Česká volejbalová reprezentace, uprostřed trenérka Táňa Krempaská

Česká volejbalová reprezentace, uprostřed trenérka Táňa Krempaská | foto: FIVB

České volejbalistky vyhrály v Bulharsku i třetí přípravný zápas

• 3
České volejbalistky vyhrály ve Varně v posledním ze tří přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy nad domácím Bulharskem 3:2.

Hru českého týmu provázely v jednotlivých setech výkyvy, rozhodující tiebreak ale vyhrál tým Táni Krempaské 15:13. Poslední dva body uhrála důrazná Matuszková a postarala se o to, že družstvo v Bulharsku zůstalo neporaženo.

Na rozdíl od předchozích dvou zápasů Bulharky zaskočily v úvodu své soupeřky útočnou hrou ze všech pozic. I když se v závěru setu české hráčky vzchopily, koncovka vyzněla lépe pro domácí tým. Druhý set se odehrál zcela podle české režie. Zlepšená hra na blocích se odrazila i ve vývoji skóre a české hráčky vedly 8:1, v závěru i 23:12.

"Ztratily jsme ale v koncovce koncentraci. Rychle jsme se vzchopily, pak i ve třetím setu, ale ve čtvrtém jsme neubránily důraznou Vasilevovou. V tiebreaku jsme ale získaly hned na začátku důležitý tříbodový náskok," řekla Krempaská, která nechala odpočívat Buckovou se Šenkovou.

Bulharsko - Česko 2:3 (23, -17, -19, 17, -13)