. Capsu lze ovládat a soubory editovat i on-line přes internetový prohlížeč.

Další vylepšení a funkcionalita budou podle manažera portálu Capsa.cz Jana Raaba přibývat. Chystá se například FTP přístup bez proprietální aplikace. To konkurence běžně nenabízí. Provozovatel slibuje i propojení s Úschovnou.cz, aplikace pro připojení Capsy jako síťového disku, sdílení dat mezi uživateli (pro čtení i pro zápis) a možnost dokoupení nadlimitního prostoru. Plánovaná cena je jedna koruna za 1 GB měsíčně. Samozřejmostí je podpora v českém jazyce.

Data uživatelů nejsou poskytovány třetím stranám. "Vyhrazujeme si pouze právo je interně automaticky zpracovávat pro zobrazení relevantní reklamy. Ani to však v této chvíli nečiníme," vysvětluje Raab.

Ani v případě havárie nebo zavření služby se nemusí zákazník o své soubory obávat. "Ztrátě dat předcházíme poměrně sofistikovaným systémem on-line replikace. Soubory uživatelů jsou ihned po nahrání k nám distribuovány na další servery. Pokud by v budoucnu mělo dojít k pozastavení služby, budeme o tom uživatele včas informovat, aby měli čas svá data stáhnout," dodává Raab.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Nepochopil, co po něm chlípný esesák chtěl. Přežil pochod smrti

Tetovaná předloktí rodiny Taussigů.

Když bylo jeho synovi 11, uvědomil si, že ve stejném věku on musel do koncentráku. Proto se rozhodl své vzpomínky vydat...

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

Evropský regulátor objevil nový problém Boeingu 737 Max s autopilotem

Zaparkované Boeingy 737 MAX v továrně ve městě Renton na severovýchodě USA

Evropský úřad pro bezpečnost v letectví odhalil nový problém s uzemněnými letouny Boeing 737 Max. Chyba se týká funkce...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Další z rubriky

Budete to vědět jako první. RSS čtečky ukážou, co se právě děje

Ilustrační foto - informace

Co se děje na internetu, se dozvíte prakticky ihned. Umožní to hlídači webového obsahu, tedy RSS čtečky. Poslouží...

Software zdarma: pusťte si Windows 95 nebo si dobře zálohujte data

Ilustrační foto – Windows 95

Připomenout si operační systém Windows 95 nabízí aplikace Windows95. Vykopírovat text z hlášení aplikace či operačního...

Software zdarma: udržte PC v optimálním stavu

Ilustrační foto - výkon

Odstraňte nepotřebné soubory, vyčistěte registr, zameťte stopy po brouzdání na internetu a optimalizujte počítač, stačí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz