Olomouc - Prostějov

Olomouc - Prostějov - Olomoucké volejbalistky oslavují nečekaný postup do finále extraligy. | foto: Libor TeichmannMF DNES

Senzace pod sítí: Olomouc je ve finále

• 14
Olomouc - Olomoucké volejbalistky senzačně postoupily přes největšího favorita soutěže do finále extraligy. Ve čtvrtém utkání semifinálové série vyhrály nad Prostějovem po velkém boji 3:2 (-12, 19, -20, 22, 16) a celkově zvítězily 3:1 na zápasy.

Soupeřem Olomouce bude vítěz druhé série, ve které zatím vede pražský Olymp nad Brnem 2:1. Rozhodnout se může už ve čtvrtek v Praze.

Prostějov vstoupil do extraligy jako nováček, ale tým s nejvyšším rozpočtem a se zahraničními posilami se okamžitě stal největším favoritem soutěže. Pod vedením reprezentační trenérky Táni Krempaské v základní části pouze dvakrát prohrál a suverénně ji vyhrál.

Nečekaný finalista z Olomouce byl naopak po základní části až pátý. Základem k úspěchu byl vyhraný úvodní zápas série v Prostějově.

Dnes se o postup tvrdě bojovalo. První set vyhrál Prostějov za 20 minut hladce 25:12, ale svěřenkyně trenéra Jiřího Teplého dokázaly zvednout hlavu. Vyhrály druhý a čtvrtý set a vynutily si rozhodující tie-break.

V něm se bojovalo až do stavu 18:16, který přisoudil vítězství Olomouci. Domácí hráčky proměnily svůj pátý mečbol.

Olomouc - Prostějov 3:2 (-12, 19, -20, 22, 16).