Slavia opět prohrála, klesla na třetí místo

Praha - Slávistické volejbalistky prohrály i druhé utkání nadstavbové části. V sobotním zápase podlehly v derby Olympu ve čtyřech setech a v tabulce skupiny A1 klesly z prvního na třetí místo. Dostal se před ně nejen jejich přemožitel, ale také Brno, které vyhrálo ve Frýdku-Místku. Skupinu A2 vede jasně Ostrava.

Skupina A1

Frýdek-Místek - Brno 0:3 (-18, -16, -22)
Brněnské volejbalistky potvrdily aktuální formu i ve druhém kole nadstavbové části extraligy a ve Frýdku-Místku zvítězily hladce 3:0. Včetně dvou utkání na finálovém turnaji Českého poháru vyhrály Brňanky již šestkrát za sebou.

V dnešním duelu se ve Frýdku-Místku prezentovaly lepším servisem než domácí tým i útokem. Frýdecké hráčky dokázaly hrát vyrovnanou partii jen do stavu 15:15, koncovka už byla jasnou záležitostí předloňských mistryň.

Rozhodčí: Dočkal, Dvořák. Čas: 65 min. Diváci: 250.
Frýdek-Místek: Homolová, Mühlsteinová, Pyšková, Šímová, Dedková, Elblová, libero Pecháčková - Malá, Danková, Synková.
Brno: Hasalíková, Melichárková, Těknědžjanová, Tobiášová, Nagátová, Franková, libero Tomanová - Ceníková, Měrková.

Slavia Praha - Olymp Praha 1:3 (-20, -17, 18, -23)
Slavia výkonem plným nepřesností umožnila Olympu snadné vedení 2:0. Od třetího setu začaly slávistky bojovat, snížily na 1:2 a ve čtvrtém zlikvidovaly vedení Olympu 18:13. Samy se naopak dostaly o bod navrch (23:22), avšak tři útoky výborně hrající
univerzálky Šenkové rozhodly derby poprvé v tomto extraligovém ročníku pro mistrovský Olymp.

Rozhodčí: Labašta, Pejpal. Čas: 96 min. Diváci: 350.
Slavia: Kallistová, Mitáčová, Koloušková, Jonášová, Doležalová, Havelková, libero Jášová - Baladová, Vobrová, Štolková.
Olymp: Šenková, Pastelová, Nováková, Kočičová, Sládková, Novotná, libero Felbábová - Duspivová.

Olomouc - Liberec 3:1 (-19, 21, 21, 17)
V šestnáctém zápase v sezoně se Olomouc dočkala druhého vítězství. První set sice ještě patřil Liberci, ale pak se začal domácím hráčkám dařit servis, s jehož přihrávkou měly soupeřky potíže a zápas už nezvrátily.

Rozhodčí: L. Grabovský, Antušák. Čas: 96 min. Diváci: 200.
Olomouc: Mrázková, Michnová, Mátlová, Piňosová, Gregorová, Dedíková, libero Horní - Chromečková, Janečková.
Liberec: Václavíková, Tomášková, Kučerová, Vlásková, Jakubíčková, Langová, libero Svobodová - Endlerová.

Ostrava - Přerov 3:0 (24, 25, 23)
Dramatický zápas se v každém setu lámal až v koncovce. V té první Přerov neproměnil setbol, naopak Ostrava si stejnou šanci vzít nedala. Druhou sadu domácí ukončily až na třetí pokus, poté však prohrávaly 15:19, ale dokázaly včas zabrat. Ostrava zvládla utkání díky většímu nasazení a lepší hře středem sítě.

Rozhodčí: Blažek, Kovář ml. Čas: 107 min. Diváci: 208.
Ostrava: Kolářová, Máleková, Jakubšová, Útlá, Orlovská, Divoká, libero Petrová - Mazurová, Haškovcová, Holingrová.
Liberec: Baštanová, Krejčířová, Balážová, Nakládalová, Nucová, Šamořilová, libero Kundratová - Hanusová, Zajícová, Hrabalová, Derychová.