Momentka z utkání Příbrami a Benátek nad Jizerou (modrá) | foto: Petr Topič, MAFRA

Budějovice zdolaly Odolena Vodu, Benátky uspěly v Příbrami

• 0
Volejbalisté Českých Budějovic zvládli poslední zápas roku proti Odolene Vodě a po vítězství 3:1 se obhájci titulu vrátili na třetí místo za vedoucí Liberec a druhé Karlovarsko. Zatímco v Lize mistrů dosud Jihostroj nebodoval, náladu si před vánoční přestávkou spravil v domácí soutěži.

Povedlo se mu to i zásluhou smečaře Fily, který po nuceném přesunu na post diagonálního hráče za zraněného Kriška podal zatím nejlepší výkon. Uhrával těžké míče a pomáhal si technickými údery. Když Odolena Voda vyrovnala hru ve třetím setu, vrátil domácí do pohody nahrávač Habr svým obávaným servisem.

Z elitní osmičky po neúplném 11. kole vypadla Příbram, jež doma podlehla Benátkám nad Jizerou 1:3. Proti nejhůře bránícímu týmu soutěže se prosazovali nejvíce bratři Nesvačilové a Benátkám pomohli k první venkovní výhře v sezoně dohromady 32 body.

Na páté místo se posunul mladý pražský tým ČZU po výhře 3:0 v Ústí nad Labem, naopak pětisetovou bitvu nabídlo derby Havířov - Ostrava, po němž se radovali hosté. Pondělní televizní zápas obstarají Liberec a Zlín, kolo uzavře až 28. ledna dohrávka Karlovarska s Brnem.