Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Podívejte se na pět nejlepších českých začínajících webových stránek roku 2008

Psát si svoje zážitky přímo na cestách umožňuje OnTheRoad.to. Díky Telfa.cz si můžete založit vlastní telefonní ústřednu, přes Glogster.com lze upravovat profily na sociálních sítích nebo si vytvářet své vlastní stránky. Byly vyhlášeny nejlepší start-up projekty letošního roku.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - Stupně vítězů | foto: Profimedia.cz

Na veletrhu WebExpo 2008 byly k vidění přednášky předních českých a slovenských programátorů, webdesignérů, marketingových specialistů a dalších odborníků zabývajících se webem. Součástí byla doprovodná soutěž nazvaná Startup Show. Prostřednictvím ní bylo možné přihlásit do soutěže zajímavé a nadějně se vyvíjející weby a projekty na internetu, které jsou vyvíjené nebo vedené z tuzemska a k jejich spuštění došlo po 1. 1. 2007. O pořadí přihlášených projektů pak rozhodovala odborná porota. My vás s pěticí těch nejlepších webových projektů za letošní rok seznámíme.

1. místo: Stále na cestách
OnTheRoad.to - www.ontheroad.to
Cestovatelům slouží mnoho serverů. Mohou na nich načerpat informace o zajímavých místech nejen v ČR, ale i v cizině, podívat se na fotografie, cestopisy a další rady a postřehy jiných návštěvníků. Toto vše umí i OnTheRoad.to a ještě něco navíc.

Tak například díky této službě můžete ze své cesty informovat všechny návštěvníky serveru prakticky ihned a nemusíte to tedy nechávat až na dobu, kdy přijedete domů. Stále tak zůstanete v kontaktu s ostatními návštěvníky, a navíc jim můžete zasílat zážitky on-line a oni vám naopak zase třeba radit. Zadáte plán své cesty (služba vám ji pomůže naplánovat) na mapě a pak ji už pouze plníte – pošlete foto, MMS, video, text či audiozáznam. Váš plán se zaktualizuje a ostatní mají šanci ihned vidět, kde se nyní nacházíte, a vy se můžete podělit o své zážitky bezprostředně po jejich prožití. Informace můžete ukládat nejen z telefonu, ale třeba i z instant messengera (Yahoo, GTalk, MSN, AOL, ICQ, Jabber atd.) nebo e-mailové adresy, a přitom nemusíte nic platit, protože služba je zdarma. Služba pak automaticky zmenší zaslané fotografie, překonvertuje video, vytvoří miniatury apod. a umístí je do vaší cesty. Dokonce máte k dispozici i svoji URL adresu ve tvaru http://jmenoprijmeni.ontheroad.to.

OnTheRoad.to


2. místo: Virtuální telefonní ústředna
Telfa.cz – www.telfa.cz

Mít vlastní telefonní ústřednu, a přitom neutrácet peníze za zařízení či snad operátorku. Je to i váš sen? Pokud by se vám hodila do vaší firmy či dokonce domů, pak by se vám mohl zamlouvat projekt Telfa.cz.

Jde totiž o virtuální telefonní ústřednu. V blízké době si v ní bude možné (zatím pracuje v omezeném režimu) registrovat vlastní telefonní číslo, které se může stát vaším call centrem konfigurovatelným přímo přes web. Podobně jako na klasické ústředně si pak budete moci nastavit, co se stane po dovolání se kohokoliv na toto číslo. Vytočí-li někdo vaše tel. číslo, může uslyšet vzkaz či informace, kam je možné se dále přepojit, a služba jej tam i přesměruje (zadáte pouze číslo telefonu či mobilu). Jestliže volaný ve vaší firmě nezvedá telefon nebo je již po pracovní době, opět můžete nastavit pravidlo, co se má stát. Hodit by se v tomto případě mohla třeba hlasová nahrávka v nepřítomnosti. Ta vám dokonce může založit nový úkol do systému Flempo, takže se můžete ujistit, že se na požadavek nezapomnělo. Aktuální stav Telfa.cz je takový, že běžící verze demonstruje její aktuální možnosti. Tato zkušební verze dává k dispozici pouze jedno číslo (musíte si ho ve službě zaregistrovat), na které lze volat a nelze ho měnit, vámi nakonfigurovaný plán tedy uslyšíte pouze vy, pokud na testovací číslo zavoláte.

Telfa.cz


3. místo: Práce podle vašeho potěšení
Správnýkrok.cz – www.spravnykrok.cz

Tak jako před nějakou dobou rozvířil projekt Bezrealitky.cz stojaté internetové vody s realitními servery, pokouší se nyní o něco podobného projekt Správnýkrok.cz, a to v případě burzy s nabídkou práce. Vznikl totiž nový server s pracovními nabídkami, který si klade za cíl být efektivnější a vylepšit stav tuzemského pracovního trhu.

Život je příliš krátký na to být ve špatném zaměstnání, ale změnit ho není jen tak. Správné rozhodnutí vyžaduje správné informace a nástroje. V obojím je dnes na pracovním trhu mezera, kterou se projekt snaží vyplnit. Možná že i vás při vyhledávání nového místa na pracovních serverech trápí problém, že jsou vám nabízeny inzeráty firem, které více zaplatí za inzerci, a ne ty, které jsou pro vás relevantní. Anebo že se nedá vyhledávat práce podle kritérií, které vás zajímají, jako jsou plat, firemní benefity apod. A právě tímto směrem se snaží jít Správnýkrok.cz. Objevují se na něm inzeráty bez reklam a zaplacených uveřejňovaných pozic a zadání inzerátu je zcela zdarma. Výsledky vyhledávání jsou přitom řazené podle toho, co vás zajímá – pozice s nejvyšším platem a nejblíže zadané lokalitě se vypisují jako první. Možné je také hledat podle dovedností, popisu firmy, nabízeného platu, firemních benefitů. Inzeráty lze dále seřadit dle vzdálenosti od bydliště, zobrazit na přehledné mapě, a dokonce lze i odhadnout dojezdovou vzdálenost do nového zaměstnání autem.

Správnýkrok.cz


4. místo: Blogovací systém pro náctileté
Glogster.com – www.glogster.com

Dnes bloguje prakticky kdokoliv. Nejen lidé, kteří na internetu tráví většinu svého času, ale také novináři, známé osobnosti a v neposlední řadě i děti. A právě pro ně je určena služba se zajímavým názvem Gloster.com.

Pod ním se schovává nový trend Glogging (Glogování) a formát tzv. Glog, kterým je možné mixovat video, grafiku, fotky, hudbu, text a umožňuje buď tuning profilů na sociálních sítích (Myspace, Facebook, Hi5, Friendster, Bebo atd.), nebo mít vlastní profil přímo na Glogster.com. V praxi to pak znamená, že uživatel - díky vzhledu a funkcím zřejmě především náctiletý – má možnost sestavit si svoji vlastní stránku ve flashi přesně podle svých představ. Nakliká si do ní to, co chce, a dále ji potom spravuje, chatuje s jinými uživateli. Přináší neomezené sebevyjádření bez znalosti technologií a grafických postupů.

Glogster.com


5. místo: Sdílení a prezentace pro školy
Tahuti.cz – www.tahuti.cz

Sdílet a prezentovat data se vyplatí v různých oborech. Například toto zcela jistě platí ve školství. A tak vznikl projekt s prvky Web 2.0 aplikací Tahuti.cz.

Tato služba umožňuje školám okamžitě sdílet vybraná data pomocí intuitivního uživatelského rozhraní, a to ve čtyřech krocích. Jednoduše stačí naplnit agendu školy nebo třídy rozvrhy tříd, suplováním, známkami, úkoly, omluvenkami, předměty a dalšími informacemi. Pak vyberete data, jež chcete bezpečně sdílet s vašimi studenty, učiteli, rodiči nebo třídami. Následně je analyzujte a prezentujete. Systém lze používat např. k zadávání úkolů, absencí, ohlašování písemek, posílání omluvenek nebo plnit výukovými materiály. Na obsahu povinné i nepovinné školské agendy se tedy průběžně podílejí všichni členové komunity.

Tahuti.cz


  • Nejčtenější

Aerolinky ruší tisíce prázdninových letů. Pilot vysvětluje proč

Tisíce zrušených letů, mnohahodinové fronty, vyčerpaný personál ostřelovaný výpověďmi. Současné letectví je v těžké...

Kladivo na ruské dělostřelectvo. HIMARS se zapojil do bojů

Americký dělostřelecký systém HIMARS, po kterém Ukrajina volá už několik týdnů, byl konečně dopraven k bojujícím...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Stop pro letoun F-35? Švýcaři prověřují podezřelé nesrovnalosti v tendru

Úspěšné tažení letounů F-35 Evropou v roce 2021 pokračovalo ve Finsku a Švýcarsku. V alpské zemi se však nad nákupem...

Slovenské ministerstvo popřelo, že by chtělo koupit stíhačky F-35 místo F-16

Válka na Ukrajině významně rozhýbala mezinárodní obchod se zbraněmi. Mnoho zemí se najednou cítí být ohroženo tak, jak...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Toto se Applu fakt povedlo. Udivující výkon v tichém chladném kabátku

Vyzkoušeli jsme počítač Apple Mac Studio M1 MAX s monitorem Display Studio. Zatímco o skvělém počítači můžeme říci, že...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  • Další z rubriky

Facebook čelí skandálu, že nechal očerňovat čínského konkurenta TikTok

V rámci konkurenčního boje se využívají všechny dostupné prostředky včetně PR kampaní a lobbingu. Nyní vyšlo najevo, že...

Proč používat e-mail na jedno použití

Dočasná, respektive jednorázová e-mailová adresa nabízí možnost, jak využít elektronickou poštu v případě, že nechcete...

Válka znovu zažehla posedlost donekonečna surfovat špatnými zprávami

Situace posledních týdnů znovu vynesla do popředí jeden nezvyk používání internetu, kterému se velice dařilo už v...

Nová komunitní online mapa má pomoct ukrajinským uprchlíkům u nás

Komunita vývojářů Česko.Digital a startup Mapotic vyvinuli společně komunitní mapu pro ukrajinské uprchlíky Umapa....

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Kladivo na ruské dělostřelectvo. HIMARS se zapojil do bojů

Americký dělostřelecký systém HIMARS, po kterém Ukrajina volá už několik týdnů, byl konečně dopraven k bojujícím...

Někde bědují nad benzinem, jinde už hladoví. Zdražování pociťují lidé všude

To, že je všechno dražší a že pravděpodobně bude ještě o něco hůř, se rozhodně netýká jen Česka. Britský deník The...

Tradiční hluboká orba vadí Bruselu. Čeští farmáři mohou přijít o peníze

Premium Jarní ječmen, který se používá v pivovarnictví a sladařství, ztratí kvalitu. Česká pole už nebudou jako dřív a farmáře...

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Herečka Eva Josefíková se o víkendu tajně vdala

Herečka Eva Josefíková (32) se na Instagramu pochlubila šťastnou novinkou. Během romantického obřadu řekla své ano...