Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

aktualizováno 
Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A přesun z jednoho místa na druhé je možný díky interaktivní mapě na Mapy.idos.cz.

Ilustrační foto - sníh | foto: Creative Commons

Web o lyžích a lyžování

Snow.cz – www.snow.cz

Tento portál o lyžích a snowboardech nabízí řadu zajímavých článků, diskusní fórum, ale také kalendář, sněhové zpravodajství, informace o střediscích (v Česku, Německu, Švýcarku, Francii, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii a dalších státech). Areály navíc nabízí k prohlédnutí na webkamerách, a tak si každý může udělat reálný názor, jak to v nich vypadá. Pro lepší přehlednost jsou střediska řazena podle zemí a následně do oblastí. V detailu potom nechybí informace o sjezdových tratích, lanovkách a vlecích, výšce a typu sněhu, otevírací době či kontakty a historie výšky sněhu. K dispozici je předpověď počasí, fotogalerie, videogalerie či soutěže. Načerpat zde můžete i informace o tom, jak lyžovat, podle čeho vybírat vybavení a ani nechybí testy a recenze.

Snow.cz
Podobné weby
Skinet.cz – sníh, počasí a ubytování na horách
Lyžařská-střediska.cz – lyžařská střediska v ČR

Od lyžařů pro lyžaře

Kamzasněhem.cz – www.kamzasnehem.cz

Nejde jen o další server o sněhu. Tento se věnuje především běžeckému lyžování a navíc ho pomáhají vytvářet sami lyžaři.

KamZaSněhem.cz tak přináší zprávy o aktuálních sněhových podmínkách v ČR. Jde o jeden z nejnavštěvovanějších českých webů zaměřených primárně na běžecké lyžování, obsahuje však i informace ze sjezdovek. Kromě zpráv od lyžařů nechybí oficiální informace o sněhových podmínkách. Hlavním posláním serveru však je, aby byly informace sdíleny se všemi a aby se daly rozumně dohledat. Není totiž jednoduché najít přesné informace, jak to v jednotlivých stopách opravdu vypadá, a po příjezdu k nim často po dlouhé cestě už je na to pozdě. Na mapě ČR si lze vybrat zájmovou oblast. Ta obsahuje základní informace a následně se u nich zobrazují vložené texty od běžkařů. Obsahují krátké, zato však potřebné informace a doplněny mohou být i o fotografie. Nechybí ani zajímavé rady a tipy pro lyžaře.

Kamzasněhem.cz
Podobné weby
Bíléstopy.cz – aktuální stav běžeckých tras
Holidayinfo.cz – mapa informace o lyžařských areálech

Veřejná doprava a vlaky na mapě

Mapy.idos.cz – http://mapy.idos.cz

Idos.cz je web umožňující naplánovat dopravu z bodu A do bodu B, třeba právě na hory. Má však ještě jednu interaktivní verzi, která se nachází na Mapy.idos.cz a rovnou na mapovém podkladě nabízí snadné plánování a obsahuje i další informace.

Stačí zadat, odkud a kam cestujete (musíte vybrat, zda vlakem, či MHD konkrétního města), který den a v kolik hodin a následně se dozvíte nejen nejbližší spoje a podrobnosti o nich, ale také se vykreslí trasa na mapě, a to včetně zastávek, a pokud na ně kliknete, tak i odjezdy. Vítáme i funkci, kdy kliknete do mapy a vyberete výchozí a následně koncový bod a aplikace najde nejvhodnější nejbližší spojení. Podle úrovně přiblížení mapy jsou zobrazovány buď všechny zastávkové sloupky uzlu, nebo je zobrazena jedna společná ikona pro celou skupinu zastávek. Dráhy jednotlivých spojů mají barvu odpovídající druhu dopravy. Vyhledané spojení je možné uložit jako odkaz do záložek prohlížeče.

Mapy.idos.cz
Podobné weby
Jízdní-řády.cz – jízdní řády v Evropě
Bileto.cz – vyhledání nejlepších spojů

Uwwwízlo v síti

Marketéři, kreativci a produkční se snaží zaujmout netradičními a pestrými nápady. Mnohdy vzniknou zajímavé projekty. Například ve městech tak lze zahlédnout překvapivé billboardy a další prvky, které jsou součástí městské marketingové kampaně. Na webu Darkroastedblend.com se takových případů nachází více než dost.

Od roku 2012 je na základě nařízení Soudního dvoru Evropské unie možné získat licence k počítačovým programům legálně i z druhé ruky. Mnoho zakoupených licencí totiž zůstává nevyužitých, což je škoda. Proto vzniklo místo, kde je možné tyto licence koupit za mnohem nižší cenu než v případě zcela nového softwaru. Po vzoru západních zemí i Česká republika začíná objevovat tyto možnosti. Tím lze šetřit, a přitom získat plnohodnotné licence k Windows, MS Office apod. Tento způsob nákupu je výhodný především pro firmy. Podívejte se na to, co je dostupné a jak probíhá prodej použitého softwaru na webu SoftwarePro.cz.

S problematikou správného nasvícení scény se trápí nejeden fotograf. Každý má osvědčený recept a každý sahá po jiných prostředcích. Někdo používá světla a jiný blesky. Na webu StroBox.com najdete zajímavý archiv snímků, u nichž je připojen náčrtek použitého osvětlení, a k dispozici jsou také videa z fotografování, kde je vše názorně ukázáno.

StroBox.com
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

Ilustrační foto - sníh

Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A...

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Najdete na iDNES.cz