Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

aktualizováno  12:27
Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu aktivit můžete provádět v cloudovém prostředí a na místo spouštění aplikací je obsluhovat přímo z internetového prohlížeče.

Ilustrační foto - cloud | foto: Creative Commons

Microsoft Office Online

Office.live.com – www.office.com

Možnost používat Word, Excel, PowerPoint, Outlook či další známé kancelářské aplikace online je dnes běžnou praxí. Balík Microsoft Office nemusí být pouze formou aplikace a za poplatek. Existuje i verze pro internetové prohlížeče a díky ní si navíc nemusíte dělat těžkou hlavu s archivací dokumentů.

Pro vstup na portál Office.com, kde se nacházejí aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, OneDrive, Skype, Kalendář, Lidé a Sway, musíte mít vytvořený účet u společnosti Microsoft. Ten vám zaručuje kancelář přístupnou odkudkoliv v dosahu internetu. 

Internetové služby této aplikace jsou téměř k nerozeznání od těch klasických. Word online poslouží více než dobře na editaci a formátování textu. U obrázků a tabulek zvládne jen základ a nenabízí například sledování změn v dokumentu. 

U Excelu si musíte vystačit s tvorbou snadných grafů a PowerPointu s ilustracemi a kliparty. Online verze tak obsahují sice jakési odlehčené verze zmíněných desktopových aplikací, ale pro nenáročné použití postačující. 

Potěšující je jistě i to, že aplikace jsou v češtině a ve Wordu funguje kontrola gramatiky. Díky propojení s další službou Microsoftu OneDrive umožní uložit až 5 GB dokumentů zdarma. Služba neslouží jako náhrada placeného balíku či služby Office 365, ale především má pomoci umožnit spolupráci na sdílených dokumentech v reálném čase.

Office.live.com
Podobné weby
Zoho.com – online kancelářské aplikace
Google.docs.com – kancelář od Google

Grafika od Adobe online a zdarma

Photoshop.com - www.photoshop.com/tools

Adobe kromě klasických aplikací, které je možné využívat na základě předplatného, také rozšiřuje své aktivity v cloudu. Vybrané nástroje nabízí online formou. Dobrým příkladem je internetový fotoeditor pro úpravu grafiky a fotografií.

Služba Adobe Photoshop Express Editor (není v češtině) je dostupná komukoliv, kdo chce editovat, ukládat, organizovat a prezentovat digitální grafiku, zejména fotografie. Má základní paletu pro úpravu snímků jako odstranění kazů a efektu červených očí, převedení na černobílou verzi, oříznutí, změnu velikosti snímku a mnoho dalších. Také obsahuje několik filtrů jako rozostření, rozpixelování. 

S editorem se pracuje pohodlně. Po nahrání fotografie (v JPG formátu o maximální velikosti 16 megapixelů) na levé straně najdete sadu 22 nástrojů pro následnou úpravu. Pod záložkou se jich nachází dalších deset, díky kterým lze přidávat text, bubliny, či různé obrázky z galerie podle zaměření. V souvislosti s tímto má Adobe Photoshop Express Editor také funkce jako je Pop Color, která v obraze vybere objekt, ztlumí barvy pozadí fotografie a umožní uživateli změnit barvy objektu tak, aby vystupoval ze stránky. 

Efekty Sketch pomáhají změnit fotografie, aby vypadaly jako kresby, funkce Distort umožňuje deformovat rysy obličeje nebo objekty v obraze a dosáhnout komických nebo uměleckých efektů. Zpětné uložení probíhá opět do počítače. Zde bychom přivítali možnost upravený snímek rovnou nasdílet. Pro použití editoru musíte povolit v browseru Flash.

Photoshop.com
Podobné weby
Pixlr.com – online editor obrázků
Photopea.com – výkonný btimapový editor přímo v prohlížeči (rozhovor)
Picmonkey.com – snadná editace fotografií

Konvertování souborů on-line

Online-convert.com – www.online-convert.com

JPG, GIF, MP3, OGG, AVI, MKV, DOCX, ODT. Existuje celá řada různých souborů. Každý slouží pro něco jiného a řada z nich potřebuje k práci s nimi specifický program. Ať už musíte používat audio, video, obrázky, dokumenty, elektronické knihy, komprimační archivy a hash soubory ve vámi oblíbené aplikaci, můžete toho docílit jejich zkonvertováním webovou službou Online-convert.com.

Ta na jednom místě pro jejich převod do potřebné podoby má vše potřebné. Stačí si vybrat, co chcete konvertovat a do jakého souboru/formátu/kontejneru. K dispozici je celkem osm převodníků. Tak například pokud potřebujete stažené video ve flash formátu převést do kontejneru AVI, stačí v části Video converter vybrat Convert to AVI. Tlačítkem Vybrat soubor vyberete umístění souboru na datovém úložišti, nebo využijete adresního řádku a cestu k videu na internetu můžete zadat přímo. 

Níže je možné nastavit rozlišení videa, počet snímků za sekundu, jeho kvalitu, upravit kvalitu audia. Podle typu souboru se možnosti u jednotlivých převodníků liší. Na závěr kliknete na Convert file. Začne nahrávání videa do služby (zobrazí se rychlost, a kolik času ještě zbývá do kompletního nahrání). Pak dojde ke zkonvertování a soubor se automaticky nabídne k uložení do PC. Možné je také nechat si poslat e-mail, ve kterém naleznete odkaz pro stažení zkonvertovaného souboru.

Online-convert.com
Podobné weby
Zamzar.com – konverze desítek souborů
Convertfiles.com – konvertor různých souborů

Uwwwízlo v síti

Na Worldpenis.tadaa-data.de najdete údaje o délce pánských penisů. Jde o senzaci, i když podle některých zdrojů by délky měly být ověřené, a tudíž opravdu reálné. Češi si v ní v porovnání s jinými zeměmi nestojí vůbec špatně.

Ať už vyrážíte na pobyt v Česku či do zahraničí, možná by se vám hodil srovnávač cen za ubytování ve vybraných zemích světa. Najdete ho v portále Tixik.com. K dispozici je přes 600 tisíc ubytovacích zařízení v 63 tisících destinacích s možností je rovnou i zamluvit.

Webová aplikace Internet Intelligence Map představuje jednoduchý způsob, jak sledovat fungování internetu a získat přehled o případných problémech a narušeních, ať už jsou důsledkem přírodních katastrof, státních zásahů nebo jiných příčin. Aplikace skýtá informace o internetovém připojení v jednotlivých zemích na základě řady parametrů/protokolů (traceroute, BGP, dotazy DNS) v jediném panelu. Díky tomu lze např. dále analyzovat dopady jednotlivých problémů v různých částech světa.

Internet Intelligence Map

Aktualizace: Doplnili jsme tip na editor Photopea.

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Další z rubriky

YouTube ztíží použití tlačítka dislike, aby se nezneužívalo

YouTube

YouTube vyzkouší, jak omezit vliv uživatelů, kteří se vyžívají v klikání na tlačítko s palcem dolů.

Google věnoval miliony dolarů Wikipedii. Ví, že ji bude potřebovat

Společnost Google věnovala otevřené internetové encyklopedii Wikipedia miliony...

Firma Google věnovala další tři miliony dolarů (přes 67 milionů korun) neziskové organizaci Wikimedia, provozovateli...

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Najdete na iDNES.cz