Michaela Jelínková z českého týmu (v popředí).

Michaela Jelínková z českého týmu (v popředí). | foto: ČTK

Volejbalistky zvládly kvalifikaci o ME s čistým štítem

• 2
Ani v posledním utkání kvalifikační skupiny o účast na ME nenašly české volejbalistky přemožitele. V Opavě porazily Albánii 3:0 a v celé kvalifikaci ztratily pouhé dva sety.

Albánie - Česko 0:3 (-14, -21, -24)

Ani v posledním utkání kvalifikace české volejbalistky nezaváhaly. Už jistý přímý postup na mistrovství Evropy oslavily další hladkou výhrou. V šesti zápasech skupiny ztratily pouhé dva sety.

Podle průběhu prvního setu se zdálo, že český výběr nebude mít se soupeřem nejmenší problémy. Tříbodovou šňůrou Češky odskočily na 8:5 a do konce setu Albánky k ničemu nepustily.

Jižanky ale měly v utkání velkou motivaci. Po sobotní překvapivé výhře nad Slovinskem si mohly, v případě úspěchu i v nedělním utkání, zajistit účast v dodatečné baráži o ME. Do druhého dějství vstoupily koncentrovaněji a rychle vedly 4:1.

Skóre setu se potom přelévalo z jedné strany na druhou: 9:7 - 9:11 - 16:14 - 19:21. Koncovku sady zkušenější české hráčky zvládly lépe a nápor Albánie definitivně odrazily.

Ve třetím setu domácí tým přes zbytečně zdramatizovanou koncovku potvrdil své zasloužené vítězství. "Už nám trošku chyběla motivace," přiznala po utkání trenérka Táňa Krempaská.

"Soupeř se nám těžko blokoval, měly jsme problémy v obraně na síti. Dopadlo to 3:0, což jsme před utkání chtěly, splnily jsme cíl postupem na mistrovství a já mohu jen hráčkám poděkovat za odvedenou práci," dodala spokojená trenérka.

Sestava ČR: Šenková, Havlíčková, Matuszková, Kallistová, Jelínková, Plchovotová, libero Jášová - Fraňková, Havelková, Pastulová, Mühlsteinová.