Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

aktualizováno  12:27
Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu aktivit můžete provádět v cloudovém prostředí a na místo spouštění aplikací je obsluhovat přímo z internetového prohlížeče.

Ilustrační foto - cloud | foto: Creative Commons

Microsoft Office Online

Office.live.com – www.office.com

Možnost používat Word, Excel, PowerPoint, Outlook či další známé kancelářské aplikace online je dnes běžnou praxí. Balík Microsoft Office nemusí být pouze formou aplikace a za poplatek. Existuje i verze pro internetové prohlížeče a díky ní si navíc nemusíte dělat těžkou hlavu s archivací dokumentů.

Pro vstup na portál Office.com, kde se nacházejí aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, OneDrive, Skype, Kalendář, Lidé a Sway, musíte mít vytvořený účet u společnosti Microsoft. Ten vám zaručuje kancelář přístupnou odkudkoliv v dosahu internetu. 

Internetové služby této aplikace jsou téměř k nerozeznání od těch klasických. Word online poslouží více než dobře na editaci a formátování textu. U obrázků a tabulek zvládne jen základ a nenabízí například sledování změn v dokumentu. 

U Excelu si musíte vystačit s tvorbou snadných grafů a PowerPointu s ilustracemi a kliparty. Online verze tak obsahují sice jakési odlehčené verze zmíněných desktopových aplikací, ale pro nenáročné použití postačující. 

Potěšující je jistě i to, že aplikace jsou v češtině a ve Wordu funguje kontrola gramatiky. Díky propojení s další službou Microsoftu OneDrive umožní uložit až 5 GB dokumentů zdarma. Služba neslouží jako náhrada placeného balíku či služby Office 365, ale především má pomoci umožnit spolupráci na sdílených dokumentech v reálném čase.

Office.live.com
Podobné weby
Zoho.com – online kancelářské aplikace
Google.docs.com – kancelář od Google

Grafika od Adobe online a zdarma

Photoshop.com - www.photoshop.com/tools

Adobe kromě klasických aplikací, které je možné využívat na základě předplatného, také rozšiřuje své aktivity v cloudu. Vybrané nástroje nabízí online formou. Dobrým příkladem je internetový fotoeditor pro úpravu grafiky a fotografií.

Služba Adobe Photoshop Express Editor (není v češtině) je dostupná komukoliv, kdo chce editovat, ukládat, organizovat a prezentovat digitální grafiku, zejména fotografie. Má základní paletu pro úpravu snímků jako odstranění kazů a efektu červených očí, převedení na černobílou verzi, oříznutí, změnu velikosti snímku a mnoho dalších. Také obsahuje několik filtrů jako rozostření, rozpixelování. 

S editorem se pracuje pohodlně. Po nahrání fotografie (v JPG formátu o maximální velikosti 16 megapixelů) na levé straně najdete sadu 22 nástrojů pro následnou úpravu. Pod záložkou se jich nachází dalších deset, díky kterým lze přidávat text, bubliny, či různé obrázky z galerie podle zaměření. V souvislosti s tímto má Adobe Photoshop Express Editor také funkce jako je Pop Color, která v obraze vybere objekt, ztlumí barvy pozadí fotografie a umožní uživateli změnit barvy objektu tak, aby vystupoval ze stránky. 

Efekty Sketch pomáhají změnit fotografie, aby vypadaly jako kresby, funkce Distort umožňuje deformovat rysy obličeje nebo objekty v obraze a dosáhnout komických nebo uměleckých efektů. Zpětné uložení probíhá opět do počítače. Zde bychom přivítali možnost upravený snímek rovnou nasdílet. Pro použití editoru musíte povolit v browseru Flash.

Photoshop.com
Podobné weby
Pixlr.com – online editor obrázků
Photopea.com – výkonný btimapový editor přímo v prohlížeči (rozhovor)
Picmonkey.com – snadná editace fotografií

Konvertování souborů on-line

Online-convert.com – www.online-convert.com

JPG, GIF, MP3, OGG, AVI, MKV, DOCX, ODT. Existuje celá řada různých souborů. Každý slouží pro něco jiného a řada z nich potřebuje k práci s nimi specifický program. Ať už musíte používat audio, video, obrázky, dokumenty, elektronické knihy, komprimační archivy a hash soubory ve vámi oblíbené aplikaci, můžete toho docílit jejich zkonvertováním webovou službou Online-convert.com.

Ta na jednom místě pro jejich převod do potřebné podoby má vše potřebné. Stačí si vybrat, co chcete konvertovat a do jakého souboru/formátu/kontejneru. K dispozici je celkem osm převodníků. Tak například pokud potřebujete stažené video ve flash formátu převést do kontejneru AVI, stačí v části Video converter vybrat Convert to AVI. Tlačítkem Vybrat soubor vyberete umístění souboru na datovém úložišti, nebo využijete adresního řádku a cestu k videu na internetu můžete zadat přímo. 

Níže je možné nastavit rozlišení videa, počet snímků za sekundu, jeho kvalitu, upravit kvalitu audia. Podle typu souboru se možnosti u jednotlivých převodníků liší. Na závěr kliknete na Convert file. Začne nahrávání videa do služby (zobrazí se rychlost, a kolik času ještě zbývá do kompletního nahrání). Pak dojde ke zkonvertování a soubor se automaticky nabídne k uložení do PC. Možné je také nechat si poslat e-mail, ve kterém naleznete odkaz pro stažení zkonvertovaného souboru.

Online-convert.com
Podobné weby
Zamzar.com – konverze desítek souborů
Convertfiles.com – konvertor různých souborů

Uwwwízlo v síti

Na Worldpenis.tadaa-data.de najdete údaje o délce pánských penisů. Jde o senzaci, i když podle některých zdrojů by délky měly být ověřené, a tudíž opravdu reálné. Češi si v ní v porovnání s jinými zeměmi nestojí vůbec špatně.

Ať už vyrážíte na pobyt v Česku či do zahraničí, možná by se vám hodil srovnávač cen za ubytování ve vybraných zemích světa. Najdete ho v portále Tixik.com. K dispozici je přes 600 tisíc ubytovacích zařízení v 63 tisících destinacích s možností je rovnou i zamluvit.

Webová aplikace Internet Intelligence Map představuje jednoduchý způsob, jak sledovat fungování internetu a získat přehled o případných problémech a narušeních, ať už jsou důsledkem přírodních katastrof, státních zásahů nebo jiných příčin. Aplikace skýtá informace o internetovém připojení v jednotlivých zemích na základě řady parametrů/protokolů (traceroute, BGP, dotazy DNS) v jediném panelu. Díky tomu lze např. dále analyzovat dopady jednotlivých problémů v různých částech světa.

Internet Intelligence Map

Aktualizace: Doplnili jsme tip na editor Photopea.

 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Vědci nejspíš objevili nový druh člověka. Žil před 50 tisíci lety

Kost z prstu zřejmě nově objeveného druhu člověka, Homo luzonensis. (11.4.2019)

Vědci nejspíš objevili další druh člověka. Ten žil na ostrově Luzon na Filipínách před 50 tisíci lety. Podle jejich...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

Další z rubriky

Facebook zapnul systémy, které mají omezit šíření dezinformací

Ilustrační snímek

Facebook vyhlásil tři hlavní postupy, jejichž pomocí zintenzivní boj proti falešným zprávám. Spočívají v odstraňování...

Facebook ukáže, podle jakého klíče řadí zprávy na hlavní stránce

Facebook prozradí, jak řadí příspěvky a zprávy na hlavní stránku.

Facebook hodlá poodhalit algoritmus, který řadí zprávy a příspěvky na hlavní stránce. Nová funkce je součástí snahy o...

Sociální síť Google+ začala rušit uživatelské účty

Logo Google Plus

Podle dříve zveřejněných plánů začíná od úterý mazání účtů na sociální síti Google+.

Najdete na iDNES.cz