Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | foto: Pavel Lebeda / Česká sportovní

Tenisté Štěpánek ani Benešová na semifinále nedosáhli

• 3
Radek Štěpánek do semifinále Kremlin Cupu v Moskvě nepostoupil. Nad síly pátého nasazeného českého tenisty byl Pablo Cuevas z Uruguaye, který zvítězil ve dvou setech 6:4 a 7:6. I Iveta Benešová skončila ve čtvrtfinále, na turnaji v Lucemburku vypadla po porážce s Britkou Anne Keothavongovou 7:6, 2:6 a 4:6.

Cuevas tak Štěpánkovi oplatil porážku z dosud jediného vzájemného měření sil z letošního podniku v New Havenu.

Čtyřiadvacetiletý Uruguayec už v předchozím kole vyřadil trojnásobného vítěze turnaje Nikolaje Davyděnka.

Se Štěpánkem získal úvodní sadu 6:4. Ve druhém setu pak Štěpánek vedl 5:2, ale brejk neudržel a naopak soupeř podával za stavu 6:5 na vítězství v zápase.

Český tenista ještě dotáhl sadu do zkrácené hry. V ní už ale tahal za kratší konec a tak se po hodině a 43 minutách mohl z postupu radovat Cuevas.

71. tenista singlového žebříčku tak postupem mezi nejlepší čtyři dosáhl největšího úspěchu v letošní sezoně. V té se mu daří především ve čtyřhře, kdy získal jeden titul.

Štěpánek tak v Moskvě potřetí skončil ve čtvrtfinále, stejně dopadl i v letech 2004 a 2007.

moskva - muži, ženy

Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:

Cuevas (Urug.) - Štěpánek (5-ČR) 6:4, 7:6 (7:3)
Baghdatis (4-Kypr) - Dolgopolov (Ukr.) 6:2, 7:6 (9:7)
Troicki (Srb.) - Zeballos (Arg.) 6:2, 6:1
Istomin (Uzb.) - Kunicyn (Rus.) 6:2, 6:4

Semifinálové dvojice:
Cuevas - Troicki
Istomin - Baghdatis

Čtyřhra - semifinále:
Kunicyn, Tursunov (Rus.) - Chardy, Dlouhý (2-Fr./ČR) 6:4, 7:6 (7:4)

Ženy
Azarenková (2-Běl.) - Klejbanovová (7-Rus.) 6:1, 6:3
Kirilenková (5-Rus.) - Dijasová (Kaz.) 6:1, 6:2
Martínezová (8-Šp.) - Cibulková (SR) 6:2, 6:3
Duševinová (Rus.) - Čakvetadzeová (Rus.) 6:3, 7:6 (9:7)

Martínezová - Azarenková
Kirilenková - Duševinová

Benešová prohrála po bezmála třech hodinách

Sedmadvacetiletá Iveta Benešová prohrála utkání se svou vrstevnicí, jež je v současnosti v žebříčku až na 143. místě. Jejich první vzájemný zápas trval téměř dvě a tři čtvrtě hodiny. Benešová v jeho průběhu zaznamenala pět dvojchyb, Keothavongová dokonce šest, ale zase si