Bojujeme se špiónským softwarem

Tento týden byl opět ve znamení bezpečnosti. Naučili jsme vás spouštět bezpečné programy se SP2 a dozvěděli jste se jak s modemem bezpečně na internet.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Chcete porozumět psí řeči?

14.01. - V dnešním jubilejním dvacátém díle našeho seriálu o hračkách a zajímavostech vám přinášíme překladač psího štěkání, abyste mohli lépe porozumět, co si váš mazlíček o vás myslí. Kutilové a hračičkové naopak ocení soupravu nářadí, kterou se podařilo vměstnat do pera, a děti potěší chodící ruka.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Athlony XP levnější až o 15 % a 512MB DDR je již pod 2 000 Kč s DPH

14.01. - Slevy v oblasti počítačového hardware sice nedosahují úrovně slev výprodejů oblečení či spotřební elektroniky, ale na druhou stranu je nabízených produktů většinou dostatek. Také se dá očekávat, že ještě nějaký týden vydrží a tak v celkovém součtu sníží cenu více, než boty či pračky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Zničte sviště a nakupte armádě stíhačky

14.01. - Dnešní díl S Technetem za zábavou a poučením věnujeme obchodu se stíhačkami, otravným svišťům a také sexu. Vybaveni paličkou, peříčkem a desetikorunou pobrouzdáme internetem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Zatočte se spyware a počítačovými viry

14.01. - V dnešním vydání jsme pro vás připravili hned dvě nové aplikace společnosti Microsoft, které pomohou s bojem proti spyware a virům. Poradíme, jakým programem si lze vytvořit rozvrh hodin přesně na míru a nezapomeneme ani na příznivce Linuxu, pro které máme připravenou novou distribuci SUSE.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vysbírejte všechny diamanty v Ball 2 a řešte zapeklité hádanky v adventuře Acedior

14.01. - S dalším příjemným pátkem přichází nové číslo Her do kapsy. Fade-Team vypustil nejočekávanější logickou adventuru Acedior a Astraware vydalo novou multiplatformní hru Zuma. V rubrice Klasika si připomeneme akční Ball 2.
rubrika: Palmare

Z mobilu či počítače na televizi přes Bluetooth

14.01. - Chcete si na vašem televizním přijímači přehrávat zvukové záznamy a prohlížet fotografie pořízené na mobilním telefonu či soubory uložené na pevném disku notebooku, to vše navíc bez kabelů? Pak se vám možná bude hodit Bluetooth kompatibilní adaptér společnosti Anycom.
rubrika: Notebooky

Sobota

Vyzkoušejte si, zda je vaše PC s Windows napadnutelné

15.01. - Chcete nový díl Harryho Pottera ještě před vydáním? A nebo se spíše zajímáte o komunikaci po internetu s programem Skype? Kromě toho jsme vám představili i novinky od Apple na veletrhu CES. Zkuste naše aktuality.
autor: Redakce Technet
rubrika: Prakticky

Microsoft opravoval chyby a představili jsme vám budoucnost MP3

15.01. - Tento týden jste si mohli přečíst čím vším se firma Microsoft snaží zvýšit bezpečnost uživatelů OS Windows. Nové MP3přehrávače mají být malé a barevné. Dozvěděli jste se také, jak se na internet připojit přes orbitu a že nás čeká malá revoluce ve využití sluneční energie.
autor: Redakce Technet
rubrika: Prakticky

Neděle

Waypoint s GPS, psShutXP pro vypnutí PDA jako WinXP, Slownik 2.0 a další

16.01. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o PDA Waypoint, které je uzpůsobené pro GPS. Přinesli jsme vám recenzi programu Slownik 2.0 či budovatelské hry Cities a várku programů zdarma či her pro PDA i Smartphony.
rubrika: Palmare

Pondělí

Hardwarové produkty roku 2004 – které byly nejúspěšnější?

17.01. - Rok 2004 je čerstvě za námi, a proto je nyní vhodný čas zhodnotit úsilí výrobců hardwaru, které v tomto roce vložili do svých více či méně úspěšných produktů. Kolotoč, který roztáčejí stále více hardwarově náročnější aplikace, zase o něco zrychlil a ne všichni se na něm udrželi. Kdo naopak uspěl?
rubrika: Hardware

10 největších neúspěchů v oblasti PDA

17.01. - Některá PDA neměla ani přijít na svět, i když byla ve své době revoluční. Právě jejich nadčasovost, ale i vysoká cena či špatná podpora rozeznávání písma se postaraly o to, že se podle serveru MLAgazine umístily v nelichotivé TOP10.
rubrika: Palmare

Další podvodní digitální fotoaparát představuje Konica Minolta

17.01. - Zdá se, že vývojoví pracovníci firem, které vyrábějí digitální fotoaparáty, začínají mít zálibu v potápění. Tento měsíc se objevil již druhý produkt, který lze s sebou vzít pod hladinu až do hloubky 1,5 metru.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Nokia "6230i" již brzy na trhu?

17.01. - Před půl rokem se rozpoutala bouře diskusí a domněnek kolem nástupce telefonu Nokia 6230, který měl nabídnout 1,3mpx fotoaparát, stereo zvuk, velký displej a další vylepšení. Je celkem jisté, že nástupce - model 6230i - se nyní skutečně blíží na trh...
rubrika: Notebooky

Úterý

Programování PocketPC naruby

18.01. - Patříte mezi uživatele PocketPC, kteří by si rádi také něco naprogramovali, řadíte se však k tzv. falešným začátečníkům? Pak právě vám je určen náš seriál věnovaný programování pro kapesní počítače s Windows Mobile. Dnešní díl věnujeme uživatelskému rozhraní.
rubrika: Palmare

MP3 přehrávač, který lyžuje i běhá

18.01. - Sportovní MP3 přehrávač představila firma RIO těsně před vánoci 2004. Nyní vám přinášíme podrobnou recenzi tohoto elegantního flashového playeru se slotem pro MMC/SD karty.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

2004: Ve znamení pozitivních změn

18.01. - Rozsáhlé diskuse o softwarových patentech, změna sazby daně z přidané hodnoty, rychlý nárůst počtu uživatelů širokopásmového připojení k internetu, ale i významný pokrok v oblasti neuroimplantátů -- to vše -- a ještě mnoho dalšího přinesl v tuzemsku i v zahraničí právě uplynulý rok.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Byznys

Bluetooth v 11 gramech

18.01. - Kapesní USB adaptér značky Anycom USB-120 je malý, váží jen 11 gramů a podporuje všechny obvyklé profily Bluetooth. Nemá-li váš notebook rozhraní Bluetooth, jedná se o jednu z několika málo možností, jak jej do notebooku doplnit. Připravili jsme pro vás podrobnější recenzi.
rubrika: Notebooky

S modemem bezpečně na internet

18.01. - Připojujete se k internetu pomocí klasického telefonního modemu a také vás již nebaví neustále čekat než se načtou webové stránky? Bojíte se tzv. podvodných volání na internet? Pak právě pro vás je určena dnešní porcička nástrojů, věnující se programům pro modem.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Středa

DivX není formát pro zloděje

19.01. - Pojem DivX nezná jen málokdo z uživatelů počítačů. DivX se však ve stále větší míře prosazuje i v oblasti stolních DVD přehrávačů a kapesních multimediálních přehrávačů. Připomeňme si tedy, co to DivX je, jaká je jeho historie a co nám přinese v nejbližší budoucnosti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Balík internetových utilit, generátor hesel či multimessenger pro PDA

19.01. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká mimořádně ve středu na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci LightSafer, která reguluje podsvětlení displeje. PocketTime umožní zaznamenání času na všechny způsoby, Sunrise zase nahradí AvantGo.
rubrika: Palmare

První notebook s Efficeonem - a pod 20 tisíc!

19.01. - Intel by se měl bát. Málo notebooků se cenou pohybuje tak nízko - a to s vlastní grafikou a gigabitovou sítí. Ale žádný se nemůže pochlubit 256bitovým procesorem Efficeon. ECS začalo dodávat novinku na evropský trh - model 532 s procesorem TM8600. A za cenu takřka neodolatelnou.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Ministerstvo financí chce zakázat sázení přes internet

19.01. - V novele loterijního zákona, kterou připravilo ministerstvo financí, se nepočítá s povolením loterií a sázek přes internet. Úřad chce naopak hraní přes internet výslovně zakázat, stejně jako reklamu pro tuto činnost.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Dell posílil svou pozici v prodeji počítačů

20.01. - Světový trh osobních počítačů loni rostl opět silným tempem 12 až 15 procent. První místo potvrdila americká firma Dell, uvedly výzkumné firmy IDC a Gartner. Podle IDC se počítačový trh zvýšil o 14,7 procenta na 177,5 milionu kusů. Gartner uvádí růst o 11,8 procenta na 189 milionů kusů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Byznys

LCD monitory výrazně zrychlily. Má to však háček.

20.01. - Vývoj v oblasti LCD panelů jde neustále dál. To, co se ještě před nedávnem jevilo jako nemožné, se pomalu stává realitou. Je však potřeba se mít na pozoru a kriticky zkoumat údaje, které výrobci udávají. Platí to především u rychlosti odezvy bodů.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Nové MP3 přehrávače mají dotykový displej i fotoaparát

20.01. - Novinky, které se doufejme co nevidět přivalí na tuzemský trh, nabídnou dotykové ovládání, USB on-the-go, barevný displej a podporu JPEG. Představujeme iRiver H10, iAudio M5, Olympus M:ROBE a další.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Wi-Fi SD karta od palmOne - výkonný žroutík

20.01. - Plánujete nákup SD Wi-Fi (802.11b) karty pro Palm? Možná vás budou zajímat praktické zkušenosti z dvouměsíčního užívání. Nečekejte přesná měření a čísla, jako spíše subjektivní postřehy a názory.
rubrika: Palmare

Širokoúhlý ultralehký a všeho schopný Fujitsu Siemens! (v testu)

20.01. - Fujitsu Siemens nám na Vánoce nadělil Lifebook P7010. Chcete vědět, jak dopadl tento špičkový subnotebook s hmotností cca 1,3 kg, technologií Intel Centrino, širokoúhlým displejem s vysokým rozlišením, výměnnou interní optickou mechanikou a dlouhou výdrží v testu?
rubrika: Notebooky

Chcete jednoduše ukládat obrázky a animace z internetu?

20.01. - Stali jste se obětí internetového prohlížeče Firefox? Snažíte se jej doplnit a rozšířit o další, nové a lepší funkce? Pokud ano, neopomeňte prvotřídní aplikaci SnagIt v poslední, sedmé verzi. Ukládání webových stránek a snímání obrázků (nejen) z internetu se stane vašim koníčkem.
autor: Libor Kříž
rubrika: Software

Jak odstraníte z počítače špiónské programy?

20.01. - Také se vám stalo, že se vám po procházení internetu změnila domovská stránka prohlížeče, přestože používáte firewall, antivir a další bezpečnostní programy? Nezoufejte. Nám se stalo totéž a ukážeme vám, co s tím.
rubrika: Bezpečnost

Jak naučit Windows XP SP2, aby nebránily spouštění bezpečných programů

20.01. - V tomto vydání námi doporučovaných tipů si povíme o způsobu, jak obejít ochranu zabránění spuštění dat ve Windows SP SP2, poradíme, jak lehce zjistit, které aplikace jsou v systému instalovány pro všechny uživatele, podíváme se na způsob, díky kterému přejmenujete více položek najednou, ukážeme si jak zakázat používat Správce úloh a ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Jak je výkonný Lifebook P7010? (dokončení)

20.01. - Popis Lifebooku máme úspěšně za sebou. Ve druhé části podrobné recenze se proto zaměříme na software dodávaný k notebooku a samozřejmě nezapomeneme ani na testy a závěrečné shrnutí celkových možností a využití notebooku.
rubrika: Notebooky

Pátek

Parádní 3D závody Stuntcar Extreme, puzzle skládačka Safari Jagsaw či návykový Fallout

21.01. - Týden se přehoupnul do té příjemnější části, a to znamená, že na Palmare opět nacházíte tradiční přílohu Hry do kapsy 127. Jako obvykle můžete očekávat souhrn novinek pro čtyři platformy a k tomu rubriku Klasika, ve které si dnes připomeneme hru Fallout.
rubrika: Palmare

Klávesnice, kterou nezničí ani největší nešika

21.01. - Dnešní díl našeho seriálu o hračkách a zajímavostech začínáme šikovnou klávesnicí, která je nejen na pohled krásná, ale i téměř nezničitelná, což ocení především vzteklouni a nešikové. Kromě toho vám nabídneme počítačovou myš v podobě hamburgeru a další zajímavosti.
rubrika: Digitál

Vytvořte si osobní kalendář s vašimi fotkami

21.01. - V druhém vydání programů pro každý den vás seznámíme s opravdu užitečnými softwarovými nástroji. Představíme rozšíření pro Winamp, které ho zprůhlední, podíváme se na nástroj pro tvorbu kalendářů, pomůžeme vám zaheslovat nastavení PC vč. souborů, a v závěru zmíníme český nástroj na zjišťování dostupnosti PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kamery pro náročné amatéry Sony a nový DuoCam Samsungu

21.01. - Sony představil dvě kvalitní DV kamery pro náročné amatéry s prostorovým zvukem, které příjdou trh v březnu a dubnu. Vyšší model disponuje třemi CMOS čipy, zatímco nižší model je vybaven CCD snímačem s rozlišením 3,3 Mpix. Samsung představil novou generaci své unikátní koncepce DuoCam.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Rocky Balboa a Nevěsta se vrací

21.01. - Rocky už zase trénuje. Jeho metody jsou sice poněkud svérázné, ale jistě účinné. Nevěsta má svou krvavou pouť za pomstou již za sebou. Vy si ji však můžete zopakovat kdykoliv. Víte co je Meatrix a kdo řekl "Hasta la vista baby"?
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

První 17“ LCD již stojí méně než 8 300 Kč s DPH a za DVD přepisovačky zaplatíte 2 050 Kč

21.01. - Další slevy v oblasti grafických karet, LCD monitorů a optických mechanik lákají do hardwarových obchodů doposud vyčkávající zákazníky. Není se co divit. Aktuální ceny jsou ještě zajímavější než před vánocemi.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

  • Nejčtenější

K čemu „ty brýle od Applu“ vlastně jsou? Odpovídáme na překvapivý dotaz

v diskusi je 162 příspěvků

22. února 2024

K čemu to je? To byla nejčastější reakce na headset Apple Vision Pro pod článkem, kde jsme jej jako...

Návrat USA na Měsíc po více než 50 letech. První soukromý modul úspěšně přistál

v diskusi je 95 příspěvků

22. února 2024  16:09,  aktualizováno  23.2

Měsíční přistávací modul Nova-C pojmenovaný Odysseus se v pátek dostal na povrch Měsíce. Splnil tak...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pravda o mobilech. Profesor Vrba vysvětluje vliv záření na lidské zdraví

20. února 2024

Premium Francouzi vloni zakázali prodej celé série mobilních telefonů iPhone 12. Podle nich z přístrojů...

Vtipně překonali „neřešitelný problém“, astronauti na ISS jsou nadšení

v diskusi je 23 příspěvků

27. února 2024  14:16

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Udržet se třeba půl roku v uzavřeném nehostinném prostoru v dobré psychické i fyzické kondici je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejvzdálenější sonda ve vesmírném prostoru neodpovídá. NASA neví, co s tím

v diskusi je 40 příspěvků

22. února 2024

Premium Je to více než deset let, co sonda Voyager 1 vyletěla jako první stále funkční lidský výtvor...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Vtipně překonali „neřešitelný problém“, astronauti na ISS jsou nadšení

v diskusi je 23 příspěvků

27. února 2024  14:16

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Udržet se třeba půl roku v uzavřeném nehostinném prostoru v dobré psychické i fyzické kondici je...

S malým čipem chtějí vylepšit pračku, kávovar a odhalit mizerné potraviny

v diskusi jsou 2 příspěvky

27. února 2024  7:10

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Podle výrobce je desettisíckrát menší než dnes běžné detekční čipy, a proto se může snadno stát...

Stovky tun hnijícího ovoce promění v kabelky a polstrování aut

v diskusi je 16 příspěvků

27. února 2024

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Ve Španělsku každoročně vypěstují až 500 000 tun kaki, přičemž skoro polovina úrody prý přijde z...

Ovládejte svůj počítač na dálku z mobilu. Vzdálená plocha vám pomůže i při práci

v diskusi nejsou příspěvky

27. února 2024

Premium Například výborně poslouží, když se budete chtít třeba z dovolené připojit ke svému počítači, který...

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...