Liberec - Opava | foto: Roman Čejka, MF DNES

Ostravští volejbalisté v extraligovém šlágru kralovali, Kladno nestačilo

• 0
Pondělní utkání mezi volejbalisty Ostravy a Kladna skončilo nečekaně snadným vítězstvím domácích Moravanů 3:0. Překvapivou prohru zaznamenali volejbalisté Budějovic, kteří v 18.kole extraligy snadno podlehli v Brně 1:3. Selhání předvedl Liberec. Ten vedl nad Opavou už dva nula, nakonec však utkání ztratil.

Ostravskému týmu výhra k sesazení Středočechů z čela tabulky nestačila, protože v již tak extrémně vyrovnaném čele tabulky mají při bodové shodě a celkovém poměru setů 47:23 o dvě tisíciny horší podíl než jejich dnešní soupeř (45:22).

Domácí celek před pětistovkou diváků utkání jednoznačně ovládl. Lídr tabulky sice získal první bod, ale v úvodním setu to bylo také jeho poslední vedení a v dalším průběhu zápasu se do něj dostal už jen sporadicky.

Všechny sety skončily poměrem 25:17 a každý z nich rozhodli domácí povedenou šňůrou díky důraznému podání a neprostupnému bloku. Nejdéle zůstala vyrovnaná třetí sada, ale od stavu 17:16 Kladno uhrálo už jen jediný bod, a to ještě chybou soupeře v útoku.

Liberečtí volejbalisté podruhé za sebou prohráli v domácím prostředí. Severočeši přitom získali hladce první dva sety shodně v poměru 25:17 a zdálo se, že mají nakročeno k hladké výhře. Ve třetí sadě se ale nechali
rozhodit několika spornými výroky rozhodčích a od té se jim nedařilo.

Hosté vyrovnali a v dramatické koncovce zvládli i tie-break. V tabulce se bodově na svého soupeře dotáhli.

V Brně se favorizovaným Jihočechům podařilo získat jen třetí set, jinak v utkání neustále zaostávali, a to především na podání.

Nesmírně vyrovnaná bitva se odehrála také ve Zlíně, kde se domácí udrželi v bodovém kontaktu s vedoucí pěticí až po pětisetovém dramatu s Ústím nad Labem.

Papírový favorit šel dvakrát do vedení vždy po dramatických koncovkách, přičemž ve třetím setu zvítězil 35:33, soupeř ale vždy relativně snadno vyrovnal. V tie-breaku už se však koncovka povedla lépe Zlínu.

Extraliga volejbalistů - 18. kolo:

Příbram - ČZU Praha 3:1 (15, 22, -23, 21)
Rozhodčí:
Rychlík, Krsek. Čas: 120 min. Diváci: 667.

Zlín - Ústí nad Labem 3:2 (25, -19, 33, -17, 11)
Rozhodčí: Antušák, Blažek. Čas: 135 min. Diváci: 550.

Liberec - Opava 2:3 (17, 17, -18, -23, -13)
Rozhodčí: Hudík, Krtička. Čas: 121 min. Diváci: 550.

Brno - České Budějovice 3:1 (19, 20, -17, 15)
Rozhodčí: Pecháček, Dvořák. Čas: 108 min. Diváci: 450.

junioři ČR - Benátky nad Jizerou 0:3 (-21, -19, -17) Rozhodčí: Blažek, Kovář. Čas: 75 min. Diváci: 140.Tabulka