Čeští volejbalisté Zajíček a Bartoš na síti - ilustrační snímek

Čeští volejbalisté Zajíček a Bartoš na síti - ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Volejbalisté v Evropské lize poprvé narazili, nestačili na Španělsko

• 0
První porážku v letošním ročníku Evropské ligy zaznamenali čeští volejbalisté. Po šesti výhrách podlehli v Podgorici týmu Španělska 1:3 (28, -11, -17, -19).

Svěřenci nizozemského kouče Bernarda i tak zůstali v čele tabulky, druhá Černá Hora však po výhře nad Maďarskem snížila ztrátu na tři body.

Španělsko, vítěze Evropské ligy z roku 2007, porazili čeští reprezentanti na obou předchozích turnajích. V Maďarsku zvítězili 3:1 a minulý týden v Barceloně 3:2, což pro ně znamenalo dosud jedinou bodovou ztrátu.

Úvodní set rozehráli Češi v Podgorici slibně, jenže o čtyřbodový náskok ve střední části přišli a o jejich výhře 30:28 rozhodla až dlouhá a dramatická koncovka.  Soupeře ale ztráta sady nabudila a druhé dějství vyhrál propastným rozdílem deseti bodů.

Rozjetí Španělé začali lépe i v třetím setu, a třebaže český výběr stahoval, prohrál 17:21. Češi pak měli blízko k tie-breaku, ve čtvrté sadě vedli 19:18, ale poslední tři míče uhrál soupeř.

V hlavním městě Černé Hory se Češi ještě utkají v sobotu s Maďarskem a na závěr v neděli s domácím výběrem. Závěrečný turnaj základní části se v příštím týdnu uskuteční v Opavě. Do Final Four postoupí vítězové tří skupin a pořádající Turecko.