Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

aktualizováno 
Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A přesun z jednoho místa na druhé je možný díky interaktivní mapě na Mapy.idos.cz.

Ilustrační foto - sníh | foto: Creative Commons

Web o lyžích a lyžování

Snow.cz – www.snow.cz

Tento portál o lyžích a snowboardech nabízí řadu zajímavých článků, diskusní fórum, ale také kalendář, sněhové zpravodajství, informace o střediscích (v Česku, Německu, Švýcarku, Francii, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii a dalších státech). Areály navíc nabízí k prohlédnutí na webkamerách, a tak si každý může udělat reálný názor, jak to v nich vypadá. Pro lepší přehlednost jsou střediska řazena podle zemí a následně do oblastí. V detailu potom nechybí informace o sjezdových tratích, lanovkách a vlecích, výšce a typu sněhu, otevírací době či kontakty a historie výšky sněhu. K dispozici je předpověď počasí, fotogalerie, videogalerie či soutěže. Načerpat zde můžete i informace o tom, jak lyžovat, podle čeho vybírat vybavení a ani nechybí testy a recenze.

Snow.cz
Podobné weby
Skinet.cz – sníh, počasí a ubytování na horách
Lyžařská-střediska.cz – lyžařská střediska v ČR

Od lyžařů pro lyžaře

Kamzasněhem.cz – www.kamzasnehem.cz

Nejde jen o další server o sněhu. Tento se věnuje především běžeckému lyžování a navíc ho pomáhají vytvářet sami lyžaři.

KamZaSněhem.cz tak přináší zprávy o aktuálních sněhových podmínkách v ČR. Jde o jeden z nejnavštěvovanějších českých webů zaměřených primárně na běžecké lyžování, obsahuje však i informace ze sjezdovek. Kromě zpráv od lyžařů nechybí oficiální informace o sněhových podmínkách. Hlavním posláním serveru však je, aby byly informace sdíleny se všemi a aby se daly rozumně dohledat. Není totiž jednoduché najít přesné informace, jak to v jednotlivých stopách opravdu vypadá, a po příjezdu k nim často po dlouhé cestě už je na to pozdě. Na mapě ČR si lze vybrat zájmovou oblast. Ta obsahuje základní informace a následně se u nich zobrazují vložené texty od běžkařů. Obsahují krátké, zato však potřebné informace a doplněny mohou být i o fotografie. Nechybí ani zajímavé rady a tipy pro lyžaře.

Kamzasněhem.cz
Podobné weby
Bíléstopy.cz – aktuální stav běžeckých tras
Holidayinfo.cz – mapa informace o lyžařských areálech

Veřejná doprava a vlaky na mapě

Mapy.idos.cz – http://mapy.idos.cz

Idos.cz je web umožňující naplánovat dopravu z bodu A do bodu B, třeba právě na hory. Má však ještě jednu interaktivní verzi, která se nachází na Mapy.idos.cz a rovnou na mapovém podkladě nabízí snadné plánování a obsahuje i další informace.

Stačí zadat, odkud a kam cestujete (musíte vybrat, zda vlakem, či MHD konkrétního města), který den a v kolik hodin a následně se dozvíte nejen nejbližší spoje a podrobnosti o nich, ale také se vykreslí trasa na mapě, a to včetně zastávek, a pokud na ně kliknete, tak i odjezdy. Vítáme i funkci, kdy kliknete do mapy a vyberete výchozí a následně koncový bod a aplikace najde nejvhodnější nejbližší spojení. Podle úrovně přiblížení mapy jsou zobrazovány buď všechny zastávkové sloupky uzlu, nebo je zobrazena jedna společná ikona pro celou skupinu zastávek. Dráhy jednotlivých spojů mají barvu odpovídající druhu dopravy. Vyhledané spojení je možné uložit jako odkaz do záložek prohlížeče.

Mapy.idos.cz
Podobné weby
Jízdní-řády.cz – jízdní řády v Evropě
Bileto.cz – vyhledání nejlepších spojů

Uwwwízlo v síti

Marketéři, kreativci a produkční se snaží zaujmout netradičními a pestrými nápady. Mnohdy vzniknou zajímavé projekty. Například ve městech tak lze zahlédnout překvapivé billboardy a další prvky, které jsou součástí městské marketingové kampaně. Na webu Darkroastedblend.com se takových případů nachází více než dost.

Od roku 2012 je na základě nařízení Soudního dvoru Evropské unie možné získat licence k počítačovým programům legálně i z druhé ruky. Mnoho zakoupených licencí totiž zůstává nevyužitých, což je škoda. Proto vzniklo místo, kde je možné tyto licence koupit za mnohem nižší cenu než v případě zcela nového softwaru. Po vzoru západních zemí i Česká republika začíná objevovat tyto možnosti. Tím lze šetřit, a přitom získat plnohodnotné licence k Windows, MS Office apod. Tento způsob nákupu je výhodný především pro firmy. Podívejte se na to, co je dostupné a jak probíhá prodej použitého softwaru na webu SoftwarePro.cz.

S problematikou správného nasvícení scény se trápí nejeden fotograf. Každý má osvědčený recept a každý sahá po jiných prostředcích. Někdo používá světla a jiný blesky. Na webu StroBox.com najdete zajímavý archiv snímků, u nichž je připojen náčrtek použitého osvětlení, a k dispozici jsou také videa z fotografování, kde je vše názorně ukázáno.

StroBox.com
 

Nejčtenější

Krušné chvíle v obrněnci. Kam chodí tankisté na záchod?

Novou generaci ruských tanků zastupuje na přehlídce už v minulosti přítomný typ...

Ve druhém březnovém týdnu proběhla snad všemi ruskými medii informace o toaletě v ruském tanku T-14 Armata. Podívejme...

Kolik je 4 % ze 75? S tímto primitivním trikem to spočítá každý zpaměti

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento...

Proč by měl vůbec ještě někdo počítat něco zpaměti, říkáte si možná. Tento jednoduchý trik vám ale usnadní každodenní...

Na Ulož.to naleznete firemní hesla, faktury, e-maily i lékařské zprávy

Výsledek hledání výrazu „faktury“ na serveru Ulož.to

Analýza více než dvanácti tisíc souborů na serveru Ulož.to odhalila překvapivý problém. Někteří jej využívají pro...

MySpace ztratil všechna data, co na něj uživatelé za dvanáct let nahráli

Aktuální homepage MySpace.com.

Kdysi to byla největší sociální síť na světě. Začínající umělci na ni nahrávali svoji tvorbu, odstartovala tu sláva...

Jen 0,86 sekundy. ISS se prohnala před Měsícem, byla vidět na Olomoucku

Měsíc, ISS, Mezinárodní vesmírná stanice, transit, (22. března, 2019, Nové...

Mezinárodní vesmírná stanice proletěla po půlnoci nad Evropou. Na Olomoucku bylo možné její siluetu spatřit na pozadí...

Další z rubriky

Tipy na weby: zjistěte, kam na dovolenou, či kde pojistit mazlíčka

Ilustrační foto - cestování

Zajímavá a netradiční místa dovolené vám pomohu objevit cestovatelé na portálu Hedvábnástezka.cz. S louskáním přesmyček...

Česká Wikipedie „stávkuje“ na protest proti plánované směrnici EU

Otevřená encyklopedie bude na den zavřená. Wikipedia tak protestuje proti...

Dnes, ve čtvrtek 21. března je česká verze populární encyklopedie Wikipedia zcela nedostupná. Ke stejnému kroku...

WhatsApp chce varovat před falešnými zprávami a spamem

WhatsApp je nejpopulárnější aplikací pro zasílání textových zpráv.

Komunikační služba WhatsApp chystá novinku. Má ulehčit uživatelům rozpoznat zprávy, jež by mohly být falešné, nebo jsou...

Najdete na iDNES.cz