Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

aktualizováno 
Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A přesun z jednoho místa na druhé je možný díky interaktivní mapě na Mapy.idos.cz.

Ilustrační foto - sníh | foto: Creative Commons

Web o lyžích a lyžování

Snow.cz – www.snow.cz

Tento portál o lyžích a snowboardech nabízí řadu zajímavých článků, diskusní fórum, ale také kalendář, sněhové zpravodajství, informace o střediscích (v Česku, Německu, Švýcarku, Francii, Rakousku, Slovensku, Slovinsku, Itálii a dalších státech). Areály navíc nabízí k prohlédnutí na webkamerách, a tak si každý může udělat reálný názor, jak to v nich vypadá. Pro lepší přehlednost jsou střediska řazena podle zemí a následně do oblastí. V detailu potom nechybí informace o sjezdových tratích, lanovkách a vlecích, výšce a typu sněhu, otevírací době či kontakty a historie výšky sněhu. K dispozici je předpověď počasí, fotogalerie, videogalerie či soutěže. Načerpat zde můžete i informace o tom, jak lyžovat, podle čeho vybírat vybavení a ani nechybí testy a recenze.

Snow.cz
Podobné weby
Skinet.cz – sníh, počasí a ubytování na horách
Lyžařská-střediska.cz – lyžařská střediska v ČR

Od lyžařů pro lyžaře

Kamzasněhem.cz – www.kamzasnehem.cz

Nejde jen o další server o sněhu. Tento se věnuje především běžeckému lyžování a navíc ho pomáhají vytvářet sami lyžaři.

KamZaSněhem.cz tak přináší zprávy o aktuálních sněhových podmínkách v ČR. Jde o jeden z nejnavštěvovanějších českých webů zaměřených primárně na běžecké lyžování, obsahuje však i informace ze sjezdovek. Kromě zpráv od lyžařů nechybí oficiální informace o sněhových podmínkách. Hlavním posláním serveru však je, aby byly informace sdíleny se všemi a aby se daly rozumně dohledat. Není totiž jednoduché najít přesné informace, jak to v jednotlivých stopách opravdu vypadá, a po příjezdu k nim často po dlouhé cestě už je na to pozdě. Na mapě ČR si lze vybrat zájmovou oblast. Ta obsahuje základní informace a následně se u nich zobrazují vložené texty od běžkařů. Obsahují krátké, zato však potřebné informace a doplněny mohou být i o fotografie. Nechybí ani zajímavé rady a tipy pro lyžaře.

Kamzasněhem.cz
Podobné weby
Bíléstopy.cz – aktuální stav běžeckých tras
Holidayinfo.cz – mapa informace o lyžařských areálech

Veřejná doprava a vlaky na mapě

Mapy.idos.cz – http://mapy.idos.cz

Idos.cz je web umožňující naplánovat dopravu z bodu A do bodu B, třeba právě na hory. Má však ještě jednu interaktivní verzi, která se nachází na Mapy.idos.cz a rovnou na mapovém podkladě nabízí snadné plánování a obsahuje i další informace.

Stačí zadat, odkud a kam cestujete (musíte vybrat, zda vlakem, či MHD konkrétního města), který den a v kolik hodin a následně se dozvíte nejen nejbližší spoje a podrobnosti o nich, ale také se vykreslí trasa na mapě, a to včetně zastávek, a pokud na ně kliknete, tak i odjezdy. Vítáme i funkci, kdy kliknete do mapy a vyberete výchozí a následně koncový bod a aplikace najde nejvhodnější nejbližší spojení. Podle úrovně přiblížení mapy jsou zobrazovány buď všechny zastávkové sloupky uzlu, nebo je zobrazena jedna společná ikona pro celou skupinu zastávek. Dráhy jednotlivých spojů mají barvu odpovídající druhu dopravy. Vyhledané spojení je možné uložit jako odkaz do záložek prohlížeče.

Mapy.idos.cz
Podobné weby
Jízdní-řády.cz – jízdní řády v Evropě
Bileto.cz – vyhledání nejlepších spojů

Uwwwízlo v síti

Marketéři, kreativci a produkční se snaží zaujmout netradičními a pestrými nápady. Mnohdy vzniknou zajímavé projekty. Například ve městech tak lze zahlédnout překvapivé billboardy a další prvky, které jsou součástí městské marketingové kampaně. Na webu Darkroastedblend.com se takových případů nachází více než dost.

Od roku 2012 je na základě nařízení Soudního dvoru Evropské unie možné získat licence k počítačovým programům legálně i z druhé ruky. Mnoho zakoupených licencí totiž zůstává nevyužitých, což je škoda. Proto vzniklo místo, kde je možné tyto licence koupit za mnohem nižší cenu než v případě zcela nového softwaru. Po vzoru západních zemí i Česká republika začíná objevovat tyto možnosti. Tím lze šetřit, a přitom získat plnohodnotné licence k Windows, MS Office apod. Tento způsob nákupu je výhodný především pro firmy. Podívejte se na to, co je dostupné a jak probíhá prodej použitého softwaru na webu SoftwarePro.cz.

S problematikou správného nasvícení scény se trápí nejeden fotograf. Každý má osvědčený recept a každý sahá po jiných prostředcích. Někdo používá světla a jiný blesky. Na webu StroBox.com najdete zajímavý archiv snímků, u nichž je připojen náčrtek použitého osvětlení, a k dispozici jsou také videa z fotografování, kde je vše názorně ukázáno.

StroBox.com

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Tipy na weby: mixujte skladby na „gramcích“ nebo poznejte Česko

Ilustrační foto - hudba

Zásoba hudby s možností nahrát svoji, dva gramofony a řada funkcí. To jsou přednosti služby You.dj pro míchání hudby....

Nenechte se napálit falešnou exekucí. Českem koluje další vlna e-mailů

Ilustrační snímek

Podvodníci zkoušejí nalákat důvěřivce na novou vlnu e-mailů, které vyhrožují falešnou exekucí. Vedle toho zkoušejí i...

Čas rozporcovat Facebook, říká jeho spoluzakladatel. Je „neamerický“

Má Zuckerberg příliš velkou moc? Měl by se Facebook rozporcovat? (ilustrační...

Mark Zuckerberg by neměl mít tak neomezenou moc nad tím, jak komunikují miliardy lidí z celého světa. Myslí si to jeho...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz