Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 23. května 2022 Vladimír

Bojujeme se špiónským softwarem

Tento týden byl opět ve znamení bezpečnosti. Naučili jsme vás spouštět bezpečné programy se SP2 a dozvěděli jste se jak s modemem bezpečně na internet.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Chcete porozumět psí řeči?

14.01. - V dnešním jubilejním dvacátém díle našeho seriálu o hračkách a zajímavostech vám přinášíme překladač psího štěkání, abyste mohli lépe porozumět, co si váš mazlíček o vás myslí. Kutilové a hračičkové naopak ocení soupravu nářadí, kterou se podařilo vměstnat do pera, a děti potěší chodící ruka.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Athlony XP levnější až o 15 % a 512MB DDR je již pod 2 000 Kč s DPH

14.01. - Slevy v oblasti počítačového hardware sice nedosahují úrovně slev výprodejů oblečení či spotřební elektroniky, ale na druhou stranu je nabízených produktů většinou dostatek. Také se dá očekávat, že ještě nějaký týden vydrží a tak v celkovém součtu sníží cenu více, než boty či pračky.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Zničte sviště a nakupte armádě stíhačky

14.01. - Dnešní díl S Technetem za zábavou a poučením věnujeme obchodu se stíhačkami, otravným svišťům a také sexu. Vybaveni paličkou, peříčkem a desetikorunou pobrouzdáme internetem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Zatočte se spyware a počítačovými viry

14.01. - V dnešním vydání jsme pro vás připravili hned dvě nové aplikace společnosti Microsoft, které pomohou s bojem proti spyware a virům. Poradíme, jakým programem si lze vytvořit rozvrh hodin přesně na míru a nezapomeneme ani na příznivce Linuxu, pro které máme připravenou novou distribuci SUSE.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vysbírejte všechny diamanty v Ball 2 a řešte zapeklité hádanky v adventuře Acedior

14.01. - S dalším příjemným pátkem přichází nové číslo Her do kapsy. Fade-Team vypustil nejočekávanější logickou adventuru Acedior a Astraware vydalo novou multiplatformní hru Zuma. V rubrice Klasika si připomeneme akční Ball 2.
rubrika: Palmare

Z mobilu či počítače na televizi přes Bluetooth

14.01. - Chcete si na vašem televizním přijímači přehrávat zvukové záznamy a prohlížet fotografie pořízené na mobilním telefonu či soubory uložené na pevném disku notebooku, to vše navíc bez kabelů? Pak se vám možná bude hodit Bluetooth kompatibilní adaptér společnosti Anycom.
rubrika: Notebooky

Sobota

Vyzkoušejte si, zda je vaše PC s Windows napadnutelné

15.01. - Chcete nový díl Harryho Pottera ještě před vydáním? A nebo se spíše zajímáte o komunikaci po internetu s programem Skype? Kromě toho jsme vám představili i novinky od Apple na veletrhu CES. Zkuste naše aktuality.
autor: Redakce Technet
rubrika: Prakticky

Microsoft opravoval chyby a představili jsme vám budoucnost MP3

15.01. - Tento týden jste si mohli přečíst čím vším se firma Microsoft snaží zvýšit bezpečnost uživatelů OS Windows. Nové MP3přehrávače mají být malé a barevné. Dozvěděli jste se také, jak se na internet připojit přes orbitu a že nás čeká malá revoluce ve využití sluneční energie.
autor: Redakce Technet
rubrika: Prakticky

Neděle

Waypoint s GPS, psShutXP pro vypnutí PDA jako WinXP, Slownik 2.0 a další

16.01. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o PDA Waypoint, které je uzpůsobené pro GPS. Přinesli jsme vám recenzi programu Slownik 2.0 či budovatelské hry Cities a várku programů zdarma či her pro PDA i Smartphony.
rubrika: Palmare

Pondělí

Hardwarové produkty roku 2004 – které byly nejúspěšnější?

17.01. - Rok 2004 je čerstvě za námi, a proto je nyní vhodný čas zhodnotit úsilí výrobců hardwaru, které v tomto roce vložili do svých více či méně úspěšných produktů. Kolotoč, který roztáčejí stále více hardwarově náročnější aplikace, zase o něco zrychlil a ne všichni se na něm udrželi. Kdo naopak uspěl?
rubrika: Hardware

10 největších neúspěchů v oblasti PDA

17.01. - Některá PDA neměla ani přijít na svět, i když byla ve své době revoluční. Právě jejich nadčasovost, ale i vysoká cena či špatná podpora rozeznávání písma se postaraly o to, že se podle serveru MLAgazine umístily v nelichotivé TOP10.
rubrika: Palmare

Další podvodní digitální fotoaparát představuje Konica Minolta

17.01. - Zdá se, že vývojoví pracovníci firem, které vyrábějí digitální fotoaparáty, začínají mít zálibu v potápění. Tento měsíc se objevil již druhý produkt, který lze s sebou vzít pod hladinu až do hloubky 1,5 metru.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Nokia "6230i" již brzy na trhu?

17.01. - Před půl rokem se rozpoutala bouře diskusí a domněnek kolem nástupce telefonu Nokia 6230, který měl nabídnout 1,3mpx fotoaparát, stereo zvuk, velký displej a další vylepšení. Je celkem jisté, že nástupce - model 6230i - se nyní skutečně blíží na trh...
rubrika: Notebooky

Úterý

Programování PocketPC naruby

18.01. - Patříte mezi uživatele PocketPC, kteří by si rádi také něco naprogramovali, řadíte se však k tzv. falešným začátečníkům? Pak právě vám je určen náš seriál věnovaný programování pro kapesní počítače s Windows Mobile. Dnešní díl věnujeme uživatelskému rozhraní.
rubrika: Palmare

MP3 přehrávač, který lyžuje i běhá

18.01. - Sportovní MP3 přehrávač představila firma RIO těsně před vánoci 2004. Nyní vám přinášíme podrobnou recenzi tohoto elegantního flashového playeru se slotem pro MMC/SD karty.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

2004: Ve znamení pozitivních změn

18.01. - Rozsáhlé diskuse o softwarových patentech, změna sazby daně z přidané hodnoty, rychlý nárůst počtu uživatelů širokopásmového připojení k internetu, ale i významný pokrok v oblasti neuroimplantátů -- to vše -- a ještě mnoho dalšího přinesl v tuzemsku i v zahraničí právě uplynulý rok.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Byznys

Bluetooth v 11 gramech

18.01. - Kapesní USB adaptér značky Anycom USB-120 je malý, váží jen 11 gramů a podporuje všechny obvyklé profily Bluetooth. Nemá-li váš notebook rozhraní Bluetooth, jedná se o jednu z několika málo možností, jak jej do notebooku doplnit. Připravili jsme pro vás podrobnější recenzi.
rubrika: Notebooky

S modemem bezpečně na internet

18.01. - Připojujete se k internetu pomocí klasického telefonního modemu a také vás již nebaví neustále čekat než se načtou webové stránky? Bojíte se tzv. podvodných volání na internet? Pak právě pro vás je určena dnešní porcička nástrojů, věnující se programům pro modem.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Středa

DivX není formát pro zloděje

19.01. - Pojem DivX nezná jen málokdo z uživatelů počítačů. DivX se však ve stále větší míře prosazuje i v oblasti stolních DVD přehrávačů a kapesních multimediálních přehrávačů. Připomeňme si tedy, co to DivX je, jaká je jeho historie a co nám přinese v nejbližší budoucnosti.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Balík internetových utilit, generátor hesel či multimessenger pro PDA

19.01. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká mimořádně ve středu na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci LightSafer, která reguluje podsvětlení displeje. PocketTime umožní zaznamenání času na všechny způsoby, Sunrise zase nahradí AvantGo.
rubrika: Palmare

První notebook s Efficeonem - a pod 20 tisíc!

19.01. - Intel by se měl bát. Málo notebooků se cenou pohybuje tak nízko - a to s vlastní grafikou a gigabitovou sítí. Ale žádný se nemůže pochlubit 256bitovým procesorem Efficeon. ECS začalo dodávat novinku na evropský trh - model 532 s procesorem TM8600. A za cenu takřka neodolatelnou.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Ministerstvo financí chce zakázat sázení přes internet

19.01. - V novele loterijního zákona, kterou připravilo ministerstvo financí, se nepočítá s povolením loterií a sázek přes internet. Úřad chce naopak hraní přes internet výslovně zakázat, stejně jako reklamu pro tuto činnost.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Dell posílil svou pozici v prodeji počítačů

20.01. - Světový trh osobních počítačů loni rostl opět silným tempem 12 až 15 procent. První místo potvrdila americká firma Dell, uvedly výzkumné firmy IDC a Gartner. Podle IDC se počítačový trh zvýšil o 14,7 procenta na 177,5 milionu kusů. Gartner uvádí růst o 11,8 procenta na 189 milionů kusů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Byznys

LCD monitory výrazně zrychlily. Má to však háček.

20.01. - Vývoj v oblasti LCD panelů jde neustále dál. To, co se ještě před nedávnem jevilo jako nemožné, se pomalu stává realitou. Je však potřeba se mít na pozoru a kriticky zkoumat údaje, které výrobci udávají. Platí to především u rychlosti odezvy bodů.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Nové MP3 přehrávače mají dotykový displej i fotoaparát

20.01. - Novinky, které se doufejme co nevidět přivalí na tuzemský trh, nabídnou dotykové ovládání, USB on-the-go, barevný displej a podporu JPEG. Představujeme iRiver H10, iAudio M5, Olympus M:ROBE a další.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Wi-Fi SD karta od palmOne - výkonný žroutík

20.01. - Plánujete nákup SD Wi-Fi (802.11b) karty pro Palm? Možná vás budou zajímat praktické zkušenosti z dvouměsíčního užívání. Nečekejte přesná měření a čísla, jako spíše subjektivní postřehy a názory.
rubrika: Palmare

Širokoúhlý ultralehký a všeho schopný Fujitsu Siemens! (v testu)

20.01. - Fujitsu Siemens nám na Vánoce nadělil Lifebook P7010. Chcete vědět, jak dopadl tento špičkový subnotebook s hmotností cca 1,3 kg, technologií Intel Centrino, širokoúhlým displejem s vysokým rozlišením, výměnnou interní optickou mechanikou a dlouhou výdrží v testu?
rubrika: Notebooky

Chcete jednoduše ukládat obrázky a animace z internetu?

20.01. - Stali jste se obětí internetového prohlížeče Firefox? Snažíte se jej doplnit a rozšířit o další, nové a lepší funkce? Pokud ano, neopomeňte prvotřídní aplikaci SnagIt v poslední, sedmé verzi. Ukládání webových stránek a snímání obrázků (nejen) z internetu se stane vašim koníčkem.
autor: Libor Kříž
rubrika: Software

Jak odstraníte z počítače špiónské programy?

20.01. - Také se vám stalo, že se vám po procházení internetu změnila domovská stránka prohlížeče, přestože používáte firewall, antivir a další bezpečnostní programy? Nezoufejte. Nám se stalo totéž a ukážeme vám, co s tím.
rubrika: Bezpečnost

Jak naučit Windows XP SP2, aby nebránily spouštění bezpečných programů

20.01. - V tomto vydání námi doporučovaných tipů si povíme o způsobu, jak obejít ochranu zabránění spuštění dat ve Windows SP SP2, poradíme, jak lehce zjistit, které aplikace jsou v systému instalovány pro všechny uživatele, podíváme se na způsob, díky kterému přejmenujete více položek najednou, ukážeme si jak zakázat používat Správce úloh a ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Jak je výkonný Lifebook P7010? (dokončení)

20.01. - Popis Lifebooku máme úspěšně za sebou. Ve druhé části podrobné recenze se proto zaměříme na software dodávaný k notebooku a samozřejmě nezapomeneme ani na testy a závěrečné shrnutí celkových možností a využití notebooku.
rubrika: Notebooky

Pátek

Parádní 3D závody Stuntcar Extreme, puzzle skládačka Safari Jagsaw či návykový Fallout

21.01. - Týden se přehoupnul do té příjemnější části, a to znamená, že na Palmare opět nacházíte tradiční přílohu Hry do kapsy 127. Jako obvykle můžete očekávat souhrn novinek pro čtyři platformy a k tomu rubriku Klasika, ve které si dnes připomeneme hru Fallout.
rubrika: Palmare

Klávesnice, kterou nezničí ani největší nešika

21.01. - Dnešní díl našeho seriálu o hračkách a zajímavostech začínáme šikovnou klávesnicí, která je nejen na pohled krásná, ale i téměř nezničitelná, což ocení především vzteklouni a nešikové. Kromě toho vám nabídneme počítačovou myš v podobě hamburgeru a další zajímavosti.
rubrika: Digitál

Vytvořte si osobní kalendář s vašimi fotkami

21.01. - V druhém vydání programů pro každý den vás seznámíme s opravdu užitečnými softwarovými nástroji. Představíme rozšíření pro Winamp, které ho zprůhlední, podíváme se na nástroj pro tvorbu kalendářů, pomůžeme vám zaheslovat nastavení PC vč. souborů, a v závěru zmíníme český nástroj na zjišťování dostupnosti PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kamery pro náročné amatéry Sony a nový DuoCam Samsungu

21.01. - Sony představil dvě kvalitní DV kamery pro náročné amatéry s prostorovým zvukem, které příjdou trh v březnu a dubnu. Vyšší model disponuje třemi CMOS čipy, zatímco nižší model je vybaven CCD snímačem s rozlišením 3,3 Mpix. Samsung představil novou generaci své unikátní koncepce DuoCam.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Rocky Balboa a Nevěsta se vrací

21.01. - Rocky už zase trénuje. Jeho metody jsou sice poněkud svérázné, ale jistě účinné. Nevěsta má svou krvavou pouť za pomstou již za sebou. Vy si ji však můžete zopakovat kdykoliv. Víte co je Meatrix a kdo řekl "Hasta la vista baby"?
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

První 17“ LCD již stojí méně než 8 300 Kč s DPH a za DVD přepisovačky zaplatíte 2 050 Kč

21.01. - Další slevy v oblasti grafických karet, LCD monitorů a optických mechanik lákají do hardwarových obchodů doposud vyčkávající zákazníky. Není se co divit. Aktuální ceny jsou ještě zajímavější než před vánocemi.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

80 let od atentátu na Heydricha

27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora na území Čech a Moravy Reinharda Heydricha.

  • Nejčtenější

Ukrajinci dostali západní superhoufnice M777. Do akce šla i Bohdana

Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém...

Dohoda s Německem: na stole jsou Leopardy, Pumy a raketomety MLRS

Válka na Ukrajině významně rozhýbala nejen nákupy nových zbraní, ale paradoxně také jejich výměny v rámci evropského...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návrh na společnou armádu Slováci před lety odmítli. Co dnes?

Exkluzivně Jedním z nejznámějších vysokých vojenských činitelů posledních třiceti let je armádní generál ve výslužbě ing. Jiří...

V Charkově se skrývá tajemný supertank

Válka na Ukrajině vstupuje do nové fáze. Rusové se po Kyjevu stahují i z okolí Charkova a chystají se zřejmě soustředit...

Hydroplán s proudovými motory měl být strategickým jaderným bombardérem

Mezi zajímavá letadla studené války patřil i americký těžký hydroplán Martin P6M SeaMaster s proudovými motory, který...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  • Další z rubriky

Windows mají jednu skvělou funkci, o které málokdo ví

Premium Automatické uzamykání počítače v případě, že se od něj vzdálíte, se dá připodobnit systémům u vybraných automobilů,...

Nepodceňujte důležitost klávesnice. Podívejte se na základní rozdělení

Hluk, bolavé ruce a překlepy. To jsou hlavní neduhy nevhodně vybrané klávesnice. Pokud to tak máte i vy, dopřejte si...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Osm vyspělých funkcí Chromu, které možná neznáte, a několik připravovaných

Internetový prohlížeč Chrome je plný šikovných funkcí, které vám pomohou tuto celosvětovou jedničku na poli browserů...

Hrozí odcizení dat či kybernetický útok. Jak správně zabezpečit wi-fi router

Premium Nesprávná, nebo dokonce žádná úprava v nastavení wi-fi routeru, tedy zařízení, jež slouží jako pomyslná brána ke vstupu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Jelínek z Luneticu byl u smrtelné nehody, po koncertě srazil na dálnici muže

V sobotu vystoupili Lunetic na koncertě Leoše Mareše. Když se zpěvák skupiny Václav Jelínek (43) vracel domů do...

Hrušínského dcera se svlékla pro Playboy. Manžela to překvapilo, říká

Pro nové číslo Playboye se svlékla a nafotila sexy snímky Kristýna Hrušínská (37). Dcera Jana Hrušínského a Miluše...

Ukrajinci dostali západní superhoufnice M777. Do akce šla i Bohdana

Ať už si dělostřelectvo v dávných dobách vysloužilo titul královny či krále bojiště, ukazuje se i v jednadvacátém...

Část dětí dostane 5 000 Kč automaticky, zbytek bude žádat elektronicky

Rodiče, kteří na své potomky pobírají příspěvek na dítě, dostanou státní pětitisícovou pomoc automaticky. Ostatní budou...

Po seskoku s padákem zůstala ochrnutá, nyní odešla přehlídku prádla

Dnes devětadvacetiletá Emma Carey v roce 2013 odcestovala z Austrálie do Evropy na plánovanou dovolenou. Tehdy se ve...