Volejbalový mistr podruhé doma vyhořel

• 1
Praha - Kladenští volejbalisté v roce 2005 ještě nevyhráli, a to v extralize nastoupili dvakrát v domácím prostředí. V 16. kole podlehli úřadující mistři Ostravě 1:3 a nechali si utéct vedoucí duo už na šest bodů. V čele se díky sérii sedmi bodů při podání jediného hráče v tie-breaku udržel Liberec, který vyhrál 3:2 ve Zlíně. Druhé České Budějovice došly k výhře snadněji, v Příbrami neztratily ani set.

Kladno - Ostrava 1:3 (20, -20, -20, -22)
Kladno podruhé prohrálo podle naprosto shodného scénáře. Stejně jako před týdnem s Českými Budějovicemi, i v nedělní televizní dohrávce 16. kola s Ostravou vyhrálo pouze první set, a pak vyhořelo. Ostrava nezvládla první set, ale nový trenér Jaroslav Tomáš vhodným střídáním Zedníka se Zvolánkem dokázal svůj tým pozvednout. Kladno bylo špatné zejména v útoku, ve všech setech si navíc nechalo soupeře odskočit hned v prvních míčích a pak jen marně dotahovalo. Trenér Licek na hřišti otočil všech dvanáct hráčů svého kádru, ale optimální sestavu nenašel. S dvěma porážkami v Klubovém poháru má Kladno v novém roce tragickou zápasovou bilanci 0:4.

Rozhodčí: Došlík, Antušák. Čas: 105 min. Diváci: 350.
Kladno: Masný, Ogurčák, Holubec, Rybníček, Janušek, Pakosta, libero Polanský - Napier, Skladaný, Marel, Fokt, Novák.
Ostrava: Štika, Borrow, Konečný, Jedlička, Steffan, Cerha, libero Správka - Ledvoň, Tedník, Zvolánek

Zlín - Liberec 2:3 (-15, 17, -18, 14, -7)
Utkání se vyvíjelo jako na houpačce: hosté získali první a třetí set, Zlínští podobně lehce zase druhou a čtvrtou sadu. Rozhodnutí padlo až v tie-breaku. Za stavu 5:5 zkazil domácí Černý servis a při Rejlkově podání uhráli semifinalisté evropského Klubového poháru šňůru sedmi bodů. Liberec vyhrál tiebreak poprvé v tomto soutěžním ročníku, předtím dvakrát prohrál, mj. i ve Zlíně. Pro domácí tým to naopak byla čtvrtá porážka za sebou.
Rozhodčí: L. Grabovský, Klaisner. Čas: 100 min. Diváci: 400.
Zlín: Jakubíček, Fila, Herich, Bolehovský, Čajan, Calábek, libero Chromý - Jánošík, Černý, Svoboda, Filo.
Liberec: Zadražil, Ticháček, Bíza, Ditrich, Rejlek, Jeslínek, libero Kryštof - Veselý, Bican.

Příbram - České Budějovice 0:3 (-25, -22, -23)
Příbramští volejbalisté prohráli v 16. kole extraligy s Českými Budějovicemi 0:3 a zůstali na posledním místě tabulky. Všechny tři sety přitom měly vyrovnaný průběh, ale domácí mužstvo ani jednu z dramatických koncovek nezískalo pro sebe. Jen v druhé sadě, která skončila 22:25, byl přitom rozdíl skóre vyšší než minimální možné dva míče.
Rozhodčí: Pecháček, Blažek. Čas: 77 min. Diváci: 690.
Příbram: Rosenbaum, Čížek, Landa, Anděl, Boula, Havrlík, libero Kovář - Sychra, Beneš.
Č. Budějovice: Kust, Motys, Smrčka, Ventruba, Štolfa, Michal, libero Habada - Zach, Škodný, Ulč, Mach.

Brno - Opava 3:1 (-20, 21, 23, 24)
V prvním setu Brňané často chybovali, ale od druhé sady hru zpřesnili a získali převahu. Opavě se navíc zranil blokař Sukuba a hosté se s jeho absencí jen těžko vyrovnávali. Zato extraligový nováček pokračoval v utkání proti loni bronzovému týmu soutěže v nadšeném výkonu a větší vůle po vítězství mu také zajistila dvoubodový zisk.
Rozhodčí: Hudík, Dvořák. Čas: 104 min. Diváci: 850.
Brno: Pavlík, Diviš, Jelínek, Vokál, Sekanina, Polák, libero Bence - Klapal.
Opava: Malčík, Valaštek, Sukuba, Paták, Kysela, Demar, libero Obdržálek - Plichta, Mikula, Kvapil.