Tipy na zajímavé weby: nakupte v obchodě a získejte část peněz zpět

aktualizováno 
Za nákup část peněz zpět umožňují získat specializované servery. Podívat se můžete i na nový portál pro cykloturisty, školáky by měl zaujmout web nabízející pomoc při hledání vzdělání a následné kariéry a tip dáme i na obchod se šílenými dárky.
Peníze - ilustrační foto

Peníze - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Peníze zpět za nákupy

Vratnépeníze.cz – www.vratnepenize.cz

Chcete za své nákupy získat peníze zpět? Pokud ano, pak se obraťte na servery zabývající se tzv. cashbackem. Jde totiž o portály, které vrací svým návštěvníkům část peněz za jejich on-line nákupy - jde až o několik procent z utracené částky.

Jedním z nich je například Vratnépeníze.cz, který registrovaným návštěvníkům nabízí při nákupech možnost střádat si peníze na speciálním účtu a při dosažení 300 Kč je částka vyplacena na bankovní účet. Vše funguje na základě provize ze zprostředkování obchodu. To znamená, že pokud navštívíte obchod, který má tento server ve své databázi, budete automaticky identifikováni, že jste přišli z něj, a po provedení nákupu dotyčný obchod převede určitou část peněz zpět do tohoto serveru.

Ten si nechá svoji provizi a vám z ní vyplatí poměrnou částku. Dalo by se říci, že jde o obdobu affilate marketingu (provozního systému). A kolik můžete získat zpět? Například u obchodů Mall.cz a Kasa.cz se vrácená provize pohybuje od půl procenta do tří procent a u Parfums.cz provize činí tři až šest procent.

Vratnépeníze.cz
Podobné
Levnějšínákup.cz – vydělejte na svých útratách
Slevonaut.cz – nakupujte a vydělávejte

Cykloturistika v Česku

Českojede.cz – www.ceskojede.cz

Češi jsou národem cyklistů. Na kolo u nás za poslední půlrok usedlo téměř pět milionů lidí a aktivních cyklistů (za rok ujedou alespoň 500 Km) je více než milion. Na zvýšený zájem Čechů o cykloturistiku reagovalo Ministerstvo dopravy projektem Českojede.cz.

Jeho cílem je zejména poskytnout informace českým cyklistům o možnostech cyklistiky ve všech regionech ČR. Do budoucna by mělo dojít i k rozšíření o pěší a vodní turistiku, in-line bruslení, terénní cyklistiku, ale i běžeckou turistiku. Stránka, která je postupně plněná daty, by měla za rok až dva nabídnout ucelený přehled. I proto se v některých krajích data nacházejí mimo portál, a návštěvník je tak přesměrován.

Českojede.cz
Podobné
Cyklotoulky.cz – cestování na kole
Schweizmobil.ch – nejen na kole po Švýcarsku

Podpora po školáky a absolventy

Infoabsolvent.cz – www.infoabsolvent.cz

Pro všechny žáky škol a následně absolventy vznikl tento informační systém. Nabízí totiž pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty.

Najdete zde nejen nabídku škol a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a ukázky reálných pracovních prostředí. Žákům základních škol tak může pomoci vybrat školu a obor vzdělání, absolventům začlenit se do pracovního procesu či řešit problémy při studiu. Zajímavá jsou videa, která pomohou uvědomit si, co všechno je potřebné při volbě povolání zvažovat.

Infoabsolvent.cz
Podobné
Info.edu.cz – portál o školství a vzdělání
Jobs.cz – přehled vysokých škol

Uwwwízlo v síti

Tisíce obyčejných, ale i technických hraček za opravdu nízké ceny, najdete v elektronickém obchodě Dealextreme.com. Ať už hledáte laciné příslušenství pro produkty Apple a počítače, USB hračky, ale i kosmetiku, věci pro sport a další, pak jste na správném místě.

Další obchod na internetu, který se však tentokrát zaměřuje na podivné, šílené, vědecké a další předměty, se jmenuje Thisiswhyimbroke.com. Nacházejí se v něm šílenosti jako hrnek ve tvaru toalety, Gameboy dress, průhledná kanoe, kráječ na pizzu ve tvaru lodi Star Trek Enterprise, bambusová klávesnice a mnoho dalšího.

Online-convertor.com nabízí všem majitelům elektronických čteček on-line konvertování souborů do formátu podporující konkrétní typ čtečky. Vstupním souborem může být ten s příponou TXT, DOC, PDF, HTML atd. Jako výstupní jsou k dispozici PDF, ePub, HTML, LIT, LRF, MOB atd. Pak stačí kliknout, soubor se nahraje, zkonvertuje a následně máte možnost si ho stáhnout. Na této stránce najdete i další konvertory (videa, audia, obrázky...).

Online-convertor.com
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Najdete na iDNES.cz