Tipy na weby: speciální adventní kalendář pro děti či elfské videopřání

aktualizováno 
Děti milují adventní kalendáře. Jeden interaktivní se otevřel na internetových stránkách dětského kanálu Déčko. Dospělí si mohou užít zábavu a ještě k tomu netradičně popřát elfským videopřáním a nechybí ani další stránky s vánoční tématikou.

Dečko.českátelevize.cz/advent | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Adventní kalendář ČT

Dečko.českátelevize.cz – http://decko.ceskatelevize.cz/advent

Kalendář provede den po dni zvyklostmi a historií Vánoc prostřednictvím zábavných vzdělávacích her. Grafické ztvárnění vytvořila již tradičně Lucie Lomová, tentokrát do podoby romantického městského nábřeží. Scéna tentokrát přináší nejen sváteční, ale také slavnostní náladu prvních československých Vánoc. V kalendáři se nacházejí hry k novým i starším pořadům a vánočním pohádkám České televize. Zahrát si je možné třeba hru s populárními ovečkami a špunty, připravit se na Mikuláše s Kouzelnou školkou, zahrát si hru k nové pohádce Čertí brko nebo porazit s Maťáky čísložrouty. Vzniká také speciální stránka oblíbených vánočních her z předchozích ročníků. Kromě toho kalendář přináší komiks o Ježíškovi, koledy a dětské pořady s adventní a vánoční tematikou. A nechybí ani Tradičník, rubrika věnovaná vánočním zvykům nebo galerie obrazů slavných umělců. Kromě obyčejných měšťanů a jejich dětí se na scéně objeví také významné osobnosti, jako například Eduard Štorch a Ema Destinnová. Chybět nebude ani samotný Tomáš Garrigue Masaryk. Kalendář bude k dispozici do Tří králů, tedy do 6. ledna 2019.

Dečko.českátelevize.cz/advent
Podobné weby
Vánocevesvětě.com – jak se slaví Vánoce ve světě
MilujiVánoce.cz – jak přežít Vánoce v klidu

Vytvořte si elfské videopřáníčko

Elfyourself.com – www.elfyourself.com

Přáníčka se již mnoho let posílají v elektronické podobě. Přes jedenáct let tak již můžete činit i díky povedené službě, kterou najdete na Elfyourself.com. S léty nestárne, naopak získává na popularitě a je nadále vylepšována. Můžete si naklikat netradiční přání, ve kterém budete účinkovat i vy a vaši nejbližší. Ve videu na vás budou koukat vaše obličeje a postavy ukážou, jaké kreativní tanečky umíte, aniž byste o tom věděli. Pasovat sami sebe do role elfů s tváří na různých filmečcích je velmi snadné. Stačí se prokázat uživatelským účtem na Facebooku či Instagramu, zde vyberete až pět obličejů z vašich nahraných fotografií, anebo je nahrajete z PC či vytvoříte pomocí webové kamery. V dalších krocích je umístíte myší (zoomujete, otočíte) do výřezu hlav postaviček. Využít všech pět obličejů není nutné, filmeček se podle toho přizpůsobí. Nyní kliknutím na tlačítko Add Greeting zadejte text, který bude sloužit jako přání od vás na závěr videa. Jakmile máte vše připraveno, kliknete dole na tlačítko Lets Dance! Na této stránce je k dispozici na 20 druhů tanečních kreací podle hudby. Zvolte jednu z nich a začněte se kochat. Výsledek lze buď stáhnout (za poplatek 45 Kč), nebo nasdílet na Facebooku, Twitteru či Pinterestu. Doporučujeme však také využít možnost odeslat video jako vánoční přáníčko prostřednictvím e-mailu. V neposlední řadě lze využít sdílení pomocí odkazu či prostřednictvím EMBED kódu na své webové stránky. A pro milovníky smartphonů a tabletů dobrá rada na závěr: k dispozici jsou i aplikace pro iOS a Android zařízení.

Elfyourself.com
Podobné weby
Portablenorthpole.com – vytvořte si přáníčko od Santa Clause
Vánoční-přáníčka.cz – oblíbená vánoční přáníčka

Web o Vánocích

KouzelnéVánoce.cz – www.kouzelnevanoce.cz

Připravit si krásné Vánoce můžete i díky tomuto webu. Najdete na něm pro každého něco. Nejmenší pohádky, omalovánky a ti větší koledy, zvyky, hry atd.

Začít by se mělo dárky. Češi jsou zvyklí je nechávat na poslední chvíli, ale díky internetu se je už řada z nás naučila nakupovat s předstihem a někteří začínají i v září. Na webu najdete speciální sekci s jednotlivými tipy pro mámu, tátu, dědu, babičku či kamaráda. Vše je roztříděno podle druhu a tipy reflektují aktuálně populární dárky v obchodech. Asi nejzajímavější sekce se nachází pod označením O Vánocích. Zde na vás čeká řada článků o zvycích, výzdobě, dekoracích, jak strávit Vánoce a ještě více. Nechybí ani vánoční zábava formou tipů na koledy, pohádky, omalovánky, vtipy či hry a filmy. A jestliže se vám zdá, že vám chybí nějaký druh cukroví, či se třeba teprve chystáte začít s pečením, potom zavítejte do sekce vánoční cukroví.

KouzelnéVánoce.cz
Podobné weby
YouTube.com – Vánoce na YouTube
Abradio.cz – pusťte si rádio Koleda

Uwwwízlo v síti

Kapr je tradiční štědrovečerní pochutina. Jak na něj, se dozvíte na webu Českýkapr.cz. Přečíst si můžete nejen tipy, jak ho správně usmrtit, ale jak ho vyfiletovat, naporcovat a třeba ho tentokrát také připravit na jiný způsob podle několika receptů.

Pokud byste letos chtěli vlastní adventní kalendář, tak ho můžete mít vytvořený za jedno odpoledne. Kolegové z Hobby.idnes.cz připravili návod na jeden takový, který vydrží léta.

Důležitá je i adventní výzdoba. Nemusíte nutně kupovat velké množství věcí, abyste vykouzlili správnou vánoční atmosféru. Tip, včetně dvou videí, jak si vystačit s málem, najdete v tomto článku.

Hobby.idnes.cz

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Pozor na e-mail s VydanaFaktura.zip. Chce vám ukrást peníze

Ochraňte si počítač před virem

Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Druhý porod: Jen 16 měsíců po prvním
Druhý porod: Jen 16 měsíců po prvním

Jak jsem rodila druhé dítě jen 16 měsíců po prvním.

Najdete na iDNES.cz