Wimbledon: Karolína Plíšková vs. Sie Šu-wej

Utkání třetího kola Wimbledonu komentuje Stanislav Kučera.

15-0

Úvodní výměna druhého setu putuje na konto podávající Sie Šu-wej.

Plíšková v prvním setu nastřílela 17 vítězných míčů, Sie Šu-wej 9. Češka nepustila soupeřku k jedinému brejkbolu, sama svou druhou šanci využila.

6:3
Karolína Plíšková

Esem zavírá Karolína Plíšková první set třetího kola Wimbledonu proti Sie Šu-wej a ujímá se vedení 1:0.

40-30

Plíšková má setbol. Soupeřka chtěla na její čop odpovědět stejným způsobem, ale pokazila do sítě.

30-30

Skvělé druhé podání na téčko, Sie Šu-wej si sice na smeč do forhendu sáhla, ale do kurtu ji nevrátila.

15-30

Plíškové se nepovedl bekhendový volej u sítě.

15-15

Vzápětí se ale Češka dopustila dvojchyby.

15-0

Přestože se jí vrátil dlouhý return do forhendu, Plíšková těžkou pozici zvládla a sama soupeřku nachytala ve forhednu.

5:3

Znovu přesný return od Plíškové, Sie Šu-wej se po podání nestačila včas k míčí přesunout a přichází o servis. Češka tak podává na zisk první sady.

15-40

Bekhend Plíškové skončil těsně v autu.

0-40

A znovu kazí Sie Šu-wej hned následující míček po servisu. Tři brejkboly.

0-30

Plíškové se vydařil return na základní čáru.

0-15

Možná ano, Sie Šu-wej předvádí na úvod dvojchybu.

4:3

Teď sice Sie Šu-wej dělový servis vrátila, ale její return byl vysoký a krátký a Plíšková s jeho exekucí neměla problémy. Obě hráčky jsou na podání zatím neomylné, změní se to po přestávce, kdy uvede míček do hry Tchaj-wanka?

15-0

Plíšková vstupuje do sedmé hry přímým bodem z podání.

3:3
Sie Šu-wej

A znovu využila Asiatka snadné pozice po servisu a srovnává.

40-30

Sie Šu-wej však v tomto gamu drží podání.

30-30

Plíšková soupeřku po kurtu opět řádně rozběhala a i když se Sie Šu-wej snažila, česká tenistka byla připravena a zakončila do prázného kurtu.

30-15

Jenže přichází další výtečný servis od Tchaj-wanky.

15-15

Plíšková se po druhém podání dostala do tlaku a soupeřku udolala.

15-0

Eso od Sie Šu-wej.

3:2

Světová trojka vyhnala soupeřku tvrdým forhendem ven z kurtu a jde si sednout na lavičku s vedením 3:2 v zádech. Po přestávce půjde na return.