Celbová s Novákovou porazily Brazilky

• 4
Rio de Janeiro - Plážové volejbalistky Eva Celbová a Soňa Nováková na mistrovství světa na slavné pláži Copacabana v Rio de Janeiru vyhrály první zápas. Favorizované domácí Vieiru s Mônikou porazily 2:0. Brazilky jim vzdorovaly 43 minut. Pak však prohrály s Američankami Masonovou a DeNecocheaovou 0:2 a čeká je ještě poslední zápas ve skupině.

Obě sady zápasu Češek s Brazilkami skončily shodným skóre 21:18. S Američankami prohrály 19:21 a 19:21.

"První zápas nám vyšel. Ztrátovaly jsme bez chyb, utekly jim vždy o tři body a v závěru to udržely," řekla Celbová.

České hráčky se tentokrát nemusely obávat bouřlivé atmosféry, kterou domácím reprezentantkám tradičně vytvářejí temperamentní fanoušci. "Hráli jsme sice na centru, ale už brzy ráno a navíc bylo trochu pod mrakem, takže moc Brazilců nepřišlo. Na tribunách jsme měly snad víc příznivců my," zasmála se Celbová.

V dalším duelu české reprezentantky strávily na kurtu o pět minut kratší čas a s Američankami Nancy Masonovou a Dianne DeNecocheaovou prohrály dvakrát 19:21. Ve vyrovnaném zápasu rozhodla o něco lepší obrana amerického páru. "Pořád jsme se tahaly o vedení, byla to smůla," litovala česká volejbalistka těsné porážky.

Program základní části šampionátu zakončí Celbová s Novákovou ve středu zápasem s nejslabší dvojicí ve skupině, Italkami Laurou Bruschiniovou a Annamarií Solazziovou. Bývalé mistryně Evropy oba dosavadní souboje prohrály.

"Jsou teď v krizi. Na turnajích mají problémy postoupit z kvalifikace, tak snad jim to vydrží," přála si Celbová, podle níž by mohl české dvojici k postupu do play off stačit i jeden vyhraný set. "Snad to vyjde. Cítíme se dobře. Přijely jsme sem s velkým předstihem a je to znát. Rozehrály jsme se tu," pochvalovala si Celbová.

Výsledky -
Skupina M:
Nováková, Celbová (ČR) - Vieira, Mônica (Braz.) 2:0 (18, 18),
Nováková, Celbová - Masonová, DeNecocheaová (USA) 0:2 (-19, -19),
Masonová, DeNecocheaová - Bruschiniová, Solazziová (It.) 2:0 (14, 16),
Vieira, Mônica - Bruschiniová, Solazziová 2:0 (22, 18).
Skupina A: Walshová, Mayová (USA) - Perrottaová, Gattelliová (It) 2:0 (12, 20)
Skupina B: Paulaová, Piresová (Bra) - Crespová, Ribaltaová (Kub) 2:0 (18, 17),
Hakedalová, Torlenová (Nor) - Richaová, Françaová (Bra) 1:2 (- 23, 18, - 12).
Skupina C: Beharová, Shelda (Bra) - Kadjová, Arjonaová (Fra) 2:0 (12, 6),
Clarkeová, Gerlicová (Aus) - J.Silvaová, F.Silvaová (Bra) 2:1 (15, - 19, 12)
Skupina D: Jiaová, Feiová (Čína) - Tokunová, Kusuharaová (Jap) 2:0 (15, 18),
Ahmannová, Vollmerová (Něm) - Seikeová, Yamakawaová (Jap) 2:1 (14, - 21, 11)
Skupina E: Cooková, Sandersonová (Aus) - Maaseideová, Glesnesová (Nor) 2:0 (12, 13),
Gaxiolaová, Garciaová (Mex) - Rieraová, Jaouenová (Fra) 2:1 (15, - 14, 10)
Skupina F: McPeaková, Youngsová (USA) - Jančulová, Jančulová (Bul) 2:1 (14, - 23, 7),
Alexandra, Minellová (Bra) - Ljungquistová, Granströmová (Švé) 2:0 (16, 7)
Skupina G: Jordanová, Davisová (USA) - R.Kadijková, Leenstraová (Niz) 2-0 (17, 15),
Jobstová, Stragliottová (Kan) - Wiigová-Josefsenová (Nor) 2:0 (12, 18),
Jordanová, Davisová (USA) - Jobstová, Stragliottová (Kan) 2:0 (14, 17),
R.Kadijková, Leenstraová (Niz) - Wiigová-Josefsenová (Nor) 2:0 (3, 10)
Skupina H: Benoîtová, Kuhnová (Švýc) - Guenetteová, Gougeonová (Kan) 2:0 (19, 17),
Montagnolliová, Hanselová (Rak) - Shaylynová, Ribeirová (Bra) 0:2 (- 12, - 15),
Benoîtová, Kuhnová (Švýc) - Montagnolliová, Hanselová (Rak) 2:0 (12, 13),
Guenetteová, Gougeonová (Kan) - Shaylynová, Ribeirová (Bra) 0:2 (- 13, - 16)
Skupina J: Sfyriová, Karadassiouová (Řec) - Naidoová, Willandová (JAR) 2:0 (16, 24),
Nagyová, Pethoová (Maď) - Claasenová, Deisterová (Něm) 0:2 (- 12, - 9),
Sfyriová, Karadassiouová (Řec) - Nagyová, Pethoová (Maď) 2:0 (19, 19),
Naidoová, Willandová (JAR) - Claasenová, Deisterová (Něm) 2:0 (15, 18),
Skupina K: Lahmeová, Müschová (Něm) - Arvanitiová, Koutroumanidouová (Řec) 2:1 (- 18, 10, 10),
Boileauová, Morinová (Kan) - Nikolaidouová, Tsiartsianiová (Řec) skreč.,
Lahmeová, Müschová (Něm) - Boileauová, Morinová (Kan) 2:0 (12, 9),
Arvanitiová, Koutroumanidouová (Řec) - Nikolaidouová, Tsiartsianiová (Řec) skreč.
Skupina L: Perazaová, Grassetová (Kub) - Pohlová, Rauová (Něm) 2:1 (18, - 8, 9),
Dumontová, Martinová (Kan) - Alconová, Polová (Špa) 2:0 (11, 22),
Perazaová, Grassetová (Kub) - Dumontová, Martinová (Kan) 0:2 (- 14, - 16),
Pohlová, Rauová (Něm) - Alconová, Polová (Špa) 2:0 (17, 13)

Pohled na areál na pláži Copacabana v Brazílii, kde se koná Beach-volejbalové mistrovství světa.

Kurt na pláži Copacabana v Rio de Janeiro - dějiště MS v plážovém volejbale.

Soňa Nováková (vpravo) bojuje na síti s Američankou DeNecocheaovou.

Soňa Nováková na MS v plážovém volejbalu na pláži Copacabana v Brazílii obhajuje s Evou Celbovou bronzové medaile.