Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 25. února 2024 Liliana

Nejen CeBIT byl hitem uplynulého týdne

Výprava redakcí Technet.cz na Mobil.cz na veletrh CeBIT se setkala s velkým zájmem. Stejně tak jste chtěli vědět, jaké jsou nejlepší programy na měření množství přenesených dat. Nenechali jste si ani uniknout informace o problémech Intelu a o nebezpečí požárů plynoucí z některých počítačů

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Co nabídne televizor budoucnosti?

04.03. - Ačkoli v oblasti plochých televizorů v současné době dominují technologie LCD a plazma, které si mezi sebou rozdělily sféry vlivu, budoucnost není tak jednoznačná. Neustále se objevují nové technologie, které mají potenciál pořádně zamíchat s trhem. Co přinese budoucnost plochým televizorům?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Ukládejte nejlevněji v historii. Všechny 80GB HDD jsou již pod 1400 Kč bez DPH

04.03. - Až na pár výjimek se vývoj cen v oblasti paměťových flash karet a pevných disků pohybuje příjemným směrem. Poněkud horší zpráva je, že tento pokles začíná zpomalovat a dá se očekávat, že se v nejbližších týdnech zastaví, či možná změní v zdražování.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

ZDARMA: Stáhněte si formulář pro daňové přiznání

04.03. - Blíží se termín pro odevzdání daňového přiznání, proto jsme pro vás ke stažení nachystali elektronické formuláře, kde si lehce spočítáte a vyplníte svoji daňovou povinnost. Chybět nebude však ani program pro zlikvidování phisingu, utilitka, která vaše Windows XP změní na Windows Longhorn a na závěr přidáme nástroj pro vytahování videa z DVD Video disků do VOB souborů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Poražte lorda ohnivých démonů a zahrajte si na chemika v Toxic Balls

04.03. - Dnešní číslo herní přílohy Palmare opět přináší souhrn všech nejzajímavějších novinek a aktualizací pro PDA. Čeká na vás velká porce nadupaných 3D her pro Symbian, zábavná akční hra Toxic Balls, graficky propracovaný Space Invaders a mnoho dalších.
rubrika: Palmare

Konkurence Pentium M nastupuje: subnotebook s Turion64 za 999 euro

04.03. - V MegaBooku předvádí MSI svůj první notebook s AMD procesorem. Uživatel si může vybrat mezi procesorem Turion 64 nebo Sempron. Čipová sada pochází od ATI - a včetně bezdrátového adaptéru MSI má být plnohodnotnou konkurencí pro Pentium M a Centrino II. A navíc se 64 bity!
rubrika: Notebooky

Internetové stránky Apple iTunes se letos otevřou i Čechům

04.03. - Jeden z největších hráčů ve světě elektronické zábavy se chystá vkročit na český trh. Do konce roku 2005 by se měly otevřít stránky internetového obchodu s hudbou Apple iTunes i českým zákazníkům. Díky tomu by Češi mohli legálně stahovat hudbu do počítačů, vypálit si ji na CD a zároveň i ušetřit.
rubrika: Digitál

Vítejte v roce 2020

04.03. - Jste v práci a po ránu si odskočíte. Když se vrátíte, bliká už na vašem počítači podnikový mail. "Toto je oficiální oznámení zaměstnavatele. Rozbor vaší moči v 8:47 ukázal, že jste v posledních čtyřiadvaceti hodinách zkonzumoval nadměrné množství alkoholu a jeho obsah v krvi dosud přesahuje povolený limit. Jste povinen přihlásit se do podnikového protialkoholního programu. Pokud tak neučiníte, firma je oprávněna vypovědět pracovní smlouvu."
rubrika: Digitál

Osobní měnič pozadí pracovní plochy pro Windows XP

04.03. - Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Nevyhovují vám některé integrované součásti Windows XP? Tak je zakažte nebo změňte jejich fungování. V článku navíc naleznete i pomocníka pro analýzu internetových stránek a offline databázi 2900 vtipů pro vaše pobavení!
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sobota

Rozšiřování prohlížeče Firefox se zpomalilo a nahrávací firmy chtějí další peníze

05.03. - Procesory, které dokáží pracovat se 64bitovými instrukcemi se již příští měsíc dočkají 64bitových Windows. Česká policie zase varuje před podvrženými e-maily, které se tváří, jako by je rozesílala ona. Nahrávací firmy zase chtějí více peněz, tentokrát ze skladeb z internetu. 16
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Vytvořte si web a podívejte se kam zamíří digitální fotografie

05.03. - Server Technet.cz pro vás připravil seriál, který vám pomůže při tvorbě vaší internetové stránky. Tento týden jste se také mohli dozvědět, co očekávat od televizoru a v oblasti digitální fotografie. Chtěli jste vědět, jak získat formulář pro daňové přiznání a který prodejce elektroniky má problémy? Nebo vás spíš zaujala informace o Evropanech zaplavenými dálkovými ovladači?
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Neděle

Digitalizujte své LPíčka a udělejte si pořádek v hudebních souborech

06.03. - V dnešním dílu seriálu o zajímavých programech pro práci s hudbou si představíme několik zajímavých multimediálních přehrávačů, nástroje pro vytváření katalogů hudebních souborů a nezapomene ani na grabovací a vypalovací programy.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Exkluzivně: Barevné MP3 přehrávače MPIO z CeBITu

07.03. - MPIO kráčí v duchu nejnovějších trendů. Pro letošek chystá mini HDD jukebox i PMP přehrávač. Chybět nebudou ani obyčejné MP3 flashky. Barevný displej je samozřejmostí u většiny MPIO novinek.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Zbavujeme se domény

07.03. - Provozovali jste bezúspěšně internetové stránky? Přestalo vás bavit investovat čas a peníze do projektů, které nemá naději na úspěch? Co se zaregistrovanou doménou teď? Možností je víc, a tak si je pěkně po jedné probereme. Pokračuje seriál o webových stránkách.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Piráti zvou na premiéru dříve než filmaři

07.03. - Kvůli nelegálnímu šíření filmů přicházejí v Česku ročně filmoví distributoři o 600 milionů korun V době, kdy měl v kinech premiéru film Snowboarďáci, už kolovala mezi lidmi jeho nelegální kopie na DVD. Filmaři odhadli škody na pět milionů korun a podali na neznámého šiřitele kopií trestní oznámení.
rubrika: Internet

Kudy kam i bez navigace, minutky do kuchyně a výherní automat

07.03. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu Which Way?, který vám poradí, kudy jít. Inner Backup provede zálohu palmu, s novou verzí aplikace MetrO nebudete mít nikdy zpozdění a Pong42 prověří váš postřeh.
rubrika: Palmare

Připojte se externě přes Serial ATA, rychlou alternativu k USB 2.0 a FireWire

07.03. - Specifikace eSATA, která umožňuje připojení disků Serial ATA externě mimo počítač, je přijata ve finální podobě. První produkty podporující tento standard by se měly objevit ještě během roku 2005. Notebooky i stolní PC by tak měly ztratit poslední limity diskové kapacity.
rubrika: Notebooky

Úterý

Jaké kapesní počítače u nás uvidíte jen stěží

08.03. - Amerika je zcela odlišná od Evropy. Nejenom svou polohou, politickým uspořádaním, ale také produkty, které na svém trhu nabízí. PC WORLD ve svém únorovém vydání nabízí pěkný přehled PDA a smartphonů. Pojďme se teď na ně společně podívat.
rubrika: Palmare

Nejmenší TV tuner na světě za 3.000 Kč v kvalitě DVB-T

08.03. - Němečtí inženýři navrhli klíčenku USB 2.0, která z libovolného notebooku či PC udělá přijímač digitální televize. A na rozdíl od všech ostatních tunerů se pohodlně vejde do většiny kapes. A krom toho je i krásná a dostupná - co víc si přát? Konečně i Evropané dokáží překvapit!
rubrika: Notebooky

Kolik mega dat ještě mohu stáhnout? (nejlepší měřiče přenesených dat)

08.03. - Jste-li k internetu připojeni přes providera, který vám účtuje každý MB, potom je namístě mít přehled, kolik dat jste za určité období již stáhli. Představíme vám aplikace, pro které je to hračkou a jenž zaznamenají každý přenesený bajt, ať už od vás či k vám. Většina z nich se navíc může pyšnit detailní statistikou a to i v grafické podobě.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Malý a šikovný projektor, který využijete doma, v kanceláři i na cestách

08.03. - Možná, že by se vám hodil nějaký šikovný univerzální kompaktní projektor, který vám poslouží stejně dobře při firemních prezentacích jako v domácím kině. Dnes vám představíme jeden takový, který využívá DLP technologii a patří mezi cenově dostupné projektory.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Exkluzivně: Nejmenší HDD MP3 jukebox na světě bude od dubna i v Čechách

08.03. - Nejmenší harddiskový MP3 jukebox na světě se bude od dubna prodávat i Čechách. Pod značkou Emgeton se na náš trh chystá levný MP3 přehrávač pro každého nebo hliníkový IOPS X5 s barevným displejem.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Do čela Sony přijde Američan

08.03. - Novým šéfem Sony se v polovině roku stane Howard Stringer, který se narodil ve Walesu, ale žije v USA a dosud působil jako ředitel americké pobočky Sony Corporation. Stringer se stane prvním cizincem v čele velké japonské korporace od jmenování Carlose Ghosna šéfem Nissan Motors.
rubrika: Byznys

Středa

UDO zvyšuje kapacitu úložných systémů

09.03. - Technologie UDO (Ultra Density Optical) umožňuje vyrobit jednotky pro ukládání dat, které nabízejí vysokou kapacitu a dlouhou trvanlivost. K zápisu a čtení dat je využíván modrý laser, jenž umožňuje uložit data na menší plochu než laser červený.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Hardware

Co mají Intel a Microsoft společného? Nelibost antimonopolních úřadů

09.03. - Protikonkurenční praktiky amerického výrobce počítačových čipů Intel Corp. začaly koordinovaně vyšetřovat antimonopolní orgány Japonska a Evropské unie. Oznámil to včera mluvčí Evropské komise poté, co Tokio Intel veřejně upozornilo na nekalé praktiky.
autor: ČTK
rubrika: Byznys

Vylepšete si svůj Canon EOS 300D alternativním firmware

09.03. - Odemkněte si nové funkce ve své digitální zrcadlovky Canon EOS 300D. Nastavte si expoziční kompenzaci interního blesku, vyberte si způsob ostření a další vylepšení.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Postavte si nejtišší počítač: Pentium M na základních deskách pro stolní PC

09.03. - Asus se nechce vyjadřovat k adaptéru, který má umožnit provoz procesoru Pentium M na běžných stolních motherboardech pro Pentium 4. Fotografie jsou již nyní - a brzy snad i samotný adaptér. Tiché levné rychlé stolní PC jsou opět o krůček blíže.
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

Ceny podobných LCD televizorů se liší o desítky tisíc korun

10.03. - Ploché televizory získávají stále větší popularitu a to jak LCD tak i plazmové. Proto vám dnes přinášíme malý průvodce trhem LCD televizory. Vybrali jsme dvanáct modelů renomovaných značek se shodnou úhlopříčkou, poměrem stran a rozlišením.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Hannoverský veletrh CeBIT: Čekají nás světlé zítřky

10.03. - Do německého Hannoveru se sjíždějí esa světa nových technologií, internetu a mobilních telefonů, aby se pochlubila s novinkami na největším oborovém veletrhu CeBIT. Vládne optimismus neboť po několika letech útlumu se dává tento trh opět do pohybu. Veletrh by mělo navštívit asi 510 tisících zájemců.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Širokoúhlý displej, špičková grafika a inovované Centrino? Zkuste Acer

10.03. - Širokoúhlým displejem s velmi vysokým rozlišením a hodně rychlou grafickou kartou se může pochlubit nová řada Acer, jejíž preview vám nyní nabízíme. Nejen grafika je na úrovni, notebooky TravelMate mají řadu jiných předností včetně DL optické mechaniky a gigabitové síťové karty.
rubrika: Notebooky

Jak si vytvořit prezentaci z fotografií?

10.03. - Produkt Microsoft Photo Story 3 pro Windows slibuje, že vdechne život vašim digitálním fotografiím a doplní je o hudbu, mluvený komentář, pohyb a další prvky. My jsme se na něj podívali blíže a dnes vás s ním nejen seznámíme, ale naučíme i pracovat.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Hannoverský veletrh CeBIT: Čekají nás světlé zítřky

10.03. - Do německého Hannoveru se sjíždějí esa světa nových technologií, internetu a mobilních telefonů, aby se pochlubila s novinkami na největším oborovém veletrhu CeBIT. Vládne optimismus neboť po několika letech útlumu se dává tento trh opět do pohybu. Veletrh by mělo navštívit asi 510 tisících zájemců.
autor: ČTK
rubrika: Hardware

Češi na CeBITu: volání přes internet a antiviry

10.03. - Stále více českých firem se účastní na počítačovém a komunikačním veletrhu CeBIT, který byl dnes oficiálně zahájen. Počet vystavujících firem z tuzemska se z loňských 30 zvýšil na téměř čtyři desítky. V Hannoveru budou české firmy nabízet především zařízení pro telekomunikační sítě a telefonování přes internet, počítačové komponenty, software a antivirové programy.
rubrika: Byznys

Počítače zapalují byty i kanceláře

10.03. - V Praze přibývá případů, kdy požár způsobí závada počítače. Počátkem týdne například v Praze vyhořel byt školníka, počítač však zapálil i byt a kancelář obvodního soudu. Jen pečlivá údržba, dodržování doporučených kontrol a správné používání počítačů může pomoci ochránit před zbytečným požárem.
rubrika: Hardware

Češi již mohou rozmlouvat s počítačem

10.03. - Na liberecké univerzitě vyvinuli vědci v Čechách zatím ojedinělý program MyVoice, který umožní zejména postiženým lidem ovládat počítač jen hlasem. Lidský hlas nahrazuje myš a klávesnici.
rubrika: Software

Pátek

Perfektní vyhledávač dat pro vaše PC s novými funkcemi

11.03. - Přejděte na desktopový vyhledávač od Google, zkuste utilitku pro automatické přihlášení do operačního systému, nebo se informujte o hotelích na celém světe. A pro laiky jsme navíc přibalili i dokument ve formátu PDF, popisující bezpečnost na PC.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Asijci na CeBITu útočí designem, hudbou a videem

11.03. - Všichni velcí výrobci telefonů se letos vrhli na MP3, ale ostatní firmy ještě neházejí flintu do žita. Naopak. Přenosné audio/video zařízení mohou sloužit jako další příklad asijského útoku.
autor: Jan KužníkRoman Všetečka
rubrika: Digitál

Ušetříte i při nákupu širokoúhlého LCD televizoru?

11.03. - Poté, co jsme si včera představili dvanáct LCD televizorů s poměrem stran 4:3, přišly dnes na řadu širokoúhlé LCD televizory. Vybrali jsme pro vás devět modelů s úhlopříčkou 66 cm a poměrem stran 16:9. Chcete vědět, jestli jsou i zde cenové rozdíly také tak markantní?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

AMD Turion představuje mobilních 64 bitů - a kde je Centrino?

11.03. - AMD vyhlašuje válku sadě Centrino. Překvapení na CeBITu - 64bitová mobilní platforma byla představena se všemi detaily, dokonce i s novým systémem jmen. A s Turionem se předvedly rovnou i první notebooky - Acer, Fujitsu Siemens či Packard Bell nabízí nepoznaný 64bitový výkon.
rubrika: Notebooky

Pirátské programy v počítačích - až 40 %

11.03. - Byl to neobvyklý dialog. Přes TV obrazovku a mikrofony v sále pražského Top hotelu včera účastníci konference o počítačovém pirátství komunikovali s člověkem, ze kterého viděli jen černou siluetu. Byl to podnikatel, jehož firmu vyšetřovala policie kvůli užívání nelegálních počítačových programů.
rubrika: Software

Autor:
  • Nejčtenější

K čemu „ty brýle od Applu“ vlastně jsou? Odpovídáme na překvapivý dotaz

v diskusi je 161 příspěvků

22. února 2024

K čemu to je? To byla nejčastější reakce na headset Apple Vision Pro pod článkem, kde jsme jej jako...

Návrat USA na Měsíc po více než 50 letech. První soukromý modul úspěšně přistál

v diskusi je 94 příspěvků

22. února 2024  16:09,  aktualizováno  23.2

Měsíční přistávací modul Nova-C pojmenovaný Odysseus se v pátek dostal na povrch Měsíce. Splnil tak...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pravda o mobilech. Profesor Vrba vysvětluje vliv záření na lidské zdraví

20. února 2024

Premium Francouzi vloni zakázali prodej celé série mobilních telefonů iPhone 12. Podle nich z přístrojů...

Lodní výzbroj na pásech. Sturmtiger používal náboje o hmotnosti 350 kg

v diskusi je 12 příspěvků

19. února 2024

Německý vůdce Adolf Hitler byl známý megaloman. V řadě případů nebyla při zavádění techniky do...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejvzdálenější sonda ve vesmírném prostoru neodpovídá. NASA neví, co s tím

v diskusi je 37 příspěvků

22. února 2024

Premium Je to více než deset let, co sonda Voyager 1 vyletěla jako první stále funkční lidský výtvor...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

OBRAZEM: Prvním uživatelem moderní německé houfnice by měla být Ukrajina

v diskusi je 63 příspěvků

25. února 2024

Mezi současné nejmodernější samohybné houfnice světa patří německá RCH 155. Osmikolové vozidlo má...

Amerika vzorem? Tak zaveďte prohibici, radili před 100 lety abstinenti politikům

v diskusi je 9 příspěvků

24. února 2024

V Československu začala před 100 lety debata o nadměrném pití alkoholu. 24. února 1924 o problému...

SpaceX se připravuje na třináctý start s posádkou, na palubě bude Rus

v diskusi jsou 3 příspěvky

24. února 2024

V rámci mise Crew-8 společnost SpaceX vyšle na začátku března již použitý Crew Dragon se čtyřmi...

I půl století po Apollu je přistání na Měsíci husarským kouskem. Proč?

v diskusi je 47 příspěvků

23. února 2024  18:14

Američané po více než 51 letech dosáhli povrchu přirozeného satelitu Země – Měsíce. Z laického...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...