Lucie Šafářová na turnaji v Miami. | foto: Reuters

Veselý a Šafářová v Miami postoupili, končí Siniaková a Pavlásek

• 22
Jiří Veselý vstoupil do turnaje v Miami vítězstvím, německého veterána Tommyho Haase udolal 6:7, 6:3, 7:5. Lucie Šafářová vyřadila v prvním kole po bezmála dvouhodinovém boji Yaninu Wickmayerovou z Belgie 7:6, 6:4. Souboj další české tenistky trval ještě déle a skončil opačným výsledkem: Kateřinu Siniakovou porazila Američankou Bethanie Matteková-Sandsová 6:3, 4:6, 6:4.

Adam Pavlásek prohrál s domácím Taylorem Fritzem hladce 2:6, 3:6 a v této sezoně stále čeká na vítězství.

Šafářová se s Wickmayerovou v Miami střetly i před rokem, tehdy ve dvou setech zvítězila sedmadvacetiletá Belgičanka. To byl ale její jediný úspěch ve vzájemných duelech, Šafářová nyní vede 3:1. Letos nad Wickmayerovou zvítězila i na Australian Open, kde jí odvrátila devět mečbolů.

V prvním setu obě tenistky dvakrát ztratily podání a Šafářová následně vyhrála tie-break 7:2. Druhou sadu pak rozhodl její brejk v závěrečné hře. V dalším kole čeká Češku turnajová třiadvacítka Daria Gavrilovová z Austrálie.

Siniaková zápolila s nejlepší deblistkou světa a Šafářové parťačkou Mattekovou-Sandsovou, které ale v pořadí dvouhry patří až 158. místo a letos ještě v hlavní soutěži na okruhu WTA nevyhrála, téměř dvě a půl hodiny. Obě soupeřky si v prvních dvou setech pětkrát sebraly podání, v rozhodující sadě ho ale prohrála jen Siniaková.

Veselý pak v dalším maratonském zápasu vyřadil někdejšího druhého hráče žebříčku ATP Haase, kterému však krátce před 39. narozeninami patří ve světovém pořadí až 1 022. místo. Německému veteránovi, jenž má za sebou 15 turnajových vítězství, ale i devět velkých operací a letos chce kariéru ukončit, se ve vyrovnaném duelu stal osudným prohraný servis v jedenácté hře třetího setu.

V druhém kole Veselý nastoupí proti Albertu Ramosovi ze Španělska, který je v Miami devatenáctým nasazeným hráčem.

Pavlásek vypadl v prvním kole i na Australian Open, v Dubaji a stejně tak v minulém týdnu na challengeru v Kanadě. Neuspěl ani v žádné ze tří dvouher na Hopmanově poháru na začátku roku.

Proti devatenáctiletému a o 30 míst hůře v žebříčku umístěnému Američanovi v celém zápase jen třikrát vyhrál svůj servis. Ve druhém setu ještě 96. hráč světa za stavu 0:5 odvrátil mečbol a snížil na 3:5, ale při dalším podání soupeře už po hodině a osmi minutách kapituloval.