Volejbalistky Olympu jsou po pětadvaceti zápasech extraligy druhé.

Volejbalistky Olympu jsou po pětadvaceti zápasech extraligy druhé. | foto: PVK Olymp Praha

Střídání za nedostižným Prostějovem: Frýdek padl a pustil před sebe Olymp

• 0
Prostějov měl volno, ale na jeho výsostné pozici se nic nezměnilo. Zato za ním se děly věci: volejbalistky Frýdku-Místku prohrály v duelu nadstavbové skupiny I pětisetovou bitvu na palubovce Olomouce a musely přepustit druhou příčku Olympu. Ten doma zdolal Brno.

V hale Olympu viděli diváci nejpohlednější, nejbojovnější a nejvyrovnanější utkání v sezoně. Čtyři sety se hrály dvě hodiny. V první sadě Olymp lépe servíroval, ale dělal více nevynucených chyb. Rozhodnutí přišlo za stavu 24:23, kdy hostující Straková útočila do anténky.

Ve druhém setu začal lépe Olymp, postupně svůj náskok zvyšoval až na 19:13, ale při servisu Onderkové zaznamenalo Brno sedm bodů v řadě a opět se rozhodovalo v nervy drásající koncovce. Pražanky promarnily tři setboly, kdežto Brno třetí proměnilo.

Velká bitva pokračovala i ve třetím setu. Brno mělo mírný náskok, ale rozhodovalo se opět v koncovce. Ačkoliv Olymp zkazil čtyři setbolová podání, set získal poměrem 34:32. V posledním setu si již cenné vítězství nenechal vzít.