Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

aktualizováno 
Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit konkrétní otázku, získat radu či odpověď na něco, s čím si nevíte rady, může pomoci web Odpovědi.cz. A nabídku levnějších movitých i nemovitých věcí najdete na Portáldražeb.cz.

Ilustrační foto - formuláře | foto: Creative Commons

On-line dotazníky rychle

Click4survey.cz – www.click4survey.cz

Průzkum pro rozjezd podnikání, podklady pro diplomovou práci, posbírat potřebnou zpětnou vazbu, zkrátka možnost získat názor od lidí umožňuje tato služba. Je zaměřena na výzkumy veřejného mínění. Po registraci zdarma máte možnost listovat v otázkách a dávat na vědomí jejich tazatelům svůj názor.

Click4Survey je propracovaný nástroj, který umožňuje komplexní realizaci a vyhodnocení on-line dotazníků. Chcete-li tak znát názor lidí či vybrané specifikované skupiny, máte možnost vytvořit si do 30 sekund vlastní on-line dotazník, formulář či anketu. Zadáním otázek, kdy si respondenti mohou seřadit položky podle preferencí, to nekončí. Také styl dotazníku je totiž možné přizpůsobit a navíc se postarat o jeho distribuci k respondentům (odkazem na webu, poslání e-mailem, nasdílením na sociálních sítích apod.). A samozřejmě nechybí automatické vyhodnocení a tvorba závěrečné zprávy.

Click4survey.cz
Podobné weby
Survio.com – tvorba dotazníků
Vyplňto.cz – řešení pro on-line průzkumy

Získejte odpověď na otázku

Odpovědi.cz – www.odpovedi.cz

Hledáte-li možnost, kde byste dostali odpověď na otázku, se kterou si nevíte rady, potom možná využijete diskusní fóra specializovaných webů věnující se dané problematice. Pokud nevíte, na které se obrátit, zkuste tuto službu.

Odpovědi.cz je místo, kde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti. V rozsáhlé databázi je prostřednictvím vyhledávače a klíčových slov možné najít odpověď na vaši otázku (pokud již byla zodpovězena). Jestliže přece jen nebyla položena či zodpovězena, tak ji položte a získejte odpověď od ostatních uživatelů serveru. A naopak, pokud znáte odpověď na otázku položenou jinými uživateli, podělte se o svoje znalosti a zkušenosti a odpovězte na ně v nejrůznějších kategoriích. V nich se nachází filtr pro lepší zobrazení a nastavení řazení. Registrací navíc získáte možnost hodnotit odpovědi a komunikovat s jinými uživateli. Pokud chcete sledovat pouze vybraná témata, můžete využít nástroje následování a pomocí záložky Můj stream zobrazit právě ty informace, které vás zajímají nejvíce.

Odpovědi.cz
Podobné weby
Poraďte.cz – poradna pro jakoukoliv otázku
Poradna.net – československá poradna

Portál dražeb

Portáldražeb.cz – www.portaldrazeb.cz

Tento web slouží ke zveřejnění dražeb nemovitostí, movitých věcí a podniků prováděných soudními exekutory. Je součástí Centrální evidence exekucí. Co lze pořídit v dražbě za zlomek ceny?

Na portálu není možné se dražby zúčastnit. Má pouze informativní charakter. O záznamech se dozvíte řadu informací včetně vyvolávací ceny, dražební jistiny či data a místa konání. Filtrovat lze jak podle krajů, tak podle nemovitostí, movitostí či firem. Před konáním dražby konkrétních položek se tak lze podívat, co je k dispozici, a následně se o nich dozvědět více informací včetně vyvolávacích cen, způsobu a místa dražby, kde se bude odehrávat.

Podobné weby
Exdražby.cz – dražené nemovitosti
Okdražby.cz – připravované dražby

Uwwwízlo v síti

Která hudba nyní frčí v USA, Velké Británii, Austrálii či zcela někde jinde? Nejen toto prozradí web Top40-charts.com. Pravidelně zveřejňuje žebříčky vybraných zemí (český chybí) včetně toho z celého světa. Hudbu je možné poslouchat a k dispozici je i žebříček top videoklipů.

Nakupujete-li nové oblečení či boty a neznáte svoji velikost, je dobré se podívat do tabulek podle rozměrů pro určení velikosti. Zápasíte-li s velikostmi, pak navštivte stránku Tabulkavelikostí.cz. Na ní najdete tabulky velikosti oblečení a bot. Podle naměřených hodnot zjistíte tu svoji velikost, a tak si snadněji můžete objednat zboží on-line.

Od roku 2012 je na základě nařízení Soudního dvoru Evropské unie možné získat licence k počítačovým programům legálně i z druhé ruky. Mnoho zakoupených licencí totiž zůstává nevyužitých, což je škoda. Proto vzniklo místo, kde je možné tyto licence koupit za mnohem nižší cenu než v případě zcela nového softwaru. Po vzoru západních zemí i Česká republika začíná objevovat tyto možnosti. Tím lze šetřit, a přitom získat plnohodnotné licence k Windows, MS Office apod. Tento způsob nákupu je výhodný především pro firmy. Podívejte se na to, co je dostupné a jak probíhá prodej použitého softwaru na webu SoftwarePro.

Dá se věřit tomu, co říkají čeští politici? Jestliže si nejste jisti, potom zavítejte na web Demagog.cz. V České republice jde o unikátní nezávislou factcheckingovou platformou, která má za cíl kultivovat veřejnou debatu v naší zemi, a to zejména prostřednictvím ověřování faktických tvrzení politické elity.

Demagog.cz
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Další z rubriky

Exkluzivní síť pro 2,3 miliardy. 15 let Facebooku očima Zuckerberga

Facebook slaví desáté narozeniny. Podívejte se s námi na to nejdůležitější z...

Už patnáct let uplynulo od spuštění sociální sítě TheFacebook.com na Harvardově univerzitě. Dříve exkluzivní síť se...

Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu

Ilustrační foto - internet

Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat...

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Najdete na iDNES.cz