Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Volání zdarma do Ameriky a další málo známé funkce sítě Google+

Na telefonní linky v USA můžete volat zcela zdarma díky poměrně skryté funkci Google Hangouts. V rámci videokonference také můžete s druhou stranou sdílet plochu nebo společně sledovat video. Sociální síť Google+ obsahuje řadu funkcí, které využijete, i když se k ní nechcete aktivně připojit.

Sociální síť společnosti Google zatím nepronikla do obecného povědomí tak jako Facebook. Ale o to více se Google snaží své "plusko" rychle vylepšovat. Nové funkce představuje doslova po tuctech.

Řadu z nich ovšem ocení jen skalní uživatelé sítě Google+, nebo lidé se zájmem o nové technologie, ti jsou ostatně na Google+ k vidění relativně častěji než na Facebooku. Vybrali jsme několik funkcí, které však můžete využívat v podstatě nezávisle na tom, zda sociální síť Google+ používáte, či nikoliv.

Google Voice Volejte do USA zcela zdarma

Volání na americké linky je přes Google Hangouts zdarma (Free call), musíte ovšem napřed nabít kredit.

V rámci setkání (Google Hangouts) můžete volat i na telefonní čísla. Tato služba dříve fungovala přes Google Voice. Podobně jako ve službě Skype si nabijete kredit a z toho se vám odečítají peníze během hovoru. V jednom případě se nám dokonce povedlo volat do USA, aniž bychom na nově založený účet nahráli jakékoli peníze (stačilo číslo karty, které jsme zadali pro Hudbu Google).

Při volání na pevné a mobilní linky v USA Google v současné době neúčtuje žádné poplatky. Ani po hodinovém hovoru si z kreditu nestrhl žádné peníze a na obrazovce svítí povzbudivé "Free call", tedy "Bezplatný hovor". Ceník volání do ostatních zemí je také celkem výhodný, ovšem po Evropě je obvykle levnější Skype. Hovory do USA jsou ale přes Hangout "v roce 2013 zdarma", takže zde Google vede. Není zatím zřejmé, zda bude tato akce pokračovat i nadále.

Volba volání se objeví teprve poté, co do vyhledávacího políčka Hangouts (vpravo nahoře) zadáte platné telefonní číslo.

Vzhledem k tomu, že Google zároveň nabízí refundaci neupotřebeného kreditu, tak jde o jednoduchý způsob, jak do Ameriky telefonovat prakticky zdarma. Kredit, který nahrajete, můžete využít na něco jiného, nebo si jej později dokonce nechat vyplatit zpět.

Nejen videokonference Sdílejte při setkání obrazovku

Google Hangouts samozřejmě slouží primárně k setkávání a videokonferencím. Kromě veřejných setkání, do kterých můžete pozvat i desítky dalších účastníků, jsou tu samozřejmě setkání soukromá, která snaží konkurovat nejoblíbenějšímu nástroji Skype.

Kromě standardních možností (přenos videa, hlasu, textu a souborů) nabízí Hangout i jednoduché sdílení obrazovky. Můžete tak například s partnerem přes internet zkonzultovat projekt, na kterém pracujete, nebo si vyžádat radu ohledně problémů, se kterým jste se setkali. Je to rozhodně rychlejší než vše popisovat způsobem "a pak je tu ještě další ikonka, vypadá jako červený obdélníček s bílým trojúhelníčkem".

YouTube společně Přes Hangout můžete sledovat video

Možná jste někdy s osobou na druhé straně drátu zkoušeli souběžně sledovat nějaký videoklip. Metoda "Tak pouštím, tři, dva, jedna, teď! " je sice jednoduchá, ale jakékoli pauzovaní nebo vracení se je velmi nepohodlné.

Pokud je ovšem video k dispozici na YouTube, můžete jej společně sledovat právě prostřednictvím Hangoutu. Oba účastníci setkání přitom mohou video pauznout či se v něm libovolné pohybovat a druhá strana vidí to samé. Ať už společně sledujete nezapomenutelný hudební klip, nebo analyzujete záběry z NASA, sdílení videa přes Hangout vám to usnadní. Nevýhodou samozřejmě zůstává vazba na YouTube, takže podobným způsobem nemůžete sledovat většinu filmů či seriálů.

Automatický upload Fotky z mobilu bez starostí

Pokud velkou část svých fotek pořídíte mobilním telefonem s Androidem, můžete si nastavit automatický upload snímků do cloudu právě na Google+. Společnost Google se totiž rozhodla přehodnotit svůj přístup k fotografiím a z Picasawebu se postupně stala alba v rámci Google+ (více zde).

V Nastavení Google+ lze změnit, jakým způsobem se budou automaticky upravovat nahrané fotky, nebo zda se vaše fotky budou ukazovat vašim známým apod.

Automatický upload fotek z mobilu vám umožní nestarat se o to, kde fotky jsou a kdy je z mobilu stáhnete. Vše funguje na pozadí, naštěstí s možností nastavit přenos pouze přes wi-fi, pokud za mobilní data platíte.

Možná se poprvé leknete, když se vaše soukromé fotky, které jste nedávno pořídili, objeví mezi událostmi a příspěvky na domovské stránce Google+. Jen malá ikonka vpravo nahoře prozrazuje, že jde o fotky, které sdílíte jen sami se sebou. Ale už je máte nahrané, takže pokud je chcete sdílet i s někým dalším, je to jednoduché.

Automatický GIF Ono se to hýbe!

Google se od Facebooku snaží odlišit různými maličkostmi. Některé si získají nečekanou popularitu, zvlášť když uvážíme, jaké zbytečnosti to jsou. Pokud pořídíte sérii fotografií, které jdou za sebou v rychlém sledu, Google+ se je pokusí spojit do animovaného obrázku (připomínající nyní opět populární pohyblivé obrázky GIF ).

Prakticky využít to můžete třeba k zachycení nálady v krajině, k rozpohybování scény ve městě nebo k zachycení různých výrazů v obličeji fotografované osoby. Původní fotky jsou samozřejmě stále přítomny, ale musíte se k nim proklikat.

Animované sekvence se vytvoří z fotografií, které byly pořízeny rychle za sebou. GIF obrázek uprostřed ukazuje animaci z fotografií herečky Jennifer Lawrence, jak si zkouší Google Glass.

Do budoucna se můžete těšit dokonce i na automatická videa  Pokud máte nastavený automaticky upload videí, Google se pokusí na základě jejich času, délky, dynamiky a informační hustoty o jejich sestřih, promícháni s fotografiemi a podkreslení hudbou. Výsledkem je krátké několikaminutové video - podívejte se na příklad.

Sice to není žádné umělecké dílo, ale někomu, kdo by na sestříhání stejně neměl čas, to může pomoci. Navíc lze výsledek funkce AutoAwesome i dále upravovat. Zatím je tato možnost připravena jen pro některé a postupně bude představována i dalším uživatelům.

Autor:
  • Nejčtenější

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi je 51 příspěvků

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

v diskusi je 11 příspěvků

15. května 2024

Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

v diskusi je 9 příspěvků

13. května 2024  20:34

Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

v diskusi je 15 příspěvků

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zemřel proslulý chemik Josef Michl, patřil k nejcitovanějším českým vědcům

v diskusi je 7 příspěvků

13. května 2024  18:02,  aktualizováno  19:21

Ve věku 85 let v pondělí zemřel český chemik Josef Michl. Informoval o tom Ústav organické chemie a...

Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

v diskusi nejsou příspěvky

21. května 2024

Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

HBO MAX se v noci proměnil v MAX. Nabídne víc obsahu za víc peněz

v diskusi je 22 příspěvků

21. května 2024  9:54

Služba videa na přání HBO MAX se v noci z pondělí na úterý proměnila ve službu MAX. S novou...

Kennedy ho vybral jako prvního černocha. Do vesmíru letěl až teď, v 90 letech

v diskusi je 12 příspěvků

21. května 2024  7:42

Do vesmíru ho vybral jako prvního černošského adepta už prezident John Kennedy. Na svůj let ale...

Americké bombardéry, kterým se „nepoštěstilo“ shodit bomby na nepřítele

v diskusi nejsou příspěvky

21. května 2024

Největším letounem z období druhé světové války se stal prototyp XB-19. Na něj a další zajímavé...

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Zásnubní šaty elegantní princezny. Spustily Kate efekt, návrhářku zničily

Seriál Když si jeho šaty oblékne některá z členek královské rodiny, obvykle to každý návrhář oslavuje jako životní úspěch....