BEZ ZTRÁTY SETU. Brazilky se radují po vítězství na Grand Prix volejbalistek. | foto: AP

Grand Prix kralovaly volejbalistky Brazílie, neztratily ani jeden set

• 0
Po takřka dokonalém výkonu se brazilské volejbalistky vrátily na trůn vítězek světové Grand Prix. Ve finálovém turnaji v Sapporu neztratily během pěti zápasů ani set, jednoznačně 3:0 vyhrály i v duelu dosud neporažených celků nad Čínou.

V prestižní soutěži se letos poprvé představily české reprezentantky. V základní části vyhrály dva z devíti zápasů a obsadily 14. místo z dvaceti účastníků.

Jejich soupeřky na nadcházejícím mistrovství Evropy Srbky obsadily ve finálovém turnaji třetí místo a byly nejlepším evropským týmem.

Brazílie je v historii Grand Prix zdaleka nejúspěšnější zemí, letos vyhrála podeváté. Ukončila tak tříleté kralování Američanek, které v Sapporu obsadily šesté místo.