Test českých freemailů: je lepší e-mail Seznam.cz, nebo Klikni.cz?

Nejhorším testovaným českým freemailem je Tiscali.cz, největší množství doprovodných služeb nabízí Hotmail.cz, nejkomfortnější e-mailovou schránku vám poskytne Klikni.cz - takové jsou závěry našeho rozsáhlého testu.

E-mail | foto: Profimedia.cz

E-mail je velice osobní služba, a tak i požadavky jednotlivých uživatelů mohou být velice odlišné. Přesto lze tvrdit, že na základě našeho podrobného testování jsou vítězové i poražení jasně rozeznatelní. Souboje se zúčastnilo těchto sedm služeb: Atlas.cz, Centrum.cz, CoolHotmail.cz (technologie Hotmail od Microsoftu), Klikni.cz (technologie Gmail od Google), Seznam.cz, Tiscali.cz a Volny.cz

Seznam, Atlas a Centrum, předvádí na poli freemailů vyrovnaný souboj: nabízí (po odeslání registrační SMS) podobnou kapacitu (1 až 2 GB) schránky a velice podobnou ergonomii ovládání. Seznam, který jinak boduje jednoduchým ovládáním, se shodil svým děravým spamovým filtrem, který patří k nejhorším v testu.

Služby od Google (Klikni.cz) a Microsoftu (Hotmail) jsou o třídu výše. Nejenže nabízejí násobně větší kapacitu schránky, ale také mnohem lepší spamový filtr. V obou těchto parametrech se Klikni.cz umístilo na prvním místě a Hotmail na druhém. Obě služby jsou plně v češtině, dostupné zdarma a nabízejí i další služby. V obou případech se jedná o skutečné Web 2.0 aplikace, které nabízejí kromě mailu i chat, kalendář a další služby. Klikni působí na první pohled přehledněji, účet u Microsoftu zase umožňuje ovládání velice podobné desktopové aplikaci.

Volny.cz nabízí spolehlivé základní funkce a pravděpodobně dobře poslouží těm, kteří používají e-mail spíše sporadicky nebo kteří na něj nepřistupují přes webmail. Funkcemi ale za ostatními mírně zaostává. Otloukánkem našeho testu je pak Tiscali.cz, jehož vývoj se zmrazil na úrovni před několika lety. Tiscali nabízí pouze omezenou ochranu před nevyžádanou poštou - složku Spam si musí uživatel manuálně vytvořit, což je až nepochopitelně nepřívětivé. Pokud jste na tyto dvě služby zvyklí a vyhovují vám, pak asi nemáte důvod je měnit, novou e-mailovou schránku si ale založte raději jinde.


Tři nejlepší freemaily podle Technet.cz

.

Zatímco jednotlivé parametry freemailů lze mezi sebou velmi dobře porovnat, celkové pořadí se určuje nepoměrně hůře. Rozhodují drobnosti a do hodnocení se může promítnout i subjektivní postoj autora. To co někomu nevadí nebo vyhovuje, může jiného štvát. Následující žebříček tedy prosím berte jako názor redakce. Přesný a úplný obrázek o tom, který e-mail si založit, získáte po přečtení celého článku.

1. Klikni.cz - bez složitého nastavování poskytuje bezpečnou a velkokapacitní schránku. Má přívětivé ovládání a inovativní funkce. Největší předností je jeho kvalitní ochrana proti spamu. Gmail patří ke světové špičce.

2. Hotmail.cz - stejně tak i Hotmail (Live Mail), který je pro změnu vyvíjen společností Microsoft. Webové rozhraní je sice zcela odlišné od ostatních freemailů, zato se nápadně podobá desktopovým aplikacím, na které jsme zvyklí.

3. Na třetím míste by se mohl umístit kterýkoli z trojice Atlas.cz, Centrum.cz a Seznam.cz. Z těchto tří ukazuje náš test na těsné vítězství Atlasu, ale je to skutečně jenom zásluhou nízkého počtu doručených spamů.

Popravdě, daleko zajímavější, než co si myslíme my, je to, co si myslíte vy. Sdělte nám prostřednictvím dotazníku, jaký je váš názor, jaké jsou vaše zkušenosti s českými emailovými službami. Předem děkujeme. Výsledky uveřejníme v článku za dva týdny.Test

.
E-mail je nejpoužívanější službou na internetu - na celém světě je asi 1,3 miliardy uživatelů e-mailu a vymění si denně kolem dvou set miliard zpráv (asi dva miliony mailů za sekundu).V Česku pak máme podle statistik asi čtyři miliony uživatelů e-mailu, naprostá většina všech uživatelů internetu (86 %). Vedle firemních e-mailů jsou nejpoužívanější bezplatné služby, tzv. freemaily.

Zatímco před deseti lety se po těchto službách požadoval vlastně jen bezproblémový provoz a pochopitelné ovládání, moderní freemaily již musí nabízet mnohem více, aby uspokojily náročnější potřeby svých uživatelů. Otestovali jsme je podle následujících kritérií (po kliknutí na příslušný parametr se dostanete rovnou na danou kapitolu.

 • Kapacita: pamatujete, jak jsme kdysi byli vděční za deset megabajtů prostoru a 500 kb na přílohy? Dnes je taková kapacita zcela nedostatečná a nabídka ji naštěstí mnohonásobně převyšuje, někdy skoro o tři řády.
 • Komfort: i e-mail v prohlížeči může reagovat rychle jako desktopová aplikace. Jak jsou na tom české freemaily, nabízejí svižnou odezvu? Fungují ve všech majoritních prohlížečích?
 • Bezpečnost: ochrání vás služba před spamem, viry a dalšími bezpečnostními hrozbami?
 • Organizace: je složité vytvořit filtr, spravovat kontakty v adresáři, třídit došlou poštu a vyhledávat v ní?
 • Na čem záleží vám? Připravili jsme dotazník, který hledá odpověď na otázku, jaká služba je mezi českými uživateli nejoblíbenější a která se vyznačuje vysokou spolehlivostí. Jsme zvědavi na vaše zkušenosti a názory.


Testované freemaily - přehled

Do testu jsme zařadili sedm známých českých freemailových služeb:
(po kliknutí se dostanete přímo na vyhodnocení dané služby)


Založení schránky - Atlas.cz chce i datum narození

Prvním krokem je zřízení uživatelského účtu u daného poskytovatele. Zde jsou na tom všechny služby ještě relativně podobně. Musíte si zvolit své unikátní jméno a k němu doménu druhého řádu ("koncovku za zavináč"). Některé služby vám dají na výběr z více možností, zde vyčnívá především CoolHotmail s téměř padesáti doménami typu neradvstavam.cz, fandimslavii.cz nebo peknaholka.cz, což může někoho zaujmout, jiného odradit.

Při volbě hesla je již pravidlem, že vám systém napoví, zda jste vybrali dostatečně bezpečné heslo. Volny.cz heslo po založení zobrazí na monitoru nehvězdičkované, takže pozor na zvědavce za ramenem. Proti automatizovanému zakládání e-mailů bojuje u každého freemailového systému CAPTCHA (nutnost přepsat pomuchlaná písmena z obrázku), u atlas.cz a klikni.cz byla celkem těžká na rozluštění.

Založení e-mailového účtu je podmíněno souhlasem s podmínkami. Tiscali a Volny tyto podmínky zcela nepochopitelně nabízí pouze v PDF a Tiscali navíc váže na e-mail (zdánlivou) nutnost připojovat se přes Tiscali připojení. Pokud ale tuto možnost přeskočíte, na funkci to nemá vliv. Hotmail nenabídl podmínky v češtině, ale pouze v angličtině.

U Klikni.cz, Hotmail a Seznam souhlasíte nejen s podmínkami freemailové služby, ale i dalších služeb, což může vysvětlit jejich délku.

Délka podmínek

Údajů, které musíte vyplnit, obvykle mnoho není. Atlas.cz a Seznam.cz vás donutí vyplnit i datum narození, což nepovažujeme za nutné. Dále se budou některé služby zajímat o vaše zájmy, vše je naštěstí nepovinné. Po dokončení registrace se můžete rovnou přihlásit. Výjimkou je Volny.cz a Centrum.cz, kde založení schránky chvíli trvalo a pokus o okamžité přihlášení skončil v případě Volny.cz chybou, v případě centrum.cz velice dlouhou prodlevou (mohlo se jednat o náhodu).

Jak vypadá založení schránek - video

Parametry služeb

První představu o tom, jakou schránku jsme u jednotlivých poskytovatelů získali, nám mohou poskytnout právě parametry služeb. V době, kdy se poštou běžně posílají fotografie, je důležitá nejen celková kapacita schránky, ale také maximální velikost přílohy.

 Služba kapacita schránky příloha (MB)  POP3  IMAP4 
Atlas.cz 

15 MB
(1 GB po sms)

10  ano ano 
Centrum.cz  15 MB
(2 GB po sms)
15 
(v rámci centrum.cz mnohem více)
ano  ne 
CoolHotmail.cz  5 GB  neuvedeno ano ano
Klikni.cz  7 GB 20  ano  ano 
Seznam.cz 

10 MB
(2 GB po sms)

13  ano  ne 
Tiscali.cz 50 MB neuvedeno ano ano(?)
Volny.cz 250 MB  ano  ne 

Kapacita

Co se týče velikosti schránky, jednoznačně vede sedmigigový Klikni.cz (Gmail byl svého času první, kdo představil gigovou schránku). Také Hotmail se svými pěti gigabajty boduje. Původní české freemaily nabízejí jeden či dva gigabajty, ovšem až po odeslání sms žádosti o rozšíření schránky. Tiscali a Volny nabízejí pouze 50, respektive 250 MB, což je v dnešní době na hranici použitelnosti (pokud nestahujete všechny maily přes POP3) a lze označit za zápor. Volny nabízí ještě 50 MB navíc v úschovně, pro uschování souborů lze koneckonců využít i prostor na Hotmailu.

Spamový filtr - nejúspěšnější je Klikni.cz, nejhorší Tiscali.cz

Podle odhadů tvoří nevyžádaná pošta 70 - 90 % všech e-mailů. Procházení došlé pošty a třídění zrn od plev patří k nenáviděným činnostem, a dobrý spamový filtr má tedy pro uživatele velkou přidanou hodnotu. Filtr musí umět nejen vyřadit spamové zprávy plné supervýhodných nabídek nebo obtížné softwarové havěti, ale také nevyhodit důležitou zprávu od instituce nebo přátel ze zahraničí (false positive).

K otestování spamových filtrů jsme do testovaných schránek přesměrovali několik již nepoužívaných e-mailových adres a po týdnu spočítali, kolik spamů který spamový filtr odchytil a kolik jich propustil.

Nevyžádané e-maily


Nejlépe dopadl Klikni.cz, jehož spamový filtr přehlédl pouhé dva e-maily, velice dobře si vede také Hotmail a Atlas. Výsledek Seznamu je zcela neuspokojivý, přehrabovat se ve spamu a hledat v něm skutečné e-maily zabírá zbytečně mnoho času. U Tiscali spamový filtr pouze doplní slovo SPAM do předmětu, ale nevyřadí zprávu z doručené pošty (lze to nastavit pomocí filtru manuálně). Ani pak ale není příliš úspěšný a označí cca desetinu spamů. Volny zcela nepochopitelně počítá "počet nepřečtených zpráv" včetně mailů ve spamovém koši. Jedině spamfiltry Atlasu a Centra označily za spam po jedné zprávě, která mezi nevyžádanou poštu nepatřila.

Bohatě lze spamový filtr nastavovat u Hotmailu, Centra a u Volny. Klikni a Atlas umožňují vytvářet whitelist filtry (adresy, ze kterých nikdy nechodí spam) a blacklist (adresy, ze kterých chodí jenom spam).

Ochrana proti virům

Kromě obtížného spamu je tu také nebezpečí virů, ať už v podobě spustitelných souborů, maker nebo ActiveX prvků či XSS. Testování antivirů je nesnadná záležitost, ale rozhodli jsme se je alespoň poškádlit a do schránek jsme rozeslali virus "Email-Worm.MSWord.Byboom". Jak si s ním schránky poradily?

 • Centrum zobrazilo textovou hlášku antiviru NOD32 o nebezpečné příloze
 • Hotmail sdělil, že "Přílohy, obrázky a odkazy byly v této zprávě z důvodu bezpečnosti zablokovány." Používá antivir Trend Micro
 • Klikni.cz takovýto virus vůbec do schránky nepustilo a odesílateli jej vrátilo s chybovou hláškou.
 • Na Atlas, Tiscali, Seznam a Volny virus nedorazil, aniž by se zobrazila chybová hláška

Lze tedy říci, že ochrana proti virům funguje u všech freemailů na alespoň základní úrovni.

Práce s maily

Co se dá vylepšit na psaní mailu? Mnoho věcí. Třeba už samotný výběr adresáta: nikoho nebaví pamatovat si adresy. Všechny maily umožňují práci s adresářem, přesto jsou i zde rozdíly - e-mail od Microsoftu umí adresář velice dobře synchronizovat s Outlookem (import adres z Outlooku už dlouho je standardní funkce u všech freemailů), Klikni zase vytváří automatické seznamy často používaných kontaktů, které pak nabízí v levém sloupci a také v našeptávači přímo při psaní adresy. Seznam, Centrum, Atlas i Volný umožňují přidání kontaktů do adresáře na základě filtrů, Tiscali sice také umí filtry, ale je pro práci s Adresářem.

Důležitá je také funkce automatického ukládání - psát znovu téměř dokončený e-mail jenom kvůli nějakému výpadku je zoufale demotivující. Zatím spíše výjimkou je kontrola pravopisu.

  Adresář  Kontrola pravopisu  Možnosti formátování zprávy  Automatické ukládání  Výběr odesílatele  Funguje tlačítko zpět  Průběžné nahrávání příloh 
 Atlas  *** ne   *** ano (?)  ne  ano  ano 
 Centrum  **** ne  *** ano  ne  ne  ne 
 Hotmail  **** ne   *** ne  ano  někde  ano 
 Klikni  **** ano   *** ano  ano  ano  ano 
 Seznam  *** ano,i doplnění diakritiky   *** ne  ne  ano  ne(?) 
 Tiscali  ** ne   ne ne  ne  ne  ne 
 Volny  *** ano   *** ano  ano  někde  ne 

.

Čtení e-mailů

Snad nejčastější činnost jsme si nechali nakonec. I zde se najdou rozdíly. Každá služba umožňuje procházet stránky se seznamem došlých zpráv, řadit tyto zprávy podle data přijetí či podle odesílatele a tyto zprávy otevírat. Centrum, Klikni a Seznam zobrazují kromě předmětu také náhled e-mailu.

Při procházení otevřených e-mailů lze navigovat pomocí odkazů "předchozí" a "další". Klikni navíc umožňuje zapnout klávesové zkratky, a procházet tak e-maily pomocí K (předchozí) a J (další). Hotmail zase umožňuje živý náhled, je tedy zobrazen zároveň seznam zpráv i obsah vybrané zprávy.

Pro třídění používají různé služby různé metody:

 • Atlas, Hotmail, Seznam a Volny umožňují vytvářet vlastní složky a do nich přesouvat e-maily (i pomocí filtrů)
 • Klikni a Centrum používá tzv. štítky. Výhodou je, že lze připojit více štítků k jednomu e-mailu. Seznam umožňuje obarvit zprávu jednou ze tří barev. Klikni umožňuje hvězdičkování zpráv.

U Klikni navíc existuje kromě možnosti smazat také možnost Archivovat - tím zpráva zmizí z Doručených zpráv, ale je stále k nalezení, buď pomocí štítku, nebo pomocí vyhledávání, případně přes odkaz Všechna pošta.

Atlas, Seznam, Klikni i Hotmail zobrazují náhledy přijatých souborů. Centrum, Klikni a Seznam umožňují stáhnout všechny přílohy naráz v komprimovaném formátu, což v případě více souborů výrazně šetří čas.

Souhrnný přehled jednotlivých freemailů

Atlas.cz

Tento portál má sice možná svá nejlepší léta již za sebou, ale e-maily nadále fungují, nyní pod servery Centrum.cz, nicméně nadále odděleně. K funkčnosti nelze mít větší výhrady. Fulltextové vyhledávání funguje až 24 hodin po jeho aktivaci. Za jednu SMS v ceně šesti korun lze kapacitu navýšit na dostačující 1 GB.

Atlas - doručené

Z přídavných funkcí můžeme jmenovat pouze poznámkovník a svého druhu provázání s ICQ, se kterým Atlas spolupracuje.

Atlas - čtení


Klady a zápory

+ jednoduché ovládání

+ jeden z lepších spamových filtrů

+ přehledný design

- chybí mobilní přístup

- pomalé indexování schránky

- menší kapacita

Atlas - nastavení
Centrum.cz

Další z klasických českých služeb, která má naději na další vývoj. Funkcionalita je dobrá, trochu to kazí horší výkon antispamového filtru. Používání je celkem rychlé, možnosti vyhledávání a třídění bohaté. Design je příjemný a přehledný, jakýsi mix mezi Atlasem a Gmailem (Klikni).

Centrum - doručené

Další služby? Kromě zápisníku, podobného tomu u Atlasu, se stejným jménem přihlásíte i do dalších služeb portálu Centrum.cz.

Centrum - nastavení


Klady a zápory

+ poměrně jednoduché ovládání

+ přehledný design

+ velká kapacita (2 GB po poslání SMS)

+ mobilní přístup

- slabší spamový filtr

- chybí IMAP4 (oprava: IMAP je dostupný za poplatek 50 Kč na 15 měsíců)

Centrum - mobilníHotmail.cz

Světový hráč a tedy i o třídu vyšší kvalita služeb. Kromě e-mailu můžete přes Live účet přistupovat k mnoha dalším službám od Microsoftu, například k Live Spaces pro sdílení informací a dat. Email je kvalitní, v Internet Exploreru navíc podporuje rozšířené funkce (například kliknutí pravým tlačítkem podobně jako v desktopovém Outlooku, a především funguje "táhni a pusť").

Hotmal - čtení

Spamový filtr skončil v testu hned na druhém místě, výborný výsledek. Trochu nás zklamala absence automatického ukládání rozepsané zprávy, což je funkce, kterou bychom u tak propracovaného freemailu čekali, na druhou stranu není vůbec jednoduché si zprávu omylem smazat. Celkově jde o jednu ze špičkových služeb v testu, zahraniční vývoj je zde znát.


Klady a zápory

+ velice rychlé ovládání

+ pokročilé funkce, bohaté nastavení

+ extrémní kapacita (5 GB)

+ kvalitní adresář

+ další služby vázané na stejné přihlašovací jméno

+ mobilní přístup (složitější nastavování)

+ snadné nastavení zprávy "jsem na dovolené"

+ kvalitní spamový filtr

+ možnost volby vzhledu

+ možnost spravovat více mailů z jednoho místa

- není k dispozici IMAP

- ne vše funguje v alternativních prohlížečích

- chybí možnost automatického ukládání


Hotmail - nastavení

Klikni.cz

Mailová služba Klikni.cz využívá "motor" od společnosti Google a nabízí tak kompletní Google Mail (Gmail). Čeští uživatelé se pochopitelně mohou přihlásit také přímo na Gmail.com, na Klikni ale získají adresu s českou koncovkou a zázemí portálu Klikni.cz (patří do rodiny projektů iDNES.cz). Co se týče e-mailu, nenajdeme u Klikni žádné odlišnosti od Gmailu, což je dobrá zpráva - jde totiž rozhodně o jeden z nejkvalitnějších freemailu na světě. Obrovská kapacita 7 GB (a stoupá) v kombinaci s kvalitním vyhledáváním a přehlednou správou zpráv znamenala ve své době revoluci ve webovém rozhraní e-mailů.

Klikni - doručené

Pro českého uživatele bude jistě jedním z největších plusů opravdu kvalitní spamový filtr. Dále je to možnost procházet e-maily velice rychle, neboť Gmail je skutečná Web 2.0 aplikace a reaguje svižně na pokyny uživatele. Navíc se neustále vyvíjí a přidává stále další služby. Uživatelé spolu například mohou kromě psaní mailů také chatovat, součástí je propracovaný kalendář a možnost upravovat dokumenty (DOC, XLS a další) on-line. Škoda, že nejsou do Klikni integrovány také další služby, třeba Google Reader. I tak jde pravděpodobně o nejlepší freemailovou službu v našem testu.

Klikni - nastavení


Klady a zápory

+ velice rychlé ovládání

+ pokročilé funkce, bohaté nastavení

+ obrovská kapacita (7 GB a stále stoupá)

+ doplňkové služby: kalendář, dokumenty, chat

+ mobilní přístup

+ snadné nastavení zprávy "jsem na dovolené"

+ vynikající spamový filtr

+ klávesové zkratky pro procházení a třídění zpráv

+ snadné třídění

+ možnost spravovat více mailů z jednoho místa

+ IMAP

+ kontrola pravopisu

- spamový filtr nelze vypnout

- mohlo by obsahovat více Google služeb

Klikni - mobilní přístupSeznam.cz

Pokud vám bude ovládání Seznam E-mailu připadat podobné tomu Gmailovému, nejste daleko od pravdy. Seznam E-mail prošel před několika lety redesignem a proměnil se k nepoznání, mnohé z těchto změn byly notně inspirovány Gmailem. Seznam E-mail je zřejmě nejpoužívanější český freemail, což s sebou nese i zápory - bývá na něj nejvíce stížností. Během testování jsme s ním problémy neměli. Kapacita stoupne po odeslání SMS na dostatečné 2 GB. Některé nepochopitelné problémy nastaly při fulltextovém vyhledávání (nemluvě o tom, že jej nemohou využít ti, kteří neposlali "zvětšující" smsku).

Seznam - doručené

Design je přehledný a ovládání je svižné. Seznam rozhodně patří ke kvalitním freemailům. Pokazil si to ale děravým spamovým filtrem - druhý nejhorší výsledek v testu jej připravil o medailové pozice. Se stejným uživatelským jménem a heslem můžete přistupovat na mnohé další služby portálu Seznam.cz, jako jsou Spolužáci, Lidé apod.

Seznam - nastavení


Klady a zápory

+ rychlé ovládání

+ mnoho funkcí, dobré možnosti filtrování

+ velká kapacita (po odeslání sms)

+ mnoho dalších služeb portálu

+ mobilní přístup přes Java aplikaci

+ možnost vybírat více mailů z jednoho místa

+ možnost volby vzhledu

+ kontrola pravopisu

- místy problematické vyhledávání

-  slabý spamový filtr

- zprávy napovídají, že dochází k výpadkům


Tiscali.cz

Mail na portálu Tiscali slouží zřejmě jen jako nutný doplněk podobného portálu. Zvládá základní funkce, ale mnoho dalších nenabízí. O přehledném designu se nedá mluvit, nová zpráva se otevírá v novém okně, stejně tak přidávané přílohy.

Tiscali - doručené

Pro začátečníky je služba nepřehledná, pro pokročilé nenabízí dostatek funkcí. Ochrana před spamem jakoby neexistovala. Služba je použitelná, nicméně spíše pro občasné vyzvednutí pošty přes webmail, jinak se raději držte POP3. Nebo jiné služby.


Klady a zápory

+ málo funkcí může být pro někoho i výhoda

- malá kapacita

- nepřehledné ovládání 

- mizerná ochrana před spamem

- žádné pokročilé funkce


Tiscali - nastavení

Volny.cz

Nenápadná služba, která už je na trhu také snad od začátku českého internetu. Od té doby příliš nepokročila, nicméně jednoduché ovládání může mnoho lidí považovat za velkou výhodu. Ochrana před spamem je na slušně průměrné úrovni, mezi netradiční funkce patří jenom úschovna.

Volny - doručené

Pokud budete používat Volny.cz jen pro přístup k poště přes POP3, nenarazíte asi na žádné problémy (to platí i pro Tiscali, mimochodem). A pokud budete občas potřebovat přístup k mailu přes web, tak to s Volny zvládnete. Ale pro rozsáhlejší práci s poštou skrze prohlížeč to také není ten správný kandidát.

Volny - nastaveníKlady a zápory

+ méně funkcí, snadné ovládání

+ relativně spolehlivý spamový filtr

+ kontrola pravopisu, automatické ukládání

- menší, ale dostatečná kapacita

- nepřehledné ovládání  Poznámky k testu

Test jsme prováděli na ADSL připojení k internetu na středně výkonném stroji. Pro testování jsme použili Firefox 3, Internet Explorer 7 a Operu 9.5. Všechny schránky byly založeny pouze pro účely tohoto testu a po dokončení testování budou zrušeny.


Jak jste se svým emailem spokojeni vy?

Připravili jsme pro vás dotazník, jehož prostřednictvím nám můžete sdělit, jak jste spokojeni se svým freemailem vy.

Jsme si vědomi, že víc hlav víc ví, a jde nám o vaše poznatky z každodenního používání e-mailů. Těšíme se na vaše postřehy a názory.

Dotazník je již uzavřen. Děkujeme čtenářům za jejich odpovědi!

Autor:
 • Nejčtenější

Vtipně překonali „neřešitelný problém“, astronauti na ISS jsou nadšení

v diskusi je 32 příspěvků

27. února 2024  14:16

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Udržet se třeba půl roku v uzavřeném nehostinném prostoru v dobré psychické i fyzické kondici je...

Chytrý telefon nahradí kartičkami a televizorem. Nevíme, zda nejdou pozdě

v diskusi je 15 příspěvků

28. února 2024  9:21

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Překlenout „digitální propast“ mezi těmi, co mohou a nemohou, případně umí a neumí se snaží německý...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

To že má nahradit recepční? Největší exponát vyvolal spíš rozpaky

v diskusi je 12 příspěvků

26. února 2024  9:30

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Velký zájem a údiv v různém smyslu slova vzbudil v předvečer veletrhu Mobile World Congress exponát...

I půl století po Apollu je přistání na Měsíci husarským kouskem. Proč?

v diskusi je 82 příspěvků

23. února 2024  18:14

Američané po více než 51 letech dosáhli povrchu přirozeného satelitu Země – Měsíce. Z laického...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Drahé, nebo předražené? Televizor Sony ukazuje kouzlo špičkových přístrojů

v diskusi nejsou příspěvky

1. března 2024

Stejně velký televizor se shodným rozlišením můžete koupit za desetinu ceny, stejně velký OLED...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Na trh přijde tak za rok, ale už víme, jak bude chytrá elektronika vypadat

v diskusi je 1 příspěvek

2. března 2024

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Chcete-li nahlédnout do blízké budoucnosti spotřební elektroniky, prohlédněte si nabídku prototypů...

Robopes do každé rodiny. Čínské modely kopírují jeden druhého

v diskusi je 8 příspěvků

1. března 2024

Barcelona (od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Nahradí robotičtí mazlíčci ty skutečné? Několik firem už pracuje na tom, aby se tak skutečně stalo....

Drahé, nebo předražené? Televizor Sony ukazuje kouzlo špičkových přístrojů

v diskusi nejsou příspěvky

1. března 2024

Stejně velký televizor se shodným rozlišením můžete koupit za desetinu ceny, stejně velký OLED...

T-Mobile se chystá na festivaly. Mobilní vysílač zprovozní za 30 minut

v diskusi je 6 příspěvků

29. února 2024

Barcelona (Od zpravodaje Technet.iDNES.cz) Festivaly, koncerty, velké sportovní události, demonstrace… Velká shromáždění lidí generují...

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...