První set v utkání s Ústím nad Labem získali volejbalsité Ostravy celkem levně.

První set v utkání s Ústím nad Labem získali volejbalsité Ostravy celkem levně. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Volejbalová kuriozita: Ústí vedlo v setu 21:20, ale prohrálo 3:25

• 5
Volejbalisté Ostravy v prvním setu čtvrtečního utkání 32. kola extraligy prohrávali s Ústím nad Labem 20:21, a přesto ho vyhráli 25:3. Jak to? V koncovce zapisovatel zjistil, že ústecký blokař Martin Alfonso není uvedený v zápise o utkání. Nastoupil tak neoprávněně a tým přišel o body, které s ním získal.

Ostravští nakonec ve 32. kole extraligy zvítězili 3:1 (3, 18, -21, 22).

"Byla to moje fatální chyba, nenapsal jsem jednoho hráče na soupisku," kál se ústecký trenér a prezident klubu Miroslav Přikryl. "Ovlivnilo to vývoj utkání, z našich mladých hráčů byla cítit rozladěnost."

Ústečtí si zkomplikovali boj o play-off, navíc, když domácí proti nim postavili pořádně mladou sestavu. Její věkový průměr byl 21,5 roku.

Nejen, že trenér šetřil zkušeného blokaře Přemysla Kubalu, ale týmu zejména chyběl nahrávač Juraj Zaťko, který ochořel.

Měl vysoké teploty, a tak místo něj nahrával devatenáctiletý Matěj Štika. Poprvé byl v základu.

"Nebylo to špatné, zhostil se toho dobře," prohlásil trenér Tomáš.

Juraj Zaťko, když se dozvěděl výsledek první sady, poslal ostravskému manažerovi Tomáši Zedníkovi SMS zprávu: "Solidně nám to jde. Na co mě vůbec máte?"