Slezané v duelu s nováčkem nezaváhali

Opava - Volejbalisté Opavy porazili v dohrávce 19. kola extraligy Ústím nad Labem hladce 3:0. Slezané v domácí hale porazili nováčka nejvyšší soutěže především díky lepšímu útoku i servisu a vrátili se na třetí místo tabulky. I potřetí v sezoně tak svého soupeře přehráli.

Opava byla od začátku aktivnější a v prvním, ještě vyrovnaném setu, jí pomohly lepší bloky, kvalitnější nahrávka a méně chyb v klíčových situacích.
Ústí druhá sada vůbec nevyšla, z krize hostům nepomohlo ani střídání zkušeného nahrávače Holčíka za Sládečka. Slezané už v tempu nepolevili a na úvod poslední třetiny základní části extraligy si připsali hladké vítězství.

"Ústí je nepříjemný mančaft, umí kousat, ale my jsme nic nepodcenili a udrželi na naší straně stabilní standard," řekl České televizi opavský trenér Rastislav Chudík.

Opava - Ústí nad Labem 3:0 (20, 12, 18)
Rozhodčí: Klaisner, Palát. Čas: 70 min. Diváci: 450.